Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 181 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 153 45,8%

  • Ukupno glasača
    334
FSH Proteinka Sabac otkupljuje kukuruz, cena 12 din, plus PDV, izadje oko 12.96 din, vlaga 14%.Skladiste kukuruz, bez obaveze njima da prodas, samo, ako izvlacis kukuruz ili prodajes nekom drugom onda uzimaju 1% na svaki zapocet mesec skladistenja i 1% prilikom izuzimanja kukuruza.Za ostale ne znam.
 
Matica Botos ,juce naplatio po 13din , tablica i uslovi skladistenja su malo bolji od mk.. A ovo za prodaju 50% odmah cu proveriti sutra u mk tomasevac, mada tablica im je ista kao sto je postavio kolega fear ,tako da verujem da ima i ovaj uslov..
 
Clan Dukej je bio u MK u Srbobranu...kazu da su mu tamo rekli da to ne vazi za manje proizvodjace...ja opet zvao ove u Kucuri oni kazu da je moguce i da im tablica nije konacna,menjace se jer je nenormalno losa...sve ce se znati za par dana...rekoh aj da postavim ovde da se neko ne zaj...e...raspitajte se
 
Da im je najgora tablica to jeste ,ali se ne razlikuje puno od ostalih u mojoj okolini ,skidaju 100-200kg po vagonu vise ,tako da ne ocekujem neke vece korekcije tablice.. Nesto se nesecam odbitaka na fumigaciju,eleviranje proslih godina ,sad vidim da svi imaju skoro pa iste stavke za skladistenje..
 
Cuj pristojna,to je odlicna za nas,to dodje 18,7 din po kili u berbi.Ta cena je bila u maximalna ove godine nekoliko dana za stari kukuruz.Al sta cemo nije svuda isto, to je kod njih isto drastican pad.

Samo da napomenem da je za isti prinos ovde potrebno nešto više uloga nego u Vojvodini , uglavnom u vidu jačeg djubrenja . Drugo većinom nije radjena komasacija pa i tu ima gubitaka , dalje cijene djubriva i hemije su ovde malo više , zakup zemlje doduše prilično jeftiniji ali kad se svede tu je to negdje .
Meni je ulog u kukuruzu oko 800e/ha , sa arendom plaćanjem kombajna i sušenjem bez rada. Takvim ulogom ove godine očekujem prosječan prinos oko 9-10t/ha suvog.
Inače kukuruz zasad koji sam predao firma izvozi za Tursku . Moš mislit Bosna izvoznik kukuruza i pšenice .(zahvaljujući nekim specijalnim odnosima )
 
Juce isplacen kukuruz vrsen pre 10 dana i predat u IPOK/almex zrenjanin po ceni od 13.10 din/kg. vlaga je tada bila 20%.
Trenutni cenovnik je sledeci: za isti taj kukuruz predat recimo danas dobio bih 10.96 din/kg.....
 
Voleo bi i ja da se salim...Informacija je od nekih otkupljivaca iz mog mesta.Ovo vise nije ni zalosno,vec postaje vrlo smesno.
 
Verovatno bi poslali niski odred da vas razbaca levo i desno.... Ako je blokada onda 100 % svi inace ovako samo ima da dobijemo po glavi i dzepu naravno...
 
Nazad
Vrh