Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
Kupca nigde a cena dole svakim danom,nece biti dobro a koliko vidim dosta je zamrla tema,niko ne obavestava kakva je situacija kod njega
 
Jako slično.Ponekad se pitam šta bibilo da je rodilo normalno i bilo za dve trećine još kukuruza.
 
Prodato sa lagera po 25 dinara sa PDv-om.Troškove lagera sam imao samo za januar.
 
Ako se to dogodi bice krize svuda , a mi cemo bar lepo da se grejemo eko proizvodom iz prikolice u vurunu bez skupih presa meljacica i susaca. i lepo cu da uranim stoku za sebe, ako nebudem imao za ratu neka nose njihovo i manje cu da radim i da sepatim i razmisljam. uzivacu sa ukucanjima i eto resenja .
 
Ma nema par godina kada sam vozio ljudima u dvorište jednoosovinku klipa (dva bunkera 224) za 300KM to je 150e.Vremena se menjaju i treba biti spreman na sve.
 
to bi trebalo da bude tri puta jevtinija cijena kukuruza pa da bude oper prikolica 300.km nebi se to moglo dogodit cijena kukuruza prati i cijenu nafte repro materijala u to vrijeme je i nafta bila 1,5.km gnjojivo oko 50-60.km 15-15-15
 
danas se trguje isporuka sept-okt novi rod 170 eur FOB DUNAV troskovi su 10 eur bez zarade izvoznika 160 eur

pokusavaju cenu obarati da za sledecu zetvu bude sto manja cena,nece biti dobro ova situacija nikako,skok cena se trebao desiti januar-februar ili kraj februara-mart ali izgleda nista za sada od toga tako da ovde vise niko nemoze dati prognozu ni za par dana sta ce biti,cena soje isto ide dole mada je ima najmanje do sada i da su u zetvi stizale cene i do 72 din pokg a sad 59+pdv
 
niko neobara cenu ovo je cena na svetskom trzistu, i po njoj prodaju kukutuz drugi, madj. bul. rom. grc. itd, stom cenom nas region je konkurentan ukrajini, brazilu, argentini .....
 
Proverena informacija je da je MK izvezao veću količinu za Makedoniju.Verovali ili ne kukuruz je iz silosa išao tel-kel.Tako da očekujem da će čim se tako izvozi cena krenuti gore bez obzira na okruženje i svet.
 
Na svetskim berzama danas padne cena odmah reaguje i kod nas.Kod njih tri dana ide cena gore da bi se kod nas tek ne znatno mrdnula na gore.Shvatite ljudi da je u izvozu čist monopol.
 
Mislim da gresis Momo! Na proslogodisnjem rodu ova cena je nikakva!
Da je rod bio kao 2010 ili 2011 bio bi itekako zadovoljan i sa tvojom varijantom od 20% jeftinije cene!
 
Upravo tako.Na ovoliki podbačaj kukuruza i NE pomoć države povodom toga ova cena nije adekvatna.Ja bi se složio sa cenom kukuruza od 16-18din/kg ali da godina bude samo prosečna i ništa više.
 
E sada kada oni opet ugovore cenu po 150 e tona a ne kupe taj kukuruz, imacemo scenario iz ove godine samo me zanima sta ce namestiti kisa koja je pala nosila je cestice kiselog mleka pa je kukuruz postao kiselo mlecan i neupotrebljiv.
 
Nazad
Vrh