Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Kolika je cena u Banackom Brestovcu ja sam cuo da je sa 21 spalo na 19?cuo da je covek iz brestovca doneo 6 vagona u bavaniste po 19.3 din
 
Produktna berza Novi Sad

[TABLE="class: tabla, width: 250"]
[TR="class: mild, bgcolor: #F1F1F1"]
[TD]
228,21
[/TD]
[TD="class: updn"]
dn.gif
[/TD]
[TD="class: vred valueDn"]-0,34[/TD]
[/TR]
[/TABLE]




11. 06. do 15. 06. 2012.

[TABLE="class: tabla, width: 250"]
[TR="class: lite"]
[TD]
Finansijski 39.588.031 din
[/TD]
[TD="class: updn"]
dn.gif
[/TD]
[/TR]
[TR="class: mild, bgcolor: #F1F1F1"]
[TD]
Količinski.........1.314tona
[/TD]
[TD="class: updn"]
dn.gif
[/TD]
[/TR]
[TR="class: lite"]
[TD]
Kukuruz........20,74 din/kg*
[/TD]
[TD="class: updn"]
dn.gif
[/TD]
[/TR]
[TR="class: mild, bgcolor: #F1F1F1"]
[TD]
Pšenica........25,40 din/kg*
[/TD]
[TD="class: updn"]
dn.gif
[/TD]
[/TR]
[TR="class: lite"]
[TD]
Soja...........56,70 din/kg*
[/TD]
[TD="class: updn"]
dn.gif
[/TD]
[/TR]
[TR="class: lite"]
[TD]
Sojina sačma...59,88 din/kg*
[/TD]
[TD="class: updn"]
dn.gif
[/TD]
[/TR]
[TR="class: mild, bgcolor: #F1F1F1"]
[TD="class: pdv, colspan: 3"]*cene su izražene sa PDV-om[/TD]
[/TR]
[/TABLE]




 
Poslednja izmena:
to je samo blagi udar za extra zaradu,inace mora gore dzaba je posejano mnogo kad ga sada nema.I nebi Granexport drzao 20din tel-kel da netreba.LJudi nakrunili mnogo oni obore cenu a ti moras da ispraznis prikolice.
 
Ova prognoza se pravi na taj način da se pogledaju vremenske prilike iz ranijih godina, i kad se pronađe godina koja je najsličnija sa ovom, onda naredni mesec iz te "slične godine" stave kao prognozu za naredni mesec ove godine.

Ti sad vidi koliko je ozbiljno verovati takvoj prognozi...
 
Svaka prognoza duža od 3 dana je nesigurna to sam čuo iz usta meteorologa.Tako da je ovakva prognoza za mene totalno neozbiljna i kad kažu o Božiću kako predvidjaju sušu na leto ja na to i ne obraćam pažnju.Već sam komentarisao kako ni 10 dana pred onu hladnoću u februaru nisi predvideli takav sneg i onolike ljudske žrtve.Izvinjavam se za off .ali smo počeli o tome kako vreme utiče na cenu kuk.Inače kod nas je idalje oko022-o21.e.po kg.
 
Ja kuci po 24 prodajem moj kukuruz, na 2-3 dzaka ljudi uzimaju
Pre vise od 10 godina nas prijatelj koji je redovno imao 10 i vise vagona kukuruza okrunio 3 vagona predao a ostalo oko 500 kg u dzakovima. Prodalo se 4 dzaka pojedinacno, i on odma obustavi prodaju i sve preda. Kaze ode 200 kg za kafu i lebac, ne dam kukuruz u kujnu. I tako je, samo lova na gomilu vrsi posao.
Za mene pocinje igra zivaca, jos ni lager psenice nisam resio, a kukuruz treba prodati dal pre dal posle letovanja, a izgleda da 200 e/T nece se dobiti.
 
Nazad
Vrh