Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
u Plandiste je cena 31 dinar sa 13,20 VLAGA

Kada iznosite takve informacije bar recite ko to plaća.Baš me zanima.
Danas predao u Seleušu u zz Milenijum suncokret kada tamo nekih 30-tak vagona kukuruza.Pitam magacionera koji je to a on kaže novi .Ljudi kose na veliko.Još mi je rekao da je najvlažniji imao 16% vlage.Za cenu nisam ni pitao.
 
Granexportova cena 26,50 na bazi vlage,a vlage za sada nema .U ceni od 31 dinara sada nesto smrdi,za kasnije ne kazem moze biti ali sada ne.
 
Tu jako smrdi i to za tel-kel.
Evo nadam se da nije protiv pravila foruma da se oglasim.

"Ja sutra počinjem otkup po 32 tel-kel ko god je zainteresovan neka me kontaktira na pp.
ps. za isplatu neka ne pita kada će biti."
 
Pravila igre su da cene i sve ostale informacije budu na vidno istaknutom mestu a ne na banderama i to bez pecata.Tamo su se nekada kacile citulje,zato sve manje razumem ovaj nacin rada.Ne volim kritikovati niciji nacin rada ali sve treba istaknuti pa ko voli nek izvoli.
 
Samo se nerviram zbog ove nase politike

Od zabrane izvoza industrijskog bilja koristi će imati samo velike srpske agrarne kompanije i trgovačke firme kojima bi odluka Vlade Srbije mogla da uštedi, prema proceni vojvođanskih poljoprivrdnika, najmanje 50 miliona evra. Nažalost, jedna od prvih mera nove Vlade koja se tiče poljoprivrede doneta je zarad interesa pojedinaca.Agrar i seljaci njome su izgubili, a milioni će se preliti u tek nekoliko džepova.
Kada država zabrani i izvoz kukuruza, što se kao mogućnost pominje krajem godine, dobit pojedinih kompanija biće višestruko veća.Najbolje se, pri tome, prisetiti šta je bilo kada je ministar Slobodan Milosavljević donosio iste mere. Cene su svakako rasle jer uvek prerađivači, trgovci, dobavljači ili već ko, nađu opravdanje za to.Gradjani nisu imali nikakve koristi. Poljoprivrednici su takođe bili na gubitku jer su zbog zabrane izvoza bili prinuđeni da svoju robu prodaju po cenama znatno nižim od tržišnih. Zaradili su, kao što će i ovog puta, samo pojedinci.


Bolje nista ne citati
 
Kada iznosite takve informacije bar recite ko to plaća.Baš me zanima.
Danas predao u Seleušu u zz Milenijum suncokret kada tamo nekih 30-tak vagona kukuruza.Pitam magacionera koji je to a on kaže novi .Ljudi kose na veliko.Još mi je rekao da je najvlažniji imao 16% vlage.Za cenu nisam ni pitao.
ZZ Milenijum 27,5 din cena od sutra do 17% vlage.
 
Kukuruz od danas 27 din/kg sa 5% pdv do 15% vlage besplatan lager do nove godine.
 
Kod nas 27.50 sa 5% pdv-a na bazi 14% vlage.
Steta na usevima 80%.Ko ima preko 1000 kg/kj taj je medju rekorderima.
Kukuruz za 2 meseca bice jako skup,jer ga nece biti.Dzabe ce zabraniti izvoz, Srbija nece imati kukuruza.
A bosanci vuku kukuruz koliko mogu.
U Madjarskoj spekulanti seljacima placaju na kraju njive oko 300 eura tel-kel(oko 85-90k forinti), sto je dosta preko berzanske cene u Budimpesti.
A soju 220k forinti(1euro=285-290Ft), pa racunajte.
 
@bane30
definisi sta ti znaci ulog u 1ha useva? Samo ono sto se ulaze te godine ili racunas i znoj i muku generacija ljudi koji su se ubijali da kupe taj ha zemlje, izgrade infrastrukturu za skladistenje i cuvanje prozvoda i masina, kupe mehanizaciju, prezive kojekakve kradje, prevare, komesacije...
Uz duzno postovanje nisam mislio na muku i znoj nego cisto matematicki proracun da kazem ekonomski kolika su ulaganja(amortizacija) i projektovana dobit?

- - - - - - - - - -

Odgovor na tvoje pitanje ima na prethodnim stranama,samo sto vas sve mrzi da citate!
Ne mrzi me da citam nego nisam uspeo da nadjem ako mi date link te strane(jer ima ih bas dosta) bio bih vam zahvalan.
 
Kada dobijes 100, na troskove ti ode 30 do 40 ostatak ti je zarada, pricam o zemlji koja je u vlasnistvu i o ratarstvu.
Ako je susa puknes, ako ne bacis djubrivo puknes, ako te zajebu tajkuni puknes, ako dodje voda puknes, ako duva vetra puknes, ako se sruci led puknes, nema nikakve projekcije, svaka godina je prica za sebe, svako selo je prica za sebe. Kretanje trzista je prica za sebe. Lokalno, globalno, trista cuda, neki su se obogatili, neki skroz propali, ljudi se odselili u gradove i sve rasprodali............
 
A neki od nas iz gradova odose u sela, jel tako Talijanu.
E gde bi nam bio kraj, kada bi se pola Beograda vratilo u zavicaj, em bi unutrasnjost procvetala, em bi pala cena stanovima (meni treba veci stan).
 
Sutra u toku dana ocekuje se rast cene sa 27.30 na 28.20 na jednom otkupnom mestu u Staparu. Do 14.5 vlage odbijaju samo na rastur 0.5 posto.
 
kod nas 50.km. do 16.% vlage za svaki procenat peko 16.% umanjuje se cijena za 1.km
 
A neki od nas iz gradova odose u sela, jel tako Talijanu.
E gde bi nam bio kraj, kada bi se pola Beograda vratilo u zavicaj, em bi unutrasnjost procvetala, em bi pala cena stanovima (meni treba veci stan).
A zato kod mene vikendom parkinga koliko hoces? E puno ti hvala za proekciju a i sto se stana tice mozda mozemo pricati,hehe.
 
Razlika između vas i gosp talianua je što on u grad ide u goste i to par puta godišnje a vi svaki vikend.Hvalimo selo a živimo u gradu.To je cela poenta.
 
Nazad
Vrh