Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
Ne znam nista osim toga da su oni koji su platili arendu 300 eur n......i!
 
Fale ti slova umesto tacke :osmeh:, ali salu na stranu, kod nas se suska da ce cena u Vojvodini biti oko 10 dinara, ali se nadam samo da je suskanje a da nije istina
 
Na jednom otkupnom mestu kod nas istasknuta cena od 10 rsd sa pdv-om za SRP kvalitet kukuruza.Tablice za sušenje su rađene na osnovu cene od 9 rsd/kg kukuruza.Inače kukuruz po mojoj proceni mog atara nije rodio ništa izuzetno.Ima njiva gde će prinos da se pamti za 100 godina unazad i unapred ali ima njiva gde je i veoma-veoma loš.
 
Advokati nece da plate porez oce leba preko pogace , studenti bi da studiraju do penzije drzava krene da uvede red pa odustane pa im se svima udovolji a nama se non stop nesto ukida i otima i nikom nista.
 
Kod mene mi je jedan otkupljivac rekao da ce biti cena 10din najverovatnije kad sam isao po seme...tako da eto, sa vise razlicitih mesta isti broj se spominje...na zalost ce izgleda biti tako...
 
Sa ovom vlagom i takvim tablicama za susenje jos ako stave 10 din...mene nema nigde...totalna propast
 
Sa 2-3 mesta sam cuo da 16 din za dupli metar (u klipu). Ko je hteo da kupi, taj je (kaze on) cuo da ima i za 13-14 dupli metar. Nismo prodali.
 
Dace Bog da cena skoci na 20 i vise dinara posle nove godine ako ne pre, inace sa ovom cenom mozemo svi zajedno grupno da sipamo kukuruz na autoput i slikamo se za ginisa. Kinezi svoj kukuruz suse na autoputu, toliko je rodio da ga nemaju gde...Sve se bojim da se ne dogode dve ili tri uzastopne suse....ali najbitnije je da cena sa 10 skocila na 13 dinara i samo neka raste sto vise :) :)
 
Ako sam ja danas dobro razumeo MK 12 + pdv a pdv za fizička lica 8% a za pravna 10 % još ako je količina preko dali 10000 t ili 100000 t + 0.50 din
 
Dace Bog da cena skoci na 20 i vise dinara posle nove godine ako ne pre, inace sa ovom cenom mozemo svi zajedno grupno da sipamo kukuruz na autoput i slikamo se za ginisa. Kinezi svoj kukuruz suse na autoputu, toliko je rodio da ga nemaju gde...Sve se bojim da se ne dogode dve ili tri uzastopne suse....ali najbitnije je da cena sa 10 skocila na 13 dinara i samo neka raste sto vise :) :)
Cena skocila??
BIo je 14,60din pre 20 dana. Ima negde slikana tablica u prethodnim postovima.
A sada je 11-12 din kako gde.....
 
Nazad
Vrh