Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Na ovom forumu izgleda glavni su KAUBOJI, i to AmericKi s revolverasima LAZARMATIC, SAVATO, PEET, DOLOVAC, DEJAN 77, uz zastitu SERIFA KISH ROBERTA, sve moj do moga. Istrebise nas INDIJANCE
Al je tebi dosadno u zivotu,pa si se bacio malo na segu i salu,podrzavam to u svakom slucaju! Kao sto rekoh prosle godine u ovo vreme,cujemo se oko gospojine
 
Cena kukuruza

Cena kukuruza ce ici gore to je logicno koliko nezna se ,berzu drze par ljudi.
Dok se mi ovde prepucavamo neko nase komentare zloupotrebljava.
Ja neznam cemu tolike nesuglasice.
Eto dokaza koliko smo naivni umesto da pomazemo jedan drugom mi se raspravljamo
Zamislite samo kako su nasi preprodavci pametni trljaju ruke i dele izmedju sebe nasu muku, bez raspravki a ne kao mi.
Savetujem da koristimo ovaj forum za informacije ,kako da pomognemo jedan drugom i da budemo slozni da se drzimo jedan drugog, bolje bih bilo verujtemi ljudi nebudimo licemerni i ljubomorni jedan na drugog.
 
Momci mnogo pucate,ajte se uozbiljite.Prenosite sliku iz skupstine na ovaj forum.Poljoprivrenici su uvek bili jedan ozbiljan i odmeren sloj ljudi koji nisu olako pucali.Iznosite cene iz vaseg okruzenja i vase predvidjanje,a mante nas amerike,ovo je srbija i ovde ne vazi nikakva logika,trzisna ekonomija stize kod nas za 100 god a dotle tu su nam nasi dragi tajkuni da nas dotle dobro posvadjaju.
 
Treba samo udruziti snage kapital par zemljoradnika koji se bave ovom trazenom biljkom kukuruz koja jedino kod nas obezvredjena.
Napraviti sto vise malih silosa i drzati sto je duze moguce,pa da vidimo ko ce koga da ucenjuje ,treba mi njih jednom da ucenjujemo
a ne celi zivot da zive na tudjim ledjima.
 
ko zabrani ovog Mikiperleza, on vam je ovde najkorisniji i adekvatan za desavanja, Budala koja ga je zabranila vama radi o glavi verovatno da nebiste saznali nesto sto njima neodgovara. Pocinjem da sumnjam da ovaj poljoinfo drze neki koji nemisle dobro proizvodjacu
 
Na ovom forumu izgleda glavni su KAUBOJI, i to AmericKi s revolverasima LAZARMATIC, SAVATO, PEET, DOLOVAC, DEJAN 77, uz zastitu SERIFA KISH ROBERTA, sve moj do moga. Istrebise nas INDIJANCE
Prvo da ste indijanac prvo bi mudro poslusali sve argumente i sami zakljucili, nego stalno pokusavate da dokazete da ce kukuruz ici dole,drugo vi ste se kladili i izgubili opkladu koju niste ispostovali to govori sve o vama .Trece necete da se predstavite svojim ljudima iz sela mozda i niste iz perleza?Mozad ste neki nakupac?Ili ste samo negativan i zavidan covek kome je krivo kada neko zaradi.Cetvrto o vasem recniku nevredi diskutovati jer je to stvar kucnog vaspitanja.Peto neumesno je porediti forum sa divljim zapadom jer on to nije i nismo mi kauboji nego samo iznosimo informacije koje posedujemo kako bi pomogli jedni drugima a da i vi to ponekad uradite mozda greskom jer se svo vreme trudite da oborite cenu kukuruza. tako odmazuci nama a pomagajuci nakupcima i ostalim lovcima u mutnom. Toliko za sada.
boki da ti nisi miki?
 
Ljudi nemojte da reagujete na neke komentare nebitne .
Furajte svoj fazon budite optimisticni .
Kukuruz mora da ide gore sve ga je manje.
Trgovci u dogovoru prave cene vrse pritisak da se sto vise kruni ,govore da stalno spada varaju narod.
 
Ljudi su na sve spremni.Evo sad uvoz svinja.:osmeh: Placaju skuplje nego sto je kod nas za 20 i cak 30 dinara po kg,da zamre domaci otkup,pa da posle ucenjuju.Sve je to mafija.Velike pare su u pitanju,pa su slicne igre verovatno i sa kukuruzom.Ne kazem da ga uvoze,ali mogu prestati otkupljivati na neko vreme,pa tako obore cenu.
 
Bilo bidobro da nam netrebaju pare kada njima treba kukuruz,pa neka uvoze svugde u evropi je skuplji nego kod nas.
Ami nas da prodajemo uvoznicima direktno da bude prva ruka da se nasi bogatasi ne ugradjuju 2-5 dinara pa da vidim onda kako bih to bilo.
Ja se nadam da ce jednom doci i taj dan ,da nam dodje strano trziste na otkup direktno a bice kad tad.
 
Bilo bidobro da nam netrebaju pare kada njima treba kukuruz,pa neka uvoze svugde u evropi je skuplji nego kod nas.
Ami nas da prodajemo uvoznicima direktno da bude prva ruka da se nasi bogatasi ne ugradjuju 2-5 dinara pa da vidim onda kako bih to bilo.
Ja se nadam da ce jednom doci i taj dan ,da nam dodje strano trziste na otkup direktno a bice kad tad.
Na kolicinu koju otkupe i 1 dinar je neverovatno veliki i dobra zarada,a 2 su vec extra profit...Ljudi moramo se udruzivati u narednom periodu i to da nam bude prioritet.Mica ima 5 vagona,ja 10,Laza 15,Djoka 3-4,Mirko 20 i zajednicki nastupamo na trzistu sa kolicinom 500-1000 tona.To su ozbiljne kolicine,dobija se veca cena ako se direktno radi sa izvoznikom i tu je zarada!Odgovara manjima,dobro bude i vecima i kraj price!Ovako dok smo zavidni,ljubomorni,dok se drzimo parole da komsiji crkne krava-nema nista od nas!Mozda smo genetski takav narod ali moramo se menjati kao i sve na svetu,nista nije vecno!Za nase dobro...P.S Euro opet u padu,zetva na pragu-ne ocekujem bolju cenu 20-ak dana sigurno
 
Bravo druze pravo razmisljanje to mislim od jutros da koristimo ovaj forum za udruzivanje za dogovor,
Vise ovakvih pametnih ideja mora kad tad da urodi plodom siguran sam u to nismo mi manje pametniji
od njih.Mozemo i mi da budemo pametni kao oni pa da ih izbegnemo.
Da bude prva ruka,samo treba dogovor.
Ali izgleda da je to najveci problem kod nas pa neko to doro koristi.
 
ko zabrani ovog Mikiperleza, on vam je ovde najkorisniji i adekvatan za desavanja, Budala koja ga je zabranila vama radi o glavi verovatno da nebiste saznali nesto sto njima neodgovara. Pocinjem da sumnjam da ovaj poljoinfo drze neki koji nemisle dobro proizvodjacu
Bokikoki pa ti uvek vaskrsneš kad nam Mikiperleza banuju:osmeh:
 
ko zabrani ovog Mikiperleza, on vam je ovde najkorisniji i adekvatan za desavanja, Budala koja ga je zabranila vama radi o glavi verovatno da nebiste saznali nesto sto njima neodgovara. Pocinjem da sumnjam da ovaj poljoinfo drze neki koji nemisle dobro proizvodjacu

100% miki, vredja i dalje kolege na forumu...

20,60 izneo danas 5,5t. ide zetva pa da ne oskudevam sa cigaretana i pivom:osmeh:, verovatno ce ici dole u zetvi, a firma sa kojom saradjujem u udarnom periodu zetve ne odkupljuje kukuruz, tjs. bar 2 nedelje...
 
okrunio 1 vagon cena 20,00din.silos MK,kad ga nisam dao po 21din eto ,lanjsku psenicu cuvao do nove godine i dao za 18 din a nisam hteo za 20 din.posle zetve.imam smisla za trgovinu i biznis u pm.zajebe se konj a ne magarac.
 
@ dreger nista se ne sekiraj, desi se takve stvari i sa nama ali retko ko ce to na forumu da priznaje, a u zivotu jos manje .....ljudski faktor :osmeh:

A gosp. @ Dolovac ako hoces da se kladimo u tablu cokolade da ovaj put, ali samo sada tvoj deda gresi, pogledaj kukuruze za nedelju dana kad ce zetva biti u punom jeku, a od kise NISTA kako ce se cena formirati........cene svinje je zato skupo , jer ga nema (pametni ljudi iz ministarstva ... bla, bla dobra agrarna politika...bla,bla, ....da ne pisem dalje...zna ce ljudi o cemu pisem...)

p.s. cokoladu naravno saljem city- ili post expresem ako stojis iza opklade. Priljateljski pozdrav i cekam odgovor! :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh