Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 182 54,3%
  • Ne

    Glasovi: 153 45,7%

  • Ukupno glasača
    335
Bio sam na slavi u Srbiji. Bila prica o poljoprivredi i ratarstvu , o novim poticajima kod vas itd. Vecinom gosti bili Beogradjani. Ukratko negativno gledaju na seljaka u smislu " nije ko nekad , rade mjesec dana u godini , skupi traktori,navigacije,...a traze pomoc od drzave
Ko iz grada pozitivno gleda na nas seljake? Sve im je skupo sto seljak proizvede, te skup im kukuruz, skupo i jagnje, skupo prase. Pa Beogradjaninu kupi sebi krmacu, pa drzi i odhrani sebi prase, pa ces vidjeti je li skupo.. Svi bi htjeli da budu gospoda, i da kupe po onoj cijeni koja njima odgovara..
 
Ko iz grada pozitivno gleda na nas seljake? Sve im je skupo sto seljak proizvede, te skup im kukuruz, skupo i jagnje, skupo prase. Pa Beogradjaninu kupi sebi krmacu, pa drzi i odhrani sebi prase, pa ces vidjeti je li skupo.. Svi bi htjeli da budu gospoda, i da kupe po onoj cijeni koja njima odgovara..
Tu je problem sto seljak dobije do skoro 150 din za kg praseta, a taj beogradjanin kupi u mesari po 700-800 din kg pa mu skupo. Kajmak skidaju tajkuni koji imaju preradu...
 
Ko iz grada pozitivno gleda na nas seljake? Sve im je skupo sto seljak proizvede, te skup im kukuruz, skupo i jagnje, skupo prase. Pa Beogradjaninu kupi sebi krmacu, pa drzi i odhrani sebi prase, pa ces vidjeti je li skupo.. Svi bi htjeli da budu gospoda, i da kupe po onoj cijeni koja njima odgovara..
Vec sam se naviko da su u Beogradu gospoda ali nisam sto su i na selu postala gospoda sve smrdi i vecina prestala da hrani cak i kokoske
 
Na manju kolicinu sam dosta prodao po 25 dinara. Cak sam i oglas obrisao dok sutra ne prodam porucenih 2+3 tone. Stocari neki u selu koji imaju kukuruz, poceli od mene da kupuju jer su shvatili da ce dobiti vise mleka ako jeftino zobe krave. Ovci je dovoljno da pojede 200 grama dnevno. Sad ispade da stocar zobi jednu ovcu sa 3-4 dinara dnevno. Da Bog mili sacuva....
Imao sam blason duo ultra koji je mnogo lose rodio, i jako je sitan. Sad taj sitan kukuruz prodajem sektasima golubarima po 30 din kilogram. Bog im srecu dao 😃
Kad otvore dzak i vide krupnocu, kao da su suvo zlato ugledali.
 
Na manju kolicinu sam dosta prodao po 25 dinara. Cak sam i oglas obrisao dok sutra ne prodam porucenih 2+3 tone. Stocari neki u selu koji imaju kukuruz, poceli od mene da kupuju jer su shvatili da ce dobiti vise mleka ako jeftino zobe krave. Ovci je dovoljno da pojede 200 grama dnevno. Sad ispade da stocar zobi jednu ovcu sa 3-4 dinara dnevno. Da Bog mili sacuva....
Imao sam blason duo ultra koji je mnogo lose rodio, i jako je sitan. Sad taj sitan kukuruz prodajem sektasima golubarima po 30 din kilogram. Bog im srecu dao 😃
Kad otvore dzak i vide krupnocu, kao da su suvo zlato ugledali.
Odakle si prijatelju,koje tacno mesto kod Kragujevca?
 
Ja sam zvao mog dobavljaca semena i tražio sam taj “Luk Beson “ kukuruz ,i lepo mu kažem “ to je kao onaj glumac,a nije glumac , kao režiser a nije režiser “ a on me napušio I pojebo me ko konja!!!!!
 
Nazad
Vrh