Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 181 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 153 45,8%

  • Ukupno glasača
    334
Sta mislite kakve su sanse da cena malo poraste u Novembru?
Gebi izasao sa cenom od 11 din,a Farm commerce spustio na 12.
 
Ja sam juče razgovarao sa jednim otkupljivačem i kaže mi da će on izaći sa cenom od 12 din do 14% vlage, kaže da je i Granaeksport izašao sa tom cenom.
 
Pa kad ste blesavi i placate. Arendasi vam odredjuju cenu arende, otkupljivaci cenu proizvoda. Da li se vi uklapate ili ne niko ne pita. Iz tog proizilazi da su seljaci jedine budale u celoj prici.

Moja logika i matematika ne razumeju divljanje cene zakupa ali očigledno je da su nečija i logika i matematika drugačija. U Žablju je npr. državna zemlja licitirana i na preko 80.000RSD/ha...kako ne znam...

Izvinjavam se za :off_topic:
 
Pa kad ste blesavi i placate. Arendasi vam odredjuju cenu arende, otkupljivaci cenu proizvoda. Da li se vi uklapate ili ne niko ne pita. Iz tog proizilazi da su seljaci jedine budale u celoj prici.

Potpuno se slazem sa tobom, ali situacija je takva da za 300e ili uzimas ili ostavljas (uzima je drugi), a tome su najvise doprinele kolege iz Padine koji toliko nude za zemlju u nasem ataru! Ja iskreno najvise sto placam je 250 e i to je jedva!


A da se vratimo na temu, malo pre su mi javili da cena kukuruza sa dosadasnjih 12 dinara ide na 13dinara, od sutra!
 
Pa placaju sitni poljoprivrednici ako uopste i saznaju kada se odrzava licitacija posto se to jako skriva...barem ovde u Odzacima pa ponekad i nestane dokumentacija i tako....a ovi veliki se dogovore pa ako i placaju placaju 10000po ha
 
Pa kad ste blesavi i placate. Arendasi vam odredjuju cenu arende, otkupljivaci cenu proizvoda. Da li se vi uklapate ili ne niko ne pita. Iz tog proizilazi da su seljaci jedine budale u celoj prici.

Da stvar bude jos gora, seljaci sami izmedju sebe nabijaju cenu arende, nadmecu se i takmice...hledaju ko ce koga da zajebe i za 20, 30 evra... Zato i postoji onaj izraz "seljacine" !
 
Nazad
Vrh