Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Ti si isti @Mikiperlez ............................
 
videcemo sta ce da bude.mislim da ce da se usreci ko ga proda odmah
sandor e komso vi mnogo volite mikija?
Kao i prethodnih godina,a? Moram priznati sada je situacija skroz drugacija...Razlika od 2010-2011 te godine je da je tad u jesen kukuruz placan oko 155-165 eura tona pa je s leta dostigao cenu od 235-240e/t (60-70eura/t je lepa zarada ko ga sacuvao) Medjutim ako gledamo sada cenu koja se pominje,to bi znacilo da bi kukuruz na leto (jun,jul 2013) trebao biti oko 315-320 eura/t sto je priznacete malo verovatno barem za mene! Mozda je @Slobapatrola u pravu za ovu jesen,ali nista ne mora da znaci,ko zna kakva ce se cena formirati na trzistu...Postoji mogucnost da rod bude najnizi u poslednjih 30-ak godina sto konkretno za Srbiju znaci od oko 4-4.500.000 tona kukuruza koliko nam je prethodnih godina bilo potrebno samo za domace trziste! 2010 smo imali 7.200.000 proizvedeno,2011-te blizu 6.500.000 TONA ali ova ce biti KATASTROFALNA!
 
upravo to i pricam prodati ako se sta ima prodati u pocetku jer ako sacekamo zabranu najebli smo
200.000 tona ne moze da primiri domace trziste ako fali 2.000.000 tona ...Ajde i da se pokolje 20% stocnog fonda od trenutnog,opet ce da nedostaje!Sta ce izvoznici izvoziti ako nemamo dosta ni za sebe,zabrana je moguca samo ako u startu krenu sa vecom cenom od drzave i otkupe vise i krenu izovz...Ali zabrana kao zabrana ne moze da traje vecno,moze 3-6 meseci a posle?! Cena ce biti dobra cele godine po meni...
 
mozemo samo zamisliti kako ce izgledati ovaj kukuruz u cardaku tamo u julu-augustu, kad je sad sav SMRLJAV-budjav i sto k... ima na njega, na sve lici samo na kukuruz ne lici...
 
Gledam po parcelama gde mi je kukuruz...svi skoro budjavi,puni,tj prepuni crva...nepopunjeni zrnom...imacu mozda,ali samo mozda dve njive za berbu,ostalo je katastrofa,od sramote da onako nesto vozim kuci u kotarku...a gledam kukuruz koji je u kotarci,proslogodisnje zlato,svaki isti kao onaj do njega,zut,zdrav...ove godine ce jako malo raditi beraci,mozda 20 % domacinstava ce brati u klipu.
 
Farmer II: "Uz alat u kombajnu, za ovu jesen ce trebati i nesto za smirenje, to je sigurno. " Ovo će biti ove jeseni OBAVEZNO, s obzirom, da će se na njivi mnogi razočarati... U najboljem slučaju će u Srbiji biti "samo" prepolovljen rod, a po svemu sudeći, biće i gore od toga, i nemožemo ni da sanjamo šta će se sve dešavati, i sa izvozom, a naročito što se tiče cene.
Moje mišljenje je da će kukuruz jako brzo dostići 30 din/kg, ili 250€/t, što je po meni neka minimalna cena koja bi morala biti, ali iduća jesen je jako daleko, i može biti svašta, možda i 300€/tona.
 
Poštovani prijtelji,nauk ste izvukli,a to je;izbor semena kukuruza, pravilno djubrenje uz analizu i navodnjavanje.Nemamo klimu koju smo imali.
Niti će država da zabrani izvoz,niti će šta da uvozi.Novca nema, kao što znate budžet je katastrofa.A ono da li je kukuruz pola dinara ili dinar
tamo-vamo smešno je, zato ga čuvajte,sačekajte.
 
Kod nas su neki vec krenulo da skidaju kukuruz, rod je od 150-450 kg po jutru :/ :/ :/
Ja sam prodao do sada 50% kukuruza po 27 dinara, ostalo je jos nekih 30-ak vagona koje najverovatnije prodajemo ove nedelje....
 
Sad kad sam bio na moru upozno sam neke ljude iz Slovenije koji se bave ratarstvom , pa sam nešto i od njih naučio . Uglavnom se rade manje površine vlastite zemlje pa moramo koristiti prednosti manjih površina . Jedna od njih je navodnjavanje , Oni to ne koriste toliko jer imaju više padavina al prave svoje skladišne prostore , suše i čiste ako sam dobro razumio , dobro zaštite pa čuvaju ako treba i do 2 godine do dobre cijene. Koriste dosta i stajnjak opet prednost manjih površina.Smijali smo se što je i mene i njih nerviralo što onaj na plaži prodaje kuvan kukuruz za 2.5e kom.
 
Sad kad sam bio na moru upozno sam neke ljude iz Slovenije koji se bave ratarstvom , pa sam nešto i od njih naučio . Uglavnom se rade manje površine vlastite zemlje pa moramo koristiti prednosti manjih površina . Jedna od njih je navodnjavanje , Oni to ne koriste toliko jer imaju više padavina al prave svoje skladišne prostore , suše i čiste ako sam dobro razumio , dobro zaštite pa čuvaju ako treba i do 2 godine do dobre cijene. Koriste dosta i stajnjak opet prednost manjih površina.Smijali smo se što je i mene i njih nerviralo što onaj na plaži prodaje kuvan kukuruz za 2.5e kom.
To mora da je isti onaj kukuruz sto se krao u Dolovu i drugim mestima na veliko sa punom dozom poncha:haha:
 
dogovoreno za cetvrtak da krunim preostalih 40t po ceni 27,30din. milenijum iz vlajkovca, njihov prevoz...imao sam i jacu cenu, al sta je tu je, trebaju mi kotarke, kod nas se bere uveliko...
 
Nazad
Vrh