Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Ma kod mene u selu meštani zvali televiziju i snimili sve i opet nikom ništa deponija je blago rečeno užas. Pa bilo je i na TV prilog o krađi šume u kojoj su učestvovali SNS kadrovi a čuvala ih je policija jer je i zamenik policijske stanice umešan, optuženo njih 14 i nikom ništa. Zakon postoi ali ga krše baš oni koi treba da ga primenju.
 
Ko je sad pametan? Prodati odmah za ovih pisljivih par dinara ili ostaviti da pada jos?
Ja ostavljam sve na lageru, prinosi su solidni i nikad toliko kukuruza nisam imao posejano.
Soja prodata sva osim nekih 35 t i odluka je pala da zadrzimo kukuruz do daljnjeg.
Sta ce biti videcemo!
 
obicno nas inat i tvrdoglavost na kraju puno kosta.....
Kazu ekonomisti bice kakva su ocekivanja.
Obuzdava se inflacija prvo preko sirovina a smanjuje se i aktivnost preko skupog goriva....cena novca raste .
Mozda nece mnogo dole ali gore ne verujem
 
Čujem da kukuruz od ponedeljka ide na 12din i da će prestati sa otkupom pošto više nemaju mesta
 
Kad padne na 2 din/kg.
Krecu protesti...
Bitno je da su se pregovaraci borili za subvencije koje jos u mom gazdinstvu i jos ko ce ga znati jos u koliko nisu stigle, ni dinara!
Za totalni kolaps sa cenama svakako da nisu oni nadlezni ali o nekim protestima ne razmisljaju dok ne bude cena 2 dinara jer do tad nemaju vise podrske! Tek kad stvano bude totalni haos i jako lose onda ce se pokrenuti nesto, do tada jos nam je fino i lepo!
Mi smo obicni tanki baloni koji se samo naduvavamo s vremena na vreme a igla je kod cika predcednika i on to zna pa je koristi kad god mu se dize!
Sva sreca sto mu se ne dize konstantno!
 
Nazad
Vrh