Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
@savato
:off_topic:Dva dogadjaja-kradja iz atara od pre 10-15 godina.
Covek ima njivu duzinski pored puta,berba kokuruza pocela i svaka dva tri dana mu oberu beracem po 1-2 reda(usput)U blizini na dosta km. nema ni kuca ni salasa.Resi da stane na put.Uzima lovacku pusku i odlazi u kokuruze(tabla 10-tak jutara)Posle ponoci dolazi auto izlaze dva Baddze sa automatskim puskama,malo posle njih dva traktora sa beracima dvorednima,a iza jos dva traktora sa prikolicama.Krenula organizovana kradja.U jednom prolazu beru njegovo,a u povratku komsijino.Sta je uradio:zabijo se dublje u kokuruze da ga ne pronadju.Molijo je boga samo da ne udju ovi sa puskama u kokuruze i vide motor....Kada su zavrsili sto su planirali,on se dovukao do blizu obranog,a auto po onu dvojicu,i osvetli traktor i prikolice,gde on prepozna traktor...Koji je iz dva sela dalje(prodavao se pre par meseci i vlasnik njive je bio da ga gleda....Milicija...istrazni organi(dokazi u cardaku koji su tvoji kokuruzi....)Navatani su svi...Pojo vuk magarca nikom nista,jos njemu i ovom preko puta pretili da ce ih ubiti u ataru.....

Ispresovana slama uvece,pa ce se ujutro nositi.Gazda otisao biciklom da skupi bale radi brzeg utovara....,a sinovi kad istovare prikolicu kod kuce doce na njivu.
Kada je dosao blizu njive cuje traktor i glasove.Parkira bicigli u kokuruze i ceka da vidi na koju ce stranu.Ovi sto su tovarili odose na drugu stranu,a traktor i prikolica prema njemu.Povuce se dublje u kokuruze i uputi poprecno prema leniji kojom ce proci traktor i prikolica sa slamom.Izadje iz kokuruza i kresne od nazad upaljacem prikolicu i vrati se u kokuruze..i do bicigla i kuci.Traktor je spasen,a prikolica izgorela do temelja....(nikom nije govorijo da mu je kradena slama,a komsija da je krao slamu-zapalila se prikolica od instalacije,vatrogasci,mup)
I dalje su u kafani ponekad pili zajedno i caskali do pre par godina kada je ovaj rekao:E sto mi zao one moje prikolice...,a ovaj na odlasku iz kafane:i meni one moje slame,lepe su to bale bile....Posle toga je prica izasla na videlo.Nepricaju uopste,a nekad su suradjivali zajedno,dele ih dve ulice.Ovaj cija je bila prikolica ne ide vise u tu kafanu.......
Izvinjavam se administratoru,neznam u koju bih temu ovo stavio i dali ima tema:Kradja u nasem ataru.:off_topic:
 
02082012.jpg
 
Nije u temi ali jeste primetili da iz dana u dan cena soje u svetu pada a kod nas raste , da u to nije umesala prste politika i DS?
 
ponovo kažem kukuruz će zlata vredeti,ne žurite ako nije nužda

---------- Poruka napisana u 18:06 ---------- Prethodna poruka je at 18:04 ----------

ponovo vam kažem;ne žurite ako nije nužda
 
Nazad
Vrh