Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
i ja verujem da ce cena ici gore, nema logike nikakve da pada...sad ce izvoznici da se ponovo pokrenu
 
@ dreger nista se ne sekiraj, desi se takve stvari i sa nama ali retko ko ce to na forumu da priznaje, a u zivotu jos manje .....ljudski faktor :osmeh:

A gosp. @ Dolovac ako hoces da se kladimo u tablu cokolade da ovaj put, ali samo sada tvoj deda gresi, pogledaj kukuruze za nedelju dana kad ce zetva biti u punom jeku, a od kise NISTA kako ce se cena formirati........cene svinje je zato skupo , jer ga nema (pametni ljudi iz ministarstva ... bla, bla dobra agrarna politika...bla,bla, ....da ne pisem dalje...zna ce ljudi o cemu pisem...)

p.s. cokoladu naravno saljem city- ili post expresem ako stojis iza opklade. Priljateljski pozdrav i cekam odgovor! :ppozdrav:
Ja vise mislim da ce da skoci ali verujem deki i nelogici u ovoj drzavi a i opklada mi zanimljiva tako da prihvatam:osmeh:
 
vratice se na 21 din mozda i malo vise , ali evro da bude na oko 115 din malo gore/dole, a vremenski da bude do 1. avgusta. ako gubim cokoladu saljem :osmeh:
 
Bogme ne krunim ovo što je ostalo dok nepadne dobra kiša pa kud puklo da puklo, postaje kritična situacija sa usevima zbog vlage, danas ugario ječmište a ni v od vlage.:off_topic:
 
U SADu je i dalje šarolika situacija , ali sve više regiona je pogodjeno sušom i to će neminovno uskoro podići cijenu . Kakve li su vremenske priliku u Ukrajini , koja je još bitnija na kretanje cijene ovde?
 
A ni kod nas nije sjajna prognoza.Za sledeci vikend 37-39 stepeni, kise nigde.
 
Jedan profesor sa Polj.fakulteta u NS nam je saopstio da je prosle godine kukuruz lose rodio u Argentini, i da ce cena kad tad biti veca od sadasnje....
 
Jedan profesor sa Polj.fakulteta u NS nam je saopstio da je prosle godine kukuruz lose rodio u Argentini, i da ce cena kad tad biti veca od sadasnje....

Ali na žalost ove godine su posejane rekordne površine i očekuje se rod veći nego ranijih godina što će smanjiti pritisak na cenu...osim ako suša i nepogode ne dovedu rod ove godine ispod proseka od prethodnih godina...al´ajd znaj
 
Videcemo prinos kad skinemo ovogodisnji rod. Ja licno ne ocekujem proslogodisnji prosek. Za sada ako bude SAMO 10% manje bicu prezadovoljan.
 
Primetio sam da na forumu ima onih koji se raduju susi,jer ce trenutno cena MOZDA porasti.Ja se tome ne bih radovao ni na drugom kraju sveta a kamoli u Srbiji.Nek svima rodi,al nek bude potraznje i dobre cene.To sto cu ja dobiti danas dinar vise,a nekog ce to kostati glave,mene ne raduje,pogotovo sto se ta trenutna radost vrati kao gumerang.Nek je komsiji krava ziva i zdrava.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh