Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Ljudi sta vam je ne da ce ici gore nego prelazi tih 40 ko dobar dan...NEEEMA GAAA...tu je sva mudrost

- - - - - - - - - -

Sada je na berzi 29 i nesto ako se ne varam...dinar gore za 7 dana...

Tacno tako, samo sto su oni skinuli carine od 23%, tako da kada kod nas bude 40, u Madjarskoj ako je 30 isplati se uvesti ga...

Samo zbog ukidanja carina cena nece biti prevelika... i ne ocekujem je preko 35din. ali boze moj, ja bi najvise voleo da gresim....
 
Susa je odradila svoje svuda u svetu pa i kod madjara...svi kukaju od Rusa,Argentine,Amerike...nikad se ovako nesto nije desilo...bilo je susa u nekim delovima ali ovo sta se desilo je nezapamceno,kad ga nestane nece pitati za cenu samo davaj,zato je ovoliki start...gledao sam nekakve prognoze i misljenja..svi se u jednom slazu da ce biti preskup...ej 100 kj prijatelj skidao pre 5-6 dana rod 100 kg po jutru
 
Bice skup tu nema razgovora.

- - - - - - - - - -

Ja cuo juce da svi placaju,i verujem da je tako,tj.sigurno je neko jaci dobio tu cenu jos ako je 14-15% vlage!Moguce da je zvanicno 27,60 a nezvanicno kako se dogovoris! Opet necu da kazem 100% to cu napisati sutra kada ovrsem mojih 2 k.j DKC 6120
Kod nas ista situacija.
Cena 27,60 ali uz dogovor ide i za 28
 
27,60 zvanicno,ali suska se da ce dole...Spekulacija,navodno uvezen je kukuruz iz Ukrajine po 24 dinara,buva ili ne,to sam cuo od coveka koji je u toku sa tim stvarima! Nema sumnje da je to trenutno stanje,i da ce neminovno ici gore i to dosta,ali...mislim tek posle Nove Godine! Skinuo i predao Dkc 6120 sa 2 k.j 7980 kg,ja pre,pre prezadovoljan!Koliko bi rodio da je bila godina rodna!Isplata 4-5 dana,zbog velike navale!
 
moj dosadasnji prosek 1,5t kj i danas uradio 11 kj dve zmajevke 15,6t samo mnogo skidaju ukupno 13% 8 je valjda dozvoljeno
 
I jasam cuo da je MK dovezao (uvezao) ukrajinski kukuruz, koji zbog nove uredbe o ukidanju carina sada kosta fco Srbija 24 din. Sve sto se radi, radi se u interesu tajkuna, dripcine oloske (ako je istina), sjebao nas sa cenom za repu, zabranio suncokret i soju, a sada ode i kukuruz. I sve kao u interesu gradjana nase zemlje.::sramota::
 
I jasam cuo da je MK dovezao (uvezao) ukrajinski kukuruz, koji zbog nove uredbe o ukidanju carina sada kosta fco Srbija 24 din. Sve sto se radi, radi se u interesu tajkuna, dripcine oloske (ako je istina), sjebao nas sa cenom za repu, zabranio suncokret i soju, a sada ode i kukuruz. I sve kao u interesu gradjana nase zemlje.::sramota::
Pa da,Hrvati ugovorili u Vojvodini preko 8.000 hektara repe,i cim je krenulo oni odmah zabranu!Hrvati placaju 50 euro centi repu,a kole kao baja izasao sa 4,4 din kao on je dobar i posten i hoce da ispostuje kooperante!Sad ovo,od uvoza istog moze da zaradi isto para koliko i od izvoza,posto taj Ukrajinski kukuruz ne valja ni za k.... al cena ga prodaje,cujem potrebne su neke menice-cuda,muda...i sve ide preko berze ko hoce da kupi taj kukuruz! Bice zajebano...
 
Ja, i jesam mislio da ce prvo krenuti rast cena, pa onda na sredini berbe (sto je sada), kao usled velike ponude pad (kada krenemo svi da ga masovno prodajemo u panici da ce jos padati), pa opet posle berbe rast. Igrarije, nadam se da nije istina.
A moze da se desi i da ode za koji dan na 29 din, kome ovde trebaju kockarnice pored ovakvog trzista.
 
MK je otvorio najveci silos u Ukrajini,ko zna koji on to kukuruz dovozi po toj ceni i sto,da li je proslogodisnji,mozda i z...bo ukrajince za novi,ma sve su to mucke,ali generalno gledano moje je misljenje da je ova godina predodredjena za odlicnu cenu,dosta njih sa kojima sam bio u kontaktu ne da to malo jada sto su skinuli jer odose u minus,nema druge nego cekati cenu
 
Nemojte se jediti, to za Ukrainski kukuruz je glupost, kad bi ga uvezli cena bi bila min 29 din dovezeno u Srbiju bez carine, taxi i poreza. Stvarno je smesno da verujete u te price.
 
I jasam cuo da je MK dovezao (uvezao) ukrajinski kukuruz, koji zbog nove uredbe o ukidanju carina sada kosta fco Srbija 24 din. Sve sto se radi, radi se u interesu tajkuna, dripcine oloske (ako je istina), sjebao nas sa cenom za repu, zabranio suncokret i soju, a sada ode i kukuruz. I sve kao u interesu gradjana nase zemlje.::sramota::
MK ima tamo svoje njive + ono sto otkupi i tamo verovatno zakida na vagi,vlazi,primesama i ostalom a poznato je da je ukrainska roba uvek bila jeftina onda i ne cudi da ga izadje toliko kukuruz kad ga doveze ovamo.
a ne bi me cudilo da je on zasluzan za ukudanje carina da bi mogao taj svoj kukuruz da proda po vecoj ceni ovde nego negde drugde inace je vlada mogla uvesti zabranu izvoza kao za repu, soju i suncokret a s obzirom da su rekli da kukuruza i psenice ima dosta za domace potrebe sa ovim ukidanjem carina samo ce da zeznu zemljoradnike
mamicu im lopovsku :zli:
 
MK ima tamo svoje njive + ono sto otkupi i tamo verovatno zakida na vagi,vlazi,primesama i ostalom a poznato je da je ukrainska roba uvek bila jeftina onda i ne cudi da ga izadje toliko kukuruz kad ga doveze ovamo.
a ne bi me cudilo da je on zasluzan za ukudanje carina da bi mogao taj svoj kukuruz da proda po vecoj ceni ovde nego negde drugde inace je vlada mogla uvesti zabranu izvoza kao za repu, soju i suncokret a s obzirom da su rekli da kukuruza i psenice ima dosta za domace potrebe sa ovim ukidanjem carina samo ce da zeznu zemljoradnike
mamicu im lopovsku :zli:

Razmisli sto ga nebi prodao u Madjarskoj, tamo je veca cena.Nema logike to je prica za malu decu, razmisljajte svojom glavom
 
ja sam odustao od prodaje jednog dela kukuruza, sve ce biti spakovano u supe i kotarke.iznecu na lager 20t da imam da se troskarim nazimu il za nedaj boze da nemoram po nekom snegu i smetovima da ga tovarim...
 
Moguce je da je u Ukrajini jeftiniji kukuruz... tamo je Mtz traktor duplo jeftiniji nego kod nas, MAP takodje, nafta takodje... (mozda i vise)
 
Nazad
Vrh