Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
OVO FANATIK TAKO BODE OCI... Al prihvatam konstataciju, nek bude. Ono sto je fakat je da Kole nema veze sa Invejom sem kada se radi o trgovini i ustupanju skladisnih kapaciteta za suncokret. A ti cuvaj svoju dragocenu robu, bas me briga sta ces s njom i kad ces da je prodas. Ono sto je medjutim cinjenica je da MK taj kukuruz izvozi u Aziju, gde skuplje prolazi, a obzirom da je srpsko trziste zatvoreno i monopolizovano sigurno ce pre taj uvoz iz Ukrajine da utice na damping cene jer ce i nas kukuruz kupovati MK a ne neko s foruma ili Zanzibara jer zna se ko je ovde najaci igrac i kome je kukuruz primaran u trgovivni. Sve sto sam rekao bilo je cisto iznosenje misljenja a vreme pred nama ce pokazati ko je u pravu. Cini mi se medjutim da je svaki tvoj post tipa, ne dajte robu ide gore, nemojte biti naivni i td. Teorije zavere protiv proizvodjaca, a onda iskipujes svoje kukuruze u MK 100 %! Ono sto ti sa sigurnoscu mogu reci da ne zastupam niciji interes, a videcemo ko je u pravu. Svo moje iskustvo s paorima u 90% slucajeva govori da vide samo rast a vrlo su tanki da utvrde zakonitosti trzista i donesu hrabre investicione odluke s vizijom. To se nazalos savrseno uklapa u nas mentalitet- samo da je ISKLJUCIVO MENI dobro...!
 
pa ima ko jeste pa taj napise cenu sa 8 posto....i nastane zabuna,a dok ipsravi a nema ga par dana....
Naj logicnije je da se pisu bez poreza pa cemo tako najlakse da vidimo ko koliko placa
 
OVO FANATIK TAKO BODE OCI... Al prihvatam konstataciju, nek bude. Ono sto je fakat je da Kole nema veze sa Invejom sem kada se radi o trgovini i ustupanju skladisnih kapaciteta za suncokret. A ti cuvaj svoju dragocenu robu, bas me briga sta ces s njom i kad ces da je prodas. Ono sto je medjutim cinjenica je da MK taj kukuruz izvozi u Aziju, gde skuplje prolazi, a obzirom da je srpsko trziste zatvoreno i monopolizovano sigurno ce pre taj uvoz iz Ukrajine da utice na damping cene jer ce i nas kukuruz kupovati MK a ne neko s foruma ili Zanzibara jer zna se ko je ovde najaci igrac i kome je kukuruz primaran u trgovivni. Sve sto sam rekao bilo je cisto iznosenje misljenja a vreme pred nama ce pokazati ko je u pravu. Cini mi se medjutim da je svaki tvoj post tipa, ne dajte robu ide gore, nemojte biti naivni i td. Teorije zavere protiv proizvodjaca, a onda iskipujes svoje kukuruze u MK 100 %! Ono sto ti sa sigurnoscu mogu reci da ne zastupam niciji interes, a videcemo ko je u pravu. Svo moje iskustvo s paorima u 90% slucajeva govori da vide samo rast a vrlo su tanki da utvrde zakonitosti trzista i donesu hrabre investicione odluke s vizijom. To se nazalos savrseno uklapa u nas mentalitet- samo da je ISKLJUCIVO MENI dobro...!

Druze FANATIK se odnosilo na mene(fanaticno pratim svako kretanje kukuruza na 7 dana vec 2.5 godine,ranije nisam ali zadnjih godina da)..Kazes nas je mentalitet da je samo meni dobro,padne li ti na pamet koliko ja crncim za to,koliko puta sam izj..an od strane silosa za cene,kradju na vagi,kradju na vlazi,zabranama izvoza,ej pa zavisim od toga ja i moja deca,ko mene uopste gleda i koga je briga,imali smo ovde jednog iz Perleza slicnog razmisljanja kao ti koji je isto iznosio misljenje,ali to misljenje je uvek bilo prodavajte ide cena dole,sa 14 din. prosle godine prodavajte ide dole,dodje 20 on prodavajte sigurna informacija ide dole pazi ja da prodam odoh u minus za cije dobro?Narodnih masa?Da ne budu cene visoke drugima?Ko ce mi reci hvala ne meni vec svima koji bi isli tvojom logikom?Ajde da zakljucimo temu i da ostane na tome.Jedno je sigurno ne bude li ponude u zadovoljavajucim kolicinama cena ide gore a kako stvari stoje nama ponude.

- - - - - - - - - -

E zaboravih reci kazes "iskipujem svoje kukuruze u MK",prelistaj forum,MK ponudio najgore uslove,pisano je o tome na par stranica nazad,uracunat lom,prljavstina,vlaga,kontrola kvaliteta...avetinjski prazni silosi Zitobacke i ostalih Kosticevih otkupnih mesta...imas iskustva od pre 5-10 dana bas ovde na forumu
 
Mislim da se nasim tajkunima dodeljuju Bozanske moci, i to cesto neopravdano. Cinjenica je da su svi oni (MK, Invej, Delta...) dosta sitne ribe u medjunarodnim okvirima.
 
Svo moje iskustvo s paorima u 90% slucajeva govori da vide samo rast a vrlo su tanki da utvrde zakonitosti trzista i donesu hrabre investicione odluke s vizijom. To se nazalos savrseno uklapa u nas mentalitet.
A mozes li nam reci, da li si radio sa paorima drugih zemalja, pa sada znas kakvi su nasi paori?
Mozes li nam reci barem neke zakonitosti trzista?
 
A mozes li nam reci, da li si radio sa paorima drugih zemalja, pa sada znas kakvi su nasi paori?
Mozes li nam reci barem neke zakonitosti trzista?
Dovoljni su mi ovi nasi sasvim. A kakvi su...? Kad cena raste- raste beskonacno, kad pada pada- prodaj. Previse prosta logika, slazes se? A o zakonitostima mogu da te savetujem uz proviziju, naravno... Ali, pretpostavljam, ti si iznad toga...:osmeh:

- - - - - - - - - -

Druze FANATIK se odnosilo na mene(fanaticno pratim svako kretanje kukuruza na 7 dana vec 2.5 godine,ranije nisam ali zadnjih godina da)..Kazes nas je mentalitet da je samo meni dobro,padne li ti na pamet koliko ja crncim za to,koliko puta sam izj..an od strane silosa za cene,kradju na vagi,kradju na vlazi,zabranama izvoza,ej pa zavisim od toga ja i moja deca,ko mene uopste gleda i koga je briga,imali smo ovde jednog iz Perleza slicnog razmisljanja kao ti koji je isto iznosio misljenje,ali to misljenje je uvek bilo prodavajte ide cena dole,sa 14 din. prosle godine prodavajte ide dole,dodje 20 on prodavajte sigurna informacija ide dole pazi ja da prodam odoh u minus za cije dobro?Narodnih masa?Da ne budu cene visoke drugima?Ko ce mi reci hvala ne meni vec svima koji bi isli tvojom logikom?Ajde da zakljucimo temu i da ostane na tome.Jedno je sigurno ne bude li ponude u zadovoljavajucim kolicinama cena ide gore a kako stvari stoje nama ponude.

- - - - - - - - - -

E zaboravih reci kazes "iskipujem svoje kukuruze u MK",prelistaj forum,MK ponudio najgore uslove,pisano je o tome na par stranica nazad,uracunat lom,prljavstina,vlaga,kontrola kvaliteta...avetinjski prazni silosi Zitobacke i ostalih Kosticevih otkupnih mesta...imas iskustva od pre 5-10 dana bas ovde na forumu
Jedno je definitivno sigurno, cena se ne moze predvideti nikada, bas kao sto nije mogla ni ova susa i sve njene posledice. Ja sam siguran da je Ukrajinski kukuruz daleko losijeg kvaliteta od domaceg, ali je veliko pitanje kako ce cena od 2,5- 3 din manje uticati na cenu i samo trziste kratkorocno i dugorocno. Sigurno je da je cilj da se snizi cena (kvalitetnijeg) zarad, pretpostavljam, izvoza, ali videcemo kakav ce uticaj to imati na formiranje cene. Ono sto primecujem je da ima jako puno merkantile' kukuruza na 26,7- 27+PDV koja se ne realizuje juce i danas nikako. Trgovci ce standardno pokusati da prodaju zalihe, paore da ubede da predaju na silose, a histerija ce da odradi nizu cenu. Treba (kao i za sve) da prodje 10- 15 dana. Bas kao i za soju i konacnu cenu suncokreta da se stabilizuje (neka nova) cena. Inace, soje takodje ima puno u ponudi a kupci "ciljaju" cenu od 65+ PDV najvise, barem oni s kojima sam se ja cuo, dok je trend pada evidentan i na svetskim berzama, a ya sucokret je pokusan damping u situaciji nedostatka robe sto ni u ludilu nije moglo da prodje...!
 
Da li ste vi ljudi sigurni da je taj kukuruz iz Ukrajine toliko los ? Njihova zemlja je najplodnija u Evropi, malo mi nije logicno da im je nekvalitetan kukuruz. Iz mog iskustva, ni moj kukuruz ove godine nije bas nesto kvalitetan.
 
kukuruz im je sigurno dobar,ali mislim da ge oni nemaju za izvoz ia da je to samo patka na koju smo se svi upalili...Ali morate da znate sledece da je i ovo jaka cena, i da ako skoci jos nece imati ko to da plati ....
 
Ukrajinski kukuruz...ima da ga nema za mesec-dva krenu li egipcani sa kupovinom kao sto su i sa psenicom u avg.,u extra godinama kad je radjalo ruski i ukrajinski je odlazio najkasnije do marta,tad je i kretala akcija..polako ali sigurno..ako i oni ne uvedu zabranu.Pozdrav Miki bas si mi nedostajao
 
Ja danas prodao sa 22%vlage za 27 dinci u dzakovima kamiondzija na svoju odgovornost odneo 15 tona jos imam nekih 20 meteri i do sledece jeseni nemam kukuruza ja zadovoljan kakva je godina prosek nesto jaci od 20 meteri po kj
 
kukuruz im je sigurno dobar,ali mislim da ge oni nemaju za izvoz ia da je to samo patka na koju smo se svi upalili...Ali morate da znate sledece da je i ovo jaka cena, i da ako skoci jos nece imati ko to da plati ....
kukuruz jeste iz ukrajine ali je to KOLETOV kukuruz jer kole tamo ima na hiljade hektara i nasi agronomi tamo rade
 
Nazad
Vrh