Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Bavaniste nema promene idalje 27din.
a gde u Bavanistu?

---------- Poruka napisana u 15:03 ---------- Prethodna poruka je at 15:02 ----------

Sve je isto da li djakirano ili kod Dimica,takav sistem je kod nas.Ti platis 8 hiljada i gledas(druga opcija nema)a radnici ili djakiraju ili pune rinfuz pa kod Dimica kako kome odgovara.

---------- Poruka napisana u 14:01 ---------- Prethodna poruka je at 13:59 ----------

Zovi Dimica i posalje ti kamion,cena ista kao kod nas.
ja sam sad zvao Dimica nesalje kamione a imam dosta kukuruza
 
E jbg kad mu treba on salje,sad verovatno ima dosta pa mu nije hitno.
Ovo od 27 je djakirano,siptarima ide.
 
Presentation%206.8..jpg
 
Realno , prema rodu koji se može očekivati i cijenama ulaza kukuruz bi trebalo da ide gore još bar 30% al nebi valjalo da to bude naglo nego postepeno do proljeća . Ako bi bio nagli skok to bi primoralo stočare da rasprodaju , a ako bi išla cijena lagano onda bi i cijena mesa morala gore.
 
Savo, neces valjda da ga vozis u Bavaniste ?
Vozio sam psenicu pre 3-4 godina u Bavaniste kod Cobanina kada je bila 11-11,50 din a kod nas niko jos nije otkupljivao,tad jos nije bilo otkupnih mesta i sve se vozilo za Kovacicu,mlin Kacarevo i bila je cena oko 8-9 dinara i moralo je da se ceka a novac...Ne bi ja vozio uzeo bi kamion i u 2 ture ga prebacio,samo ako bi mi se isplatilo,a ako je 28 sigurno da bi!To je 40 km u jednom pravcu,nista specijalno
 
kod mene danas probijo rekord od 250.€ .t trenutna cijena 260.€ a cuo sam ne provjereno da su pojedin dobijali cijenu od 300.€ da ga uvrecaju
 
moze nam reci clan Spasoje tacnu cijenu njegov komsija je dobijo 300.€ ako je istina a sve je moguce
 
Moj kum u subotu prodo po 50 feninga (0.25e) , rifuzno naravno iz silosa.
(godinama je ta neka slijepa pravda : kolko mi moramo više da uložimo za isti rod , tolko je cijena viša nego u Srbiji)
 
tako nekako mi imamo manje kolicine roda a vece cijene kad se stavi na olovku mozda su u prednosti sa zaradom u Srbi
 
CENE ŽITARICA NA PRODUKTNOJ BERZI U NOVOM SADU, BERZAMA U BUDIMPEŠTI, ČIKAGU, MINEAPOLISU I PARIZU

CENE SU OBRAČUNATE PO SREDNJEM KURSU NA DAN OBJAVLJIVANJA

(din/kg bez PDV-a)
Presentation 7.8..jpg
 
Posle par dana,danas se malo krunilo po selu...ali malo posto i nema puno kukuruza jos da se kruni,ljudi su vec uglavnom ispraznili ambare!Iz dana u dan cena na berzi skace za 20-ak para,taman za 7-8 dana bice to to!
 
Nazad
Vrh