Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 181 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 153 45,8%

  • Ukupno glasača
    334
Danas prodato nesto sa lagera po 15.40+pdv
 
nikola i techa , dali vas dva zivite u istoj drzavi? srbija u redu velicina kutije sibica a vase cene u ogromnoj razlici . de je tu zez?
 
19.02.%20CENE%20ZITARICA.jpg
 
Sutra prodajem 40 t po 15.5 sa PDV-om sa lagera. Razmisljam o prodaji celokupne kolicine jer u Martu, Aprilu i Maju ne verujem da ce ici jos gore a soju sa lagera ne nameravam prodati do daljnjeg!!! A bez novca nesto ne ide!:osmeh:
 
Moze,samo treba da odnese u juzni Banat. :ppozdrav:
Mada kad vidim njihove arende od 3-4 zelene po KJ nesto mi i nije zao sto je kod nas jeftiniji koji dinar.
 
Ja sam prodao po 16,2 lokalnoj zadruzi sa lagera, kada sam spomenuo pdv odma se utisali , kao u ponedeljak sa sefom
 
Pa sada je 17 sa pdv, tj 15,5+pdv
Verovatno je covek mislio za cenu tel'kel od kuce (iz cardaka)
A ova cena od 17din sa lagera je vec prevazidjena od kad je pocelo da se trguje tel'kel 15-16din. Ako izracunas odbitak po vagonu od 1-2t (zavisno od vlage) na samom ulazu i mesecni lager 'vec je februar mesec' ti dobijas neku cenu od 14din. za 1kg :ppozdrav:
 
Verovatno je covek mislio za cenu tel'kel od kuce (iz cardaka)
A ova cena od 17din sa lagera je vec prevazidjena od kad je pocelo da se trguje tel'kel 15-16din. Ako izracunas odbitak po vagonu od 1-2t (zavisno od vlage) na samom ulazu i mesecni lager 'vec je februar mesec' ti dobijas neku cenu od 14din. za 1kg :ppozdrav:
A, ako racunas branje, transport, skidanje u ambar, krunjenje, ponovo transport, radnu snagu itd......koliko dobijas za kukuruz iz ambara ?
 
Te sve troskove mozes isplatiti sa sapurinom koja ti ostaje, od okrunjenog vagona oko 2 trotonke koja se sad krece oko 6000din po prikolici.
A ako se stavlja u podno skladiste, onda je trosak veci samo za malo struje koju utosis i neki dinar za utovar-istovar, sve ostalo je isti trosak komajniranja i prevoza...
 
Nazad
Vrh