Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 181 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 153 45,8%

  • Ukupno glasača
    334
Do pre neki dan parking za teretna vozila u luci Dunav u Pančevu bio potpuno prazan a sada je pun ko šibica kanda se nešto dešava :sta:
 
ja vidim dva problema oko cene kukuruza
jedan je sto je svuda u svetu rodilo, pa dok ne prodje jeftin kukuruz i ukrajne, rusije, tesko da ce se nas izvoziti. Za EU postoji madjarska sa 115E po toni, a ona jebliza nemackoj austriji pa je jos i EU. E sada da li ce to proci i istrositi se do sledece zetve jesen 2015 tesko je znati, ne pamti se kad je ovako rodio od US, Evrope, Ukrajne i Rusije nema gde nije
drugi problem su monopoli i karteli koji hoce sto vise da povecaju profit na racun seljaka. Svi dogovore nisku cenu i toga se drze. Bavim se i otkupom manje kolicine, elem svi kukaju da jedva dobiju 13 rsd, ja pre neki dan ponudim 13,5 covek radi par stotina jutara, e onda se taj veliki otkupljivac predomisle i podignu mu i oni otkupnu cenu. Znaci bitno je imati sto vise otkupljivaca i slobodno trziste ako u Srbiji preostanu 3-4 velika tesko seljacima, zato bi uvek trebali da saradjuju sa sitnijima, sto veca konkurencija to povoljnija ponuda pri otkupu
Vec vidjeno sa maxijem kad su zauzimali trziste jako su povoljni sa cenama kada su ostali jedini podigli su marze da ostvare ekstra profit.
Najveci je problem sto je nesposobna drzava upropastila stocarstvo tj domacu potrosnju kukuruza, i umesto da se ovde prodaje po cenama slicnim u svetu, uvek moramo da se podvlacimo sa cenom da bi tamo izvezli
 
Cujem Barisic Mlinpek St Pazova placa 13.Guzva zesca za predaju.To je ubedljivo najaca cena u okruzenju.
 
Da, sa pdv 8% je cena. Tablicu imam i slicna je kao i kod svih. 95% - 15 vlaga, 92.5% 16 vlaga i tako dalje.
 
ako hoces javi mi se na 060 7057 759 pa cu ti reci gde mozes dobiti bar pola do dinar vise
pozdrav

- - - - - - - - - -

u odzacima da ovde ne reklamiram nikoga
 
A kod mene MK placa svega 11 din za jus kvalitet! Gebi izasao sa 11 din/kg a ovi Maj...uni samo ih prate!!!!!!!
 
Ista cena je i kod nas, i to je sasvim korektna cena, i ja bi nam dao jos manje jer ni za ovo nismo. Kad rodi 8 i vise tona po kj onda nam vise od ovoga sigurno ne treba :osmeh:
 
Nama sa losijom klasom zeljista lV-V (pesak) gde nemozemo prebaciti 6,5t/kj. u ovakvoj god. da kompenzujemo cenu sa vama koji imate preko 8t, vama bi bilo dosta 10din/kg a nama ovih 12din. bi bilo taman...
 
Nazad
Vrh