Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Mozda drugi put i nije daleko mnogo, sad je tako kako je koja otkupna mesta imaju u Paciru a da su korektni na vagi i ostalom ?
 
Jedan je agronom u vestima agroservisa jos u Julu rekao da ne treba biti iznenadjen ako cena kukuruza dostigne i 50 din,kako je krenulo taj ce biti odlican prognozer
 
Pocele su spekulacije, cak sam cuo da pricaju da je rod u americi podbacijo svega 1 %,te da ce zabrana itd da bi se ljudi uplasili i prodali po nizoj ceni. Ne nasedajte na provokacije.
 
Danas sam bio na obracunu kod Barisica.Cena 27 din.Za naplatu 2000 kg.To je inace kolicina koja je ovrsena sa 5 kj.Nisam hteo da ga ostavim kuci kada sam video kako je "lep".
 
Pa jel vidite da ova drzava nas tera da prodamo kukuruz da bi npr. kupili gorivo po punoj ceni a oni ce da nam VRATE, tako da jednim potezom ubiju dve muve dobiju pare za budet a dobiju i kukuruz,ovo je samo jedan primer ima tu jos puno mogucnosti da nas zavrnu mnogo pametan covek koji ove sve smisli.:osmeh:
 
Pocele su spekulacije, cak sam cuo da pricaju da je rod u americi podbacijo svega 1 %.

Farmers are expected to harvest 10.7 billion bushels of corn.

Corn production is at 12.5 billion bushels.

On average, about 20 percent of U.S. corn is exported.

Ako uzmemo da je ona cifra 10,7 preterana, i da ce realna biti negde oko 10,4. Onda ti slobodno poruci tim strucnjacima da pozure sto pre da pokupe od amera taj visak, posto verujem da ce kao ozbiljnim kupcima njima pre da isporuce nego Japanu i Meksiku. A to su isti oni strucnjaci koji bi mogli da hrane Japan, cije su potrebe jedno 5 puta vece od naseg izvoza. Kako ja nemam srece pa da naletim na te strucnjake sa tim tupavim pricama.
 
Nazad
Vrh