Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Da, tako sam i ja planirao, samo pola lager pola prodaja odmah, ili sve da prodam odmah, pa da cekamo propast i kolaps sa nekim rezervama. Jer kako mi se cini s proleca nece da valja.
 
Ja staviću sve u ambar svaki klip svako zrno . Posle berbe ( dec. , jan. ) će da bude cena oko 30 - 32 din tel - kel (sa vlagom oko 20 % ) bez ikakvog odbitka pa ću da prodam neku koločinu .
 
27,5 din tel-kel do 20% vlage,J&M corn Crepaja od danas... Znaci ako je vlaga 20% na ovu cenu JUS izlazi 29,16 din sto je priznacete EXTRA bez obzira na drasticno umanjen rod!Ova opcija je po meni jako dobra i mislim da cu ovrsti par k.j ovih dana samo da se vidi koja je vlaga kukuruza,a malo cemo i obrati za svinje i 1-2 vagona da ima da se okruni na leto 2013-te...
 
Meni je steta 70% od proslogodisnjeg...malo je to para...ove godine ce biti vise nego zanimljivo pratiti cenu kukuruza
 
Meni je rod 60 posto od prosle godine. Nesto cu odmah prodati, a drugi deo cu oko nove godine.
 
Raste cena koliko vidim brzinom svetlosti,gore nego inflacija 93-ce xaxaxa prekluce je bilo oko 25 din a danas vidim da ima i za 31 din...
 
Kolega Barbu ko to placa u Plandistu tu jaku cenu,jaku bar za sada .Ima nekih tel-kel varijanti ali nisam cuo za 31 din.
 
Nazad
Vrh