Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
Plavo da ne moze biti plavlje.:osmeh: Samo da je skok plaviji :haha:
slide1.jpg
 
bas mi drago !!! najjaci smo proizvodjaci !!! pa mi mozemo dati jeftinije i od Amera........neka,**bes lovu NAJJACI smo.....::jako_besan:: ::jako_besan:: ::jako_besan:: ::jako_besan::
 
U Sj. Dakoti , jedmoj ogromnoj sav državi a koja nema one velike plovne rijeke u žetvi kada su napunili svoje vlastite silose , ko je morao da proda za keš kod lokanih elevatora ,dobijao je oko 7din preračunato . To je zbog daljine i prevoza.
 
Kod nas su izasli sa reklamom na radiju 13din/kg tel-kel,jedino ne znam jel postoji zackoljica da kad odes na vagu oni kazu jeste tel-kel ali do npr 16% vlage.Kaze cale da su poceli ljudi sa krunjenjem po selu.
 
Kod nas kruni samo onaj ko mora zbog kvarnog.
Da da jel to novi izgovor kad im treba pare?:)) kao sto kazu krunim treba mi saporine (cokanji ):haha:Moje neko misljenje da 17 dinara neka maksimala, da nema sanse da ide vise od toga. Kod nas trenutno 16din u djakove rinfuz 15din tel kel

- - - - - - - - - -

Ovi koji su brali u klipu docekali su dosta dobru cenu! Sad verovatno ima od 18 do 20% vlage!
Sve sto sam krunio usluzno bili je od 19 do23%vlage iz ambara.
 
Eto... dakle jos bolje! ~Po tako dobroj ceni mi koji ga imamo na lageru necemo sigurno moci prodati ove godine!
Ove godine je kukuruz ekstra kvaliteta, mislim da ova cena od 16 din nije tako losa sobzirom koliko ima vlage iz ambara ,kod nas se bas dosta iskrunilo u zadnje 2 nedenje.
 
Pa amazon nije svugde baš zdrav kukuruz, ima ko kruni radi novaca ali bogme ima i koji se kvari pa moraju, i ja bih nešto krunio da je cena 15din kao kod vas a vlage ima od 22-24%, kod nas tel kel 13,5din.
 
Pa amazon nije svugde baš zdrav kukuruz, ima ko kruni radi novaca ali bogme ima i koji se kvari pa moraju, i ja bih nešto krunio da je cena 15din kao kod vas a vlage ima od 22-24%, kod nas tel kel 13,5din.
Pa sa koliko ga je taj vlage brao kad mu se u ambaru kvari i koji su to hibridi pretpostavljam da su nasi npr 606? Kod nas se niko do sad nije zalio da se kvari kukuruz.
 
Nazad
Vrh