Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 182 54,3%
  • Ne

    Glasovi: 153 45,7%

  • Ukupno glasača
    335
Generalno vreme kraj decembra pa do pocetka februara je uvek mrtvo, tek posle pocne nesto da se desava.. U kom smeru, saznacemo.. Srbistan je ovo.. preko su cene u padu mada opet jace nego kod nas..
 
I ja danas pustio nešto po 17.8 din. Viču ide cena dole, agrodukat već spustio na 17 pa reko ajde.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Skladišta se prazne sva redom, sami ste rekli. Na primer evo kod nas Ns-agroing ispraznio skladište skroz na skroz pre nove godine, znam da je taj kukuruz prodat po onoj ceni 19 i nešto +pdv kada je bilo na berzi. Juče još uvek bilo 17,80 kod njih a to je ujedno i prošlogodišnja cena. Šta mislite koliko će oni nama platiti kukuruz maximalno dali sada ili za 2 meseca ako su ga oni prodali po 19,nešto + pdv?

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Mislite da svinjkolji uticu na potrosnju kukuruza i samim tim i na cenu?Kod mene u selu 50% manje se kolje a ja licno vise trosim jecma nego kukuruza povoljnije je a i bolje za kvalitet
 
Mislite da svinjkolji uticu na potrosnju kukuruza i samim tim i na cenu?Kod mene u selu 50% manje se kolje a ja licno vise trosim jecma nego kukuruza povoljnije je a i bolje za kvalitet
Jecam je izvrsna hrana za svinje. Cena jecma je niska tako da maksimalno ga valja eksploatisati.
Kukuruz malo gore, malo dole. Ali tu je 17-18din
 
Jedne godine sam svinje hranio samo sa ječmom,imao ga suviše a cena nikakva i niko ga neće,a kukuruzu bila pristojna cena i ja ga prodam...epilog je bio takav da nismo imali masti i čvaraka ništa posebno,a meso ko meso bilo odlično...
U normalnim godinama sam ga svakako koristio 30 posto,i daleko je bolji od tritikala...
A pošto je tema cena kukuruza treba kalkulisati sad je kukuruz jeftin pa je svejedno...
 
Jedne godine sam svinje hranio samo sa ječmom,imao ga suviše a cena nikakva i niko ga neće,a kukuruzu bila pristojna cena i ja ga prodam...epilog je bio takav da nismo imali masti i čvaraka ništa posebno,a meso ko meso bilo odlično...
U normalnim godinama sam ga svakako koristio 30 posto,i daleko je bolji od tritikala...
A pošto je tema cena kukuruza treba kalkulisati sad je kukuruz jeftin pa je svejedno...
Ako je cena pre vise od godinu dana bila 36 a sad 17 sve ostale cene otisle u nebesa .
To se zove KATASTROFA
 
Jedne godine sam svinje hranio samo sa ječmom,imao ga suviše a cena nikakva i niko ga neće,a kukuruzu bila pristojna cena i ja ga prodam...epilog je bio takav da nismo imali masti i čvaraka ništa posebno,a meso ko meso bilo odlično...
U normalnim godinama sam ga svakako koristio 30 posto,i daleko je bolji od tritikala...
A pošto je tema cena kukuruza treba kalkulisati sad je kukuruz jeftin pa je svejedno...
Kako si ga krupio,ove male krupare samog tesko jako da bi ga uradile..
 
Nazad
Vrh