Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Drug parkirao kombajn, kaze: moze kukuruz i u aprilu da se vrse.

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Agro Dukat zr još uvek uzima i na lager a može i odmah prodaja. Šalju drugaru kamion na njivu u nedelju.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
У суседном селу берачи раде као никад. Испред кућа по 3-4 приколице у клипу. Не желе да продају по 16 динара. Данас сам уговорио 1 тону али нешто нешто размишљам кад већ има да узмем 2 тоне.
 
Najviše me raduje to što je narod prihvatio ovu otimačinu kao dar sa neba, tako lepo i mirno.Prvo obore cenu nenormalno 120% pa navodno obustave otkup, pa se ljudima uteruje strah kako neće moći da prodaju, sve je to tako lepo isplanirano.Pre par godina bila je afera sa duplim dnom, izvozili su valjda pšenicu a nisu smeli, pa je falilo, pa je posle imalo, niko nije odgovarao a i ko sada ima uvid u stanje u silosima širom Srbije?To što kažu, tako je u to se veruje.Kod mene u kraju ima dosta kukuruza ali za prodaju nema niko, prinosi su smešni i to u prečniku od 100km, ima vrhunskih ali 70 % ispod proseka, ja sam prodao pre dva dana jednom prijatelju prikolicu u klipu po 15 dinara.Mnogi neće imati do proleci čime da hrane stoku.
 
Sad poćinje ono s......x .. da današnja cena je 14 din... ljudi su primoreni da prodaju . Ono , daj šta daš.....
 
Najviše me raduje to što je narod prihvatio ovu otimačinu kao dar sa neba, tako lepo i mirno.Prvo obore cenu nenormalno 120% pa navodno obustave otkup, pa se ljudima uteruje strah kako neće moći da prodaju, sve je to tako lepo isplanirano.Pre par godina bila je afera sa duplim dnom, izvozili su valjda pšenicu a nisu smeli, pa je falilo, pa je posle imalo, niko nije odgovarao a i ko sada ima uvid u stanje u silosima širom Srbije?To što kažu, tako je u to se veruje.Kod mene u kraju ima dosta kukuruza ali za prodaju nema niko, prinosi su smešni i to u prečniku od 100km, ima vrhunskih ali 70 % ispod proseka, ja sam prodao pre dva dana jednom prijatelju prikolicu u klipu po 15 dinara.Mnogi neće imati do proleci čime da hrane stoku.
Brate kako moze cena da padne 120% ti slabo stojis sa matematiku

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Pa lepo ti doplatiš 20% da uzmu.
Po ovom pisanju o veliki mali ,profi hobi ja stvarno ne znam kako sam uopšte živ.
 
Jedan lokalni otkupljivač iz Šapca, vozi pšenicu, kukuruz i ostalo u Kragujevac, u neki silos, kažu da toliko ima robe da je to neverovatno...
 
Poslednja izmena:
Па чиме ће их надокнадити кад не могу да продају ни то што су купили. Инфо од данас у Де,кукуруз на берзи око 200е како где, по фабрикама,Рајфајзен итд 110е на 15 посто влаге.У реалности нема откупа,само ко има уговоре за биоетанол.
Заковало.
Да не буде да браним "откупљиваче".
 
Nazad
Vrh