Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
nije bas da ga nema niko, ima ga ali u manjim kolicinama i odma je i manja ponuda za prodati
 
Kako god bilo ili cena ide gore ili ga uvoze, interesuje me ako pocnu da ga uvoze koliko ce on kostati i koji ce kvalitet biti?mada mislim da to nema sanse da se desi RR ce pustiti kukuruz po29,80 i to je to.
prica se prica da mesaone imaju velike potrebe za zutim zrnom .
 
Kod mene jedna mesaona,za koju znam, preprodaje kukuruz po 30 dinara i ne znam tacno,ali mislim da od 50 tona manje ne prodaju dnevno.Nije prevelika potraznja,ali prodavaca slabo ima,tako da ovim koji preprodaju super ide posao.
 
Nemas broj telefona od te mesaone slucajno, imam 40 tona starog kukuruza u klipu pa bi da im ponudim
 
i mislim da je ko je imao losiji kukuruz odmah predao posle berbe a sav ili vecina koji se nalazi po cardacima je prvoklasan jer nisu ljudi smeli da se igraju ili onaj koji je bio sitan, nikakav ,taj nije ni mogao da se bere beracem
tako da roba koja je kod naroda je prvoklasna !!!! a da je ima malo i to je velika istina,gde god oko sebe pogledam ili su prazni ili polupuni cardaci
 
04.02.2013.
CENE ŽITARICA NA PRODUKTNOJ BERZI U NOVOM SADU, BERZAMA U BUDIMPEŠTI, ČIKAGU, MINEAPOLISU I PARIZU
CENE SU OBRAČUNATE PO SREDNJEM KURSU NA DAN OBJAVLJIVANJA (din/kg bez PDV-a)
Presentation4.2..jpg
 
Sta ce se to desiti u aprilu? :sta:
ici ce cijena gore sad se prodaje ko ima prodat i trebaju mu pare za proljetnu sjetvu kad nastane april nece vise biti ponude za prodati a ko ima za prodaju cekat ce juni juli cak i avgust ko moze da izdrzi zbog finansije a sa druge strane se uvijek javlja potraznja za kukuruzom u tome se perijodu pune naj vise farme ko bude htijo da tovi i mogo da izdrzi sigurno je da je prepolovljen stocni fond ali kukuruz je jos u goroj situaci vec je cijena pala kukuruza kao sto sam i pretpostavljo u prethodnim postoma da ce pasto cim nastane februar
 
samo se nadajte ko ce i sta prodavati , kad je vecina prodata ostao je kukuruz ljudi kojima pare bas nesto i netrebaju tj cekaju cenu .
 
Vi kao kolega BUKUR, po njemu i mesare traze kukuruz, jer ga nema nigde, a onda neko napise cenu, a njemu se odmah stvori 40 t da proda.

Ima jedna izreka, i na tarabi pise pic.. pa niko negura. Ko ima kukuruza neka dobro sagleda situaciju jer za 45 dana dolazi ovogodisnji
 
Nazad
Vrh