Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
@sorin
Sve si rekao recenicom: "kad je susna godina i cena dobra, onda treba imati dobar rod, takva godina vredi kao tri normalne" Upravo je ovo razlog sto smatram da sam napravio najveci propust u dosadasnjem bavljenju poljoprivredom - nisam zalivao, kad je trebalo.
 
Danas predao ostatak kukuruza od prosle godine , ovaj put po 26.70 za kg,za ovu godinu je to sve sto se tice krunjenja.Ovogodisnji(ako bude nesto) opet u cardak :cao::cao:
 
Slazem se da bi cena bila truba. Ko je imao priliku da zaliva kao @MOMOSARIC imace prinos i bolji nego u prosecnoj godini, po dosta boljoj ceni.
 
Nemojte vise molim vas da pisete cene, slogiracu se od jeda sto sam mozgao da li se isplati zalivati ili ne.:haha: Salim se naravno. Odlicna cena, jos da vidimo prinose kad ozbiljnije pocne skidanje kukuruza:ppozdrav:
 
Za 27.3 moj sav kukuruz ide drzavi. Mada mislim, da ce privatnici davati i vise od 27.3din kako bi se dokopali kukuruza.
 
Onda niko nece brati kukuruz,svi ce vrsti i predavati po toj ceni 27,30 odnosno 28,08 din/kg

pitanje je koliko ce kukuruz roditi ako podbaci 50 posto to oped nije dobra cena prosle godine je rodio ekstra a cena 27 a sad losa godina i cena ista,ako oni sad placaju toliko sta mislite kolika ce cena biti u julu?realnos je da kukuruza nece biti/ ja tako vidim celu situaciju
 
Ljudi da se ne zajebe** kao pre par godina kad je bila susa u nekim delovima sveta pa su nas ugasili,susa je pogodila Ameriku,ali je u Brazilu i Argentini rodio u fulu.
 
Ma na pomolu je katastrofa s prinosima kukuruza, ljudi obilaze njive a ostanu na uvratinama i tese se nekakvim klipovima, dalje u njivi je mnogo gore. Uz alat u kombajnu, za ovu jesen ce trebati i nesto za smirenje, to je sigurno.
To sto nude je mala cena, medjutim ako/kada se tih 200 000 tona ubaci na trziste u povoljnom momentu, moze mnogo da obori cenu. Za nas je najnepovoljniji period pred setvene radove.
 
Nazad
Vrh