Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
kod nas je sve moguce samo da seljaku ledja slomiju svud u svijetu pomazu poljoprivredu sa subvencijama beskamatnim kreditima posticajima itd samo da poljoprivreda ne propadne a u nas obrnuto uzimaju i ovo malo sto je ostalo od poljoprivrede.
 
kod nas je sve moguce samo da seljaku ledja slomiju svud u svijetu pomazu poljoprivredu sa subvencijama beskamatnim kreditima posticajima itd samo da poljoprivreda ne propadne a u nas obrnuto uzimaju i ovo malo sto je ostalo od poljoprivrede.
Svuda u svetu...? Kako da te pomogne drzava Srbija koja je pred bankrotstvom? Tesko ce to ici, nego gledaj da se snadjes sto bolje mozes u postojecim uslovima, a jedan od najvecih problema ovde je sto su svakom njegovi problemi najveci, tesko da vidi i tudje. A sta ce biti kad rafinisano ulje ode na 250 din. kilo mesa na 1500? Tesko da ce to iko moci da plati, al vazno je da je cena 55. No, ozbiljne su to (preozbiljne i presiroke) teme...!
 
MA neka ide ulje gore ali neka dobro plate poljoprivreednike,jedan je rekao nek ulje bude 250 din ja koji sam radio zemlju imacu da ga kupim ako plate dobru cenu,posto uslovljavaju cenom ulja,a ,doticni rece, to sto Beogradjani kukaju na cenu ulja pa nek i oni sednu u traktore i oru...Tako je i moje misljenje cisto trzisna ekonomija...nema kukuruza=dobra cena...drugacije ne valja jer opet je poljoprivreda na gubitku...a i to sto Zico78 rece potpuno je u pravu,drzava pomaze a ako je nasa u bankrotu zasto nikad ponavljam NIKAD nije pomogla poljoprivrednike...setite se 2007-me i podele vestaka i semena...koje taj vestak i to seme uzeo od drzave nista mu nije rodilo...kvalitet nula.E kad se poljoprivrednici usaglase da nece davati bud zasto svoje proizvode prestace i muza pa makar da krene i sa ovog foruma....siguran sam da i ovde na forumu ima odredjenih sa silosima koji i pustaju ovakve informacije a taj koji se upeca im zlata vredi jer siri spekulativne informacije...samo hrabro,mora se paritet cene i kolicine izjednaciti jer ce 70% zavrsiti u minusu a to nikako nije dobro prvenstveno radi daljih planova setve...
Zelim Vam svima dobru cenu i pune cardake i naravno slogu.Zivi bili pa videli

- - - - - - - - - -

I jos nesto,zar nije taj posteni Kostic rekao uvedite zabranu za suncokret ili ide ulje na 200 din. i koje ovde lud,zabrana uvedena a ulje svakako preko 200 din.
 
MA neka ide ulje gore ali neka dobro plate poljoprivreednike,jedan je rekao nek ulje bude 250 din ja koji sam radio zemlju imacu da ga kupim ako plate dobru cenu,posto uslovljavaju cenom ulja,a ,doticni rece, to sto Beogradjani kukaju na cenu ulja pa nek i oni sednu u traktore i oru...Tako je i moje misljenje cisto trzisna ekonomija...nema kukuruza=dobra cena...drugacije ne valja jer opet je poljoprivreda na gubitku...a i to sto Zico78 rece potpuno je u pravu,drzava pomaze a ako je nasa u bankrotu zasto nikad ponavljam NIKAD nije pomogla poljoprivrednike...setite se 2007-me i podele vestaka i semena...koje taj vestak i to seme uzeo od drzave nista mu nije rodilo...kvalitet nula.E kad se poljoprivrednici usaglase da nece davati bud zasto svoje proizvode prestace i muza pa makar da krene i sa ovog foruma....siguran sam da i ovde na forumu ima odredjenih sa silosima koji i pustaju ovakve informacije a taj koji se upeca im zlata vredi jer siri spekulativne informacije...samo hrabro,mora se paritet cene i kolicine izjednaciti jer ce 70% zavrsiti u minusu a to nikako nije dobro prvenstveno radi daljih planova setve...
Zelim Vam svima dobru cenu i pune cardake i naravno slogu.Zivi bili pa videli

- - - - - - - - - -

I jos nesto,zar nije taj posteni Kostic rekao uvedite zabranu za suncokret ili ide ulje na 200 din. i koje ovde lud,zabrana uvedena a ulje svakako preko 200 din.
Prvo- iza zabrane ne stoji Kostic (nema uljaru). A drugo, od 3-4 kg. suncokreta se pravi litar ulja, pa ti vidi koja ce biti cena. A sto se vlasnika silosa tice, njima je u najvecem interesu da ima gomila robe jer se u suprotnom utrkuju ko ce dati vise. Prijatelju, cele prosle gosine cena kukuruza i psenice bila je najvisa u regiinu, i sad je tako sa psenicom. Problem je sto se ljudi ovde zale samo na svoje probleme pa bili to prosvetari, studenti, poljopruvrednici ili neki treci. Ali ima tu jedan problem- kad vidis samo svoje muke i probleme kao i interese, upadas u zamku da previdis jos gomilu drugih okolnosti koje su objektivne. Polako ali sugurno, stoga se ucvrscuju betonskim temeljima monopoli koji ce unistiti slobodnu kokurenciju, nezavisnost slobodnog poljoprivrednika i slobodno trziste. A vi ste za to gospodo- ko da dinar vise takodje odgovorni. Umesto da ste stvarali strateska partnerstva sa primarnim proizvodjacima, isli ste za prostom zaradom. Sve to.polako ali sigurno dolazi na naplatu!
 
prijatelju ako ti veruješ da je u litar ulja čisto suncokretovo ulje i da nema još nekih dodataka onda OK ali ja koliko vidim ulje je sve bleđe i bleđe kao u onoj pesmi " pola vino pola voda "
 
Prvo- iza zabrane ne stoji Kostic (nema uljaru). A drugo, od 3-4 kg. suncokreta se pravi litar ulja, pa ti vidi koja ce biti cena. A sto se vlasnika silosa tice, njima je u najvecem interesu da ima gomila robe jer se u suprotnom utrkuju ko ce dati vise. Prijatelju, cele prosle gosine cena kukuruza i psenice bila je najvisa u regiinu, i sad je tako sa psenicom. Problem je sto se ljudi ovde zale samo na svoje probleme pa bili to prosvetari, studenti, poljopruvrednici ili neki treci. Ali ima tu jedan problem- kad vidis samo svoje muke i probleme kao i interese, upadas u zamku da previdis jos gomilu drugih okolnosti koje su objektivne. Polako ali sugurno, stoga se ucvrscuju betonskim temeljima monopoli koji ce unistiti slobodnu kokurenciju, nezavisnost slobodnog poljoprivrednika i slobodno trziste. A vi ste za to gospodo- ko da dinar vise takodje odgovorni. Umesto da ste stvarali strateska partnerstva sa primarnim proizvodjacima, isli ste za prostom zaradom. Sve to.polako ali sigurno dolazi na naplatu!

Pa gde ti zivis covece,ima zato Secerane i to bas kod mene,pa zatim Carnex i opet kod mene u Vrbasu,sa Peconijem je u dilu oko Vitala(fabrika ulja) i Medele vec godinama pazi opet kod mene u Vrbasu a pazi sad ovo sa Agroservisa clanak iz Avgusta ono sto svi znaju ili izgleda ne znaju:"
Špekuliše se da iza zabrane stoji srpski „kralj šećera” Miodrag Kostić koji bi sve za sebe, a plaća puno manje.Ni sedam dana nakon što je Srbija uvela tromesečnu zabranu izvoza šećerne repe, soje i suncokreta, koja se odnosi i na ugovorenu proizvodnju i oranice hrvatskih kompanija u Vojvodini, još nema pomaka na relaciji između dve zemalja.
Ovo se odnosi na suncokret,repu i soju.Opste je poznata cinjenica nabavke sirovina iz Vitala za Carnex i obrnuto,Kostic dovozi suncokret (SVOJ) u uljaru.
I jos nesto odakle ti to da je cena psenice i kukuruza prosle godine bila najvisa u regionu???Izlistacu ti cene unazad 2.5 godina..pisem ih jednom nedeljno(fanatik)

Piše: Jolanda Rak Šajn
 
ja bih voleo da je kod nas najveca cena medjutim kod nas na carini svaki dan ima bar 15 kamiona sa robom za bosnu
danas mi je bio kamion u sojari u beceju da tovari sacmu ali su ga vratili na utovar u zmajevo jer u beceju sva sacma ide u izvoz za hrvatsku a kamiona za izvoz je toliko da je prepun parking
 
izgleda da mk pokusava da ponovi aferu secer,uveze ukrajinski kukuruz(svoj) koji je losijeg kvaliteta i preproda ga kao nas.
ovo je probni balon sa cenom ,pa ko se upeca upecao se.
 
izgleda da je MK uvezo kukuruz i u Madjarsku a pre par dana i u onu prokletu zemlju... A o kvalitatu da negovorim nas je bolji no ikad.Samo malo zelen i crven i supalj....
 
Nazad
Vrh