Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Sve sam prodao preko oglasa. Pa se tako i siri prica. Malo po selu, malo van sela. Polako. Tek ide zima. Daleko je sledeca berba kukuruza.
Trenutno su samo misevi problem.
Svaka cast kada si prodao,meni ostao preko 60 tona u klupu od prosle godine,jbg covek je trebao da prihvati od 36-7 da ga daa posle na 17-18 din..
A ovaj od ove god neka ceka bolju cenu u njivi...jer ionako ga nemaam gdee.
 
Rade oni sta hoce.....
A sta mi da radimo?
Kako sam pricitao u jednom clanku da je na sastanku neko od pregovaraca pitao Ministarku kako too na berzi u Budimpesti skuplji kukuruz 10 din od naseg , ona mu rekla DA SE PRESELI U MADJARSKU...
Eto sta mi mozemo da radimo i sta nam savetuje ministarka....
 
Da li moze da se dobije 18 din a da nije na dzak ili neka filozofija

Довозе нам кући на 17 динара. Ко иде директно на њиву цена је 15 динара. То је из моравских села, око 20 километара одавде у просеку.

Ове године је добро родило, нема откупа, немају где да складиште све, па гледају некако да продају у мом крају где још увек има стоке и има ко да купи.
 
Svaka cast kada si prodao,meni ostao preko 60 tona u klupu od prosle godine,jbg covek je trebao da prihvati od 36-7 da ga daa posle na 17-18 din..
A ovaj od ove god neka ceka bolju cenu u njivi...jer ionako ga nemaam gdee.
Nije problem da se proda, evo hoćeš sutra da dodju da pokupe sve?15din.Ko hoće da proda nema problema.Druga stvar je dal ti cena odgovara.
 
Овај текст је објављен у политици У ЕУ је 2022. пожњевено два одсто мање пшенице и спелте, али је производња кукуруза у зрну и клипа пала драстично – за 27 одсто. Овако оштар пад производње првенствено је био узрок негативним учинцима суше широм ЕУ, наводе стручњаци. То значи да цена кукуруза мора ићи горе јер они нису уништили сточни фонд
 
Nazad
Vrh