Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
Lager u MIO MAR u Zrenjaninu od oktobra do sada preracunato u robi 3.3%. Zaduzenje je inace dinarsko. I dalje se isplati cuvanje barem tamo gde je cena 15 din.
 
Danas dao 20 t. po 170e. Jesenas prodao 250 t. po o27 km. ili 0.135e.
Cist gubitak 7500e. kad obracunam i skidanje za skladistenje od 1%.
Bolje znati nego imati .Svi tvrde kako je prerodilo i kako nema sanse da poskupi ,pratite neke trendove p[o Americi i kojekude a ono NIKO NISTA NEZNA . . .
Ja sam znao da je najgore vreme za prodaju sa njive i tako je uvek bilo ali ga nisam mogao kuci skladistiti ali sam ga mogao ostaviti kod ovoga kao i ova 2 vagona.
 
Ja mislim mart i april da nece biti dobri za prodaju jer pocnu srbijanci da krune masovno pa zaghuse ovde kod nas .Tek juni mislim da ce biti plafon.Ja sam lane prodavao isto u februaru po ovoj ceni.
 
po mom skromnom iskustvu prodavati sve do poljoprivrednog sajma, posle pred zetvu jecma i psenice pocinju da fantaziraju da sad nema mesta treba zito i jecam da kupuju i lageruju a posle toga sve zavisi kako se pokaze godina ako je susa ide gore a ako je kisna onda pada .....najbolje prodati kad ti trebaju pare i zaboraviti na cenu...bolje je po zdravlje....
 
Nazad
Vrh