Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Danas sam razgovaro sa zenskom iz uprave firme kojoj svake godine predajem psenicu i kukuruz. Kaze da ce ove godine znatno smanjiti troskove otkupa, da se nece toliko puno kao ranije odbijati na kvaliteti zrna (lom, vlaga, primjesa), da ce sa vecim proizvodjacima zainteresiranim za prodaju posebno dogovarati cijenu i na kraju da ce smanjiti troskove skladistenja u silosu sa ranijih 14 kuna po toni mjesecno na 9.
To je ono sto je neko vec rekao, kad ga ima kradu na sve moguce i nemoguce nacine a kad ga nema onda moze sve sto koperant zeli samo da ga dobiju.
Usput cujem kako je jedna firma koja vec godinama izvozi zrno trazila od željeznice kompozicije za transport u Rijecku luku i da im ovi nemogu osigurati dovoljno vagona. Na svjetskom trzistu vec sada je cijena psenice i kukuruza oko 30% veca nego sto se kod nas trguje.
 
Ako ga zabrane neće cena biti ni blizu 20dinara.Kome bre treba kukuruz kad nigde više stoke nema .
 
Nece zabraniti izvoz kukuruza, znaju da ce im se to lupiti u glavu i da cemo se svi podici. Uradili su vec dosta za svoje tajkune zabranom izvoza repe, suncokreta i soje.
Tako da su vuci siti a ovce na broju.
 
Nisam poljoprivrednik pa pitam, doduse amaterski sam posadio nekih 200 viljamovki pa se igram sa tim. Citam ovde razne teme i raznorazne komentare pa me interesuje ima li ko matematiku( a pretpostavljam da ima) koliko novca treba da se ulozi da se poseje 1 hektar kukuruza i kolika se zarada ocekuje od tog hektara? Da li je to 1:1, 1:2, 1:3, 1:10 ili je to sve po sistemu koliko se zadesi i sta bog da? Mislim da ekonomski gledano to za ozbiljno gledanje stvari je neprihvatljivo da se sve bazira na videcemo, jedino ako su ulaganja toliko mala u odnosu na mogucu dobit da moze covek da se igra pa sta bude!
 
Nisam poljoprivrednik pa pitam, doduse amaterski sam posadio nekih 200 viljamovki pa se igram sa tim. Citam ovde razne teme i raznorazne komentare pa me interesuje ima li ko matematiku( a pretpostavljam da ima) koliko novca treba da se ulozi da se poseje 1 hektar kukuruza i kolika se zarada ocekuje od tog hektara? Da li je to 1:1, 1:2, 1:3, 1:10 ili je to sve po sistemu koliko se zadesi i sta bog da? Mislim da ekonomski gledano to za ozbiljno gledanje stvari je neprihvatljivo da se sve bazira na videcemo, jedino ako su ulaganja toliko mala u odnosu na mogucu dobit da moze covek da se igra pa sta bude!
Odgovor na tvoje pitanje ima na prethodnim stranama,samo sto vas sve mrzi da citate!
 
Dimic Agrar otkupljuje i placa Kukuruz rod 2012 (NOVI ROD) u Bavanistu 26,50 za 14% vlage. Za svaki 1% vlage cena se umanjuje za 0,50 dinara
 
Prodao jednu kolicinu po 27.3din. Zanimljivo je da ne skidaju nista do 14.5 vlage, a ja imao 15.12 i skinuli mi 5% od kolicine po tablici!
 
To je ono što j.... Dovezem npr. 13t i on nađe 15.1% vlaga i kaže od 15 do 20 % cena sušenja je tolika. A samo ako je 14.9% nema sušenja .
 
Bane30 , Kish vam je dobro reko ,niste poljoprivrednik pa bi vam za odgovor na ovako kompleksno pitanje o ekonomiji ratarstva , kad bi neko imao volje , trebalo da otkuca nekoliko strana teksta. Drugo , neprihvatljivo vam je da se sve bazira na videćemo , i meni je neprihvatljivo ( čak suludo) da 80% ljudi u Beogradu igra kladionicu , a tu nije čak ni "videćemo " nego se zna . :ppozdrav:
 
@bane30
definisi sta ti znaci ulog u 1ha useva? Samo ono sto se ulaze te godine ili racunas i znoj i muku generacija ljudi koji su se ubijali da kupe taj ha zemlje, izgrade infrastrukturu za skladistenje i cuvanje prozvoda i masina, kupe mehanizaciju, prezive kojekakve kradje, prevare, komesacije...
 
27,3 sa 5% pdv do 20% vlage, narednih dana ce malo da poraste cena, mozda vec sutra, a kada krene malo jaca ponuda, ide ponovo na nize.
 
Nazad
Vrh