Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
Ovogodisnjeg vec ima, i cena mu je bila na forumu. E, sad transport i te munje.
 
Ja kupio 10t po 28,vestacki suv,sa prevozom.A inace ga preprodavci prodaju kod nas po 30dzakiran,kod mene u okolini za 15ak dana 80%domacinstava ce da kupuje kukuruz.
 
Vi kao kolega BUKUR, po njemu i mesare traze kukuruz, jer ga nema nigde, a onda neko napise cenu, a njemu se odmah stvori 40 t da proda.

Ima jedna izreka, i na tarabi pise pic.. pa niko negura. Ko ima kukuruza neka dobro sagleda situaciju jer za 45 dana dolazi ovogodisnji

Sta ti pricas, ti stvarno neznas nista o poljoprivredi.U pitanju je stari kukuruz i vreme mu je da se proda, nije se stvorio tu je od jeseni 2011 godine fala bogu.
 
Ovo je korisna informacija za one koji imaju robu na lageru.Sve se svelo na dobijanje prave informacije u pravo vreme.To smo nekada gledali u filmovima,a sada je doslo i do nas.
 
Ja imam baš dosta na lageru i bez obzira što je cena TRENUTNO u padu neću ga prodati.Kao prvi i glavni razlog je što mi novac nije potreban.Opet sa druge strane i cena od 25 rsd na ovaj kurs evra mi se ne čini loša.Bilo kako bilo sačekaću da prođe i ovaj mesec pa ću onda sagledati situaciju.Po onome što čitam ovde i onome što čujem sa raznih strana Srbije kukuruza nema tj. dosta je deficitarna roba.Ali i tu postoji druga strana ,a to je da je otkup kukuruza nikad manji kao i izvoz istog.I ova trgovinska godina će nas nečemu naučiti tako da i na gubitak kojeg dinara ne treba odmah gledati crno.
 
Mislim da si rekao prave stvari. Trenutno ti ne treba lova, cena od 25 nije losa, sagledavas trziste, i sve to hladne glave.
 
pa u Argentini će žetva uskoro. Kako li im je rodilo?
Ovaj direktorcic u agrosavi na predavanju kod nas u petak reako da se ne ocekuju veliki prinosi u argentini i brazillu, koje su 4. i 5. svetski proizvodjac.Njihova zetva je u aprilu,kako on kaze.Znaci trebalo bi da valja cena. Neko je dobro rekao da je kod nas sad velika ponuda kukuruza, jel treba novaca za repromaterijal.Da nisam istarupao svih 14kj kukuruza,i da imam da prodam, ja bih cekao bar do juna.
 
@diklofen.Tako je druze.I ja imam isto misljenje,ali nemam puno kukuruza,oko 3 vagona,jer sam zbog kredita morao da pustim dosta jesenas po 27 dinara.Najbolje sam prolazio kada sam ga prodavao u februaru i maju,ako nije hica samo lukavo.
 
Ovaj direktorcic u agrosavi na predavanju kod nas u petak reako da se ne ocekuju veliki prinosi u argentini i brazillu, koje su 4. i 5. svetski proizvodjac.Njihova zetva je u aprilu,kako on kaze.Znaci trebalo bi da valja cena. Neko je dobro rekao da je kod nas sad velika ponuda kukuruza, jel treba novaca za repromaterijal.Da nisam istarupao svih 14kj kukuruza,i da imam da prodam, ja bih cekao bar do juna.
Da se ne nadovezem na tvoj post....
Neko je odavno napisao,najbolja cena je onda,kada ti treba lova.
Ostalo je ku****nje!!
 
Videcemo kako bude bilo ali zar nisu kinezi kod njih vec kupili veliki deo roda,ugovorili proizvodnju.
 
Mislim da si rekao prave stvari. Trenutno ti ne treba lova, cena od 25 nije losa, sagledavas trziste, i sve to hladne glave.
Upravo tako.A kod mene postoji još jedan veeeliki problem,a to je da čim imam pare uvek nađem na nešto da ih potrošim.Tako da na ovaj način malo i štedim,a ujedno i žena vesela zbog toga...:haha:
 
05.02.2013.
CENE ŽITARICA NA PRODUKTNOJ BERZI U NOVOM SADU, BERZAMA U BUDIMPEŠTI, ČIKAGU, MINEAPOLISU I PARIZU
CENE SU OBRAČUNATE PO SREDNJEM KURSU NA DAN OBJAVLJIVANJA (din/kg bez PDV-a)
Presentation%205.2..jpg

lose jako nema traznje
 
Blago se dize polako gore 25,70 din/kg sa lagera od danas.Otkupa za sada nema,nema ni prostora ali ni ponude.Svi su u iscekivanju neceg velikog,ali strah me je da necemo docekati.To je moje subjektino misljenje.
 
06.02.2013.
CENE ŽITARICA NA PRODUKTNOJ BERZI U NOVOM SADU, BERZAMA U BUDIMPEŠTI, ČIKAGU, MINEAPOLISU I PARIZU
CENE SU OBRAČUNATE PO SREDNJEM KURSU NA DAN OBJAVLJIVANJA (din/kg bez PDV-a)
Presentation6.2..jpg
ode sve dole nece biti dobro a ide sezona poslova
 
Bavaniste na kamion 27din al nema kamiona sve nesto na sitno a kukuruza ima za krunjenje poprilicno.
 
Nazad
Vrh