Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
aco 100% sigurni, valjda do 2-3 dana, neznam jer sam u pdv-u, knjigovodja mi u alibunaru a obracun pravim u padini, to su 2 razlicita pravca, pa kad mi usput odem do knjigovodje da mi napise fakturu, opet kad mi usput odem do firme da mi fakturise, kad mi se ne zuri i po 10-15 dana mi leze pare kod njih, a kad mi hica onda mi puste pare pre nego odnesem kukuruz...
recimo proletos sam imao dug kod njih 800k i cekali me mesec dana dok nije legao kredit, a dok me cekali za pare ja im prodavao kukuruz jer mi trebali novci :osmeh:

pa ti sad sam zakljuci koliko su mi dobri...
 
@dejan 77
Nece biti zabrane. Potpisali smo SSP(ili kako se vec zove sporazum za trgovinu) i prihvatili da ne zatvaramo granice. Cena ce biti kao u svetu (minus 10 posto) a to je vro moguce 250e/t ili 30din/kg.
 
aco 100% sigurni, valjda do 2-3 dana, neznam jer sam u pdv-u, knjigovodja mi u alibunaru a obracun pravim u padini, to su 2 razlicita pravca, pa kad mi usput odem do knjigovodje da mi napise fakturu, opet kad mi usput odem do firme da mi fakturise, kad mi se ne zuri i po 10-15 dana mi leze pare kod njih, a kad mi hica onda mi puste pare pre nego odnesem kukuruz...
recimo proletos sam imao dug kod njih 800k i cekali me mesec dana dok nije legao kredit, a dok me cekali za pare ja im prodavao kukuruz jer mi trebali novci :osmeh:

pa ti sad sam zakljuci koliko su mi dobri...
Zašto sam ne uradiš fakturu,to je 1 minut vremena,nego se vozaš padava.
Ovako samo im pustiš fakturu oni tebi novce a kod knjigovođe ideš kad si u prolazu i odneseš fakturu.
 
Da li neko ko prati budimpestansku berzu moze da nam kaze kako se krece cena za terminsku prodaju za oktobar, novembar ?
 
Danas je bitno kolika ce cena biti na berzi.Skok dinara je prouzrokovao gotovo stopiran otkup izvoznika,dok na berzi cena u porastu...Odnosno j... lud zbunjenog!!!
 
Nazad
Vrh