Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Tast imao od prosle godine nekih 5-6 tona u klipu.. Jedva sam ga naterao da ga okruni i proda po 20 din pre mesec dana, jos tad je hteo da ga ostavi za grejanje :D Mogu misliti sta bi sad radio, sreca ne bavi se ratarstvom to mu je bila jedna godina odmaranja njive za breskve :D
 
Greota je i za ljude kojima ce platiti kilogram kukuruza 13 dinara ali nece niko da ih zali..

Razmisljam, sreca nisam u takvoj situaciji, da mi je udavila voda ili porusio vetar, sa svakako skromnim Sumadijskim prinosima, da imam tipa 3t/h, po 13 dinara 40.000 dinara iz hektara.. Pre neki dan isao u vecu nabavku (jednom mesecno) u veliki market, pola kolica 19.000 din...
 
Danas obrao nekih 80ari možda 4t ali možda kada se okruni a to me košta nekih 100000, možda i više.prodao sam nešto po 20dinara u zrnu, ali to je ništa i to je smešno, nešto sam dao na 17u klipu samo da pokrijem berbu e sada ostalo mi da prodam njivu ili traktor da bi ispoštovao svoju reč, nego to je moja priča, moj problem.Mnogi su najebali, svakom je svoja muka najteža.Mene iskreno brinu nekoliko stvari.Prvo zašto se niko ne pobuni, pa zar ovo nije najveća pljačka u istoriji?Neka izadje onaj koji je zabranio izvoz prošle godine i neka kaže, imamo viška, jbg ljudi.Ne moze cena da bude veća od 15dinara, imamo probleme sa izvozom, sa drugim stvarima i td?znači kada je cena rasla prošle godine svi oni su pričali, imaćemo lepu cenu pšenice i kukuruza, pa kada je zagustelo oko Ukraine odjednom nismo bili tako puni u silosima, brzo je zabranjen izvoz a svi znamo ko je to uradio.Druga stvar, ljudi kao ljudi! Da bude kukuruz 5dinara, naći ce se ljudi da kupe po toj ceni bez imalo milosti, bez imalo obraza, dušu bi nam uzeli.Svaka čast izuzecima, ja sam prodao ječam po 25dinara u selu, rodjak mi otkupio sve jer zna da mene toliko košta kilogram ali malo je takvih.Nego gde nestade ta naša ljudskost?Mene bi bilo sramota da ponudim nekom 15 dinara za kukuruz.Skoro mi došao jedan preprodavac stoke, hoce da odkupi sav moj kukuruz, ja mu kažem 20 dinra sada pre nego što ode na tavan a posle nema te cene za njega, ali on zna, kaze jeste to malo, znam ja, u minusu si ali u vojvodini je 15 dinara, mnogo mi je to.Ja ga oterem u tri lepe i ode.ko ga jebe.
 
Da vidimo šta donosi decembar, hoće li biti kukuruza u potrošačkoj korpi kao parizera.Kad tad, ovo ce se obiti o glavu državi.Osećam se kao pripadnik palestinaca, država nas izdvaja i ugnjetava,tera nas sa imanja, dok našu zemlju kupuju stranci
 
Je....e lud zbunjenog. Nažalost ima i onih puuuuuno koji mora da se razduže. Za puno njih ovo je KRAJ .......... .
Ja ostavio svu psenicu i kukuruz kuci, oko vagon i po nije stalo na silos na lager stavio.
Svi mi govore da sam blesav da sam trebao prodati, da ce biti na prolece jos gore.
Videcemo, valjda ce biti bolje nego sad od ovog ne moz gore....
 
Od kuće ne mogu ništa da prodam.Već dve-tri godine trgovina na džakove ne ide uopšte, izgleda da je nestala ili bolje reći izumrla grupa ljudi koji su tovili svinje za zimu jer su ranije to bili redovni kupci.Moguće da kupuju u poljoapotekama na odloženo jer je opšte poznato da su danas svi puni love k'o žaba dlaka.Kod kuće sam istovario onoliko koliko mi treba za stoku na godišnjem nivou a ostatak odneo na silos.
 
Nazad
Vrh