Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
meni oprasl krmaca 13 komada,eno ostalo 5

uhvatila cadjavost vec 3 dan i nema spasa,dzabe injekcije i sve
prolece i jesen se krece boksovi a to je kozna bolest(navodno losa higijena) i nedostatak cinka

nije se desilo kod nas u domacinstvu sigurno 8-9 godina


of teme sam ali eto procitao Zokijev post pa napisao
 
Mene samo zanima, zašto ljudi planiraju novu setvu?Ako već nema računice, ako nas jebu sa svih strana čemu onda planovi?zašto se na jednu godinu ne preskoči setva?Jednostavno oprskati totalom dva puta godišnje i neka ih njive nek odmore malo.Sad su nas sjebali, mene lično su ugasili za sva vremena, hajde što nisam zaradio nego sam izgubio iz dzepa.Ne pada mi više na pamet da ulazim u proizvodnju, mnogi će ići na kartu da većina ljudi neće sejati pa misle da će cena biti bolja, možda i hoće jer bednije od ovoga ne može.2003 je kukuruz bio 12 dinara, Dizel 48,Evro mislim 68.Partitet je nerealan, ovo je najniža cena u istoriji.14-15kg kukuruza za litar dizela?šta više da se kaže na tu temu?
 
Mene samo zanima, zašto ljudi planiraju novu setvu?Ako već nema računice, ako nas jebu sa svih strana čemu onda planovi?zašto se na jednu godinu ne preskoči setva?Jednostavno oprskati totalom dva puta godišnje i neka ih njive nek odmore malo.Sad su nas sjebali, mene lično su ugasili za sva vremena, hajde što nisam zaradio nego sam izgubio iz dzepa.Ne pada mi više na pamet da ulazim u proizvodnju, mnogi će ići na kartu da većina ljudi neće sejati pa misle da će cena biti bolja, možda i hoće jer bednije od ovoga ne može.2003 je kukuruz bio 12 dinara, Dizel 48,Evro mislim 68.Partitet je nerealan, ovo je najniža cena u istoriji.14-15kg kukuruza za litar dizela?šta više da se kaže na tu temu?
nazalost ni ti ni kao ja,ne zivimo na dobrom mestu

ljudi i ove godine peglaju 5t/kj lagano a da ne pricamo o vecim prinosima kojih ima itekako

oni se lako nadju u racunici

oni ce da rade lagano i dalje a mi cemo opet na kredu(pricam o kukuruzima)
 
Kada sam ja pisao,mnogi su me osuđivali.Ali ta visoka cena je pozatvarala štaloge i svinjce.Izvoza nema.Samo gorem se možemo nadati.Sad se pojavio i šuštavac nakon kuge.Idemo teoretičari zavere.
Sad cena odgovara stočarima ali sada je stočara sve manje a o stoci ne bih ni pisao.Neki ovo nazivaju kukanjem,žaljenjem,neki teoijom zavere.Za snalažljive to nije problem...
To se zove Zorane totalno unistenje poljoprivrede, motaj kablove i gasi svetla, fajront.
 
[QUOTE=
......................predpostavio sam da će nam se to obiti o glavu sledeće godine. Evo to je i stiglo.......................

............Kada sam ja pisao,mnogi su me osuđivali.Ali ta visoka cena je pozatvarala štaloge i svinjce.Izvoza nema.Samo gorem se možemo nadati..........................................

Ispada da su ljudi znali šta će se desiti a ipak išli svesno u minus ?

.......................
Mene samo zanima, zašto ljudi planiraju novu setvu?Ako već nema računice, ako nas jebu sa svih strana čemu onda planovi?zašto se na jednu godinu ne preskoči setva?

Potpisujem
 
Poslednja izmena:
Mislim da cena prošle godine nije bila previsoka, bila je nekako realna u onakvim uslovima jer svi zaboravljamo da je sve otišlo 100 i 200% prošle godine a onda je pšenica pala za 100% a ostale životne namirnice mnogo manje a neke ni malo, plus sirovine, gorivo i td.Valjda mi radimo da bi živeli od toga a ne da se vadimo na nuli.Nego uvek se slome kola na našim ledjima, uvek mi moramo da hranimo i finansiramo druge.Hrana je ogromna moc i bogatstvo, država koja ima hranu je bogata država ali nekako naša država to ne ceni, čak i mi sami podcenjujemo naše kulture.
 
......................predpostavio sam da će nam se to obiti o glavu sledeće godine. Evo to je i stiglo....................... ............Kada sam ja pisao je napisao(la):
Pa slusaj ko ima veliki procenat u zemlji kojoj obradjuje arendu 70%-80% i gomilu kredita za mehanizaciju, radnike za povrtarstvo, taj ako jednu godinu preskoci nema ga nigde. Samoubistvo garant, kakvo crno preskakanje. E to znaju i politicari, nakupci, trgovci, izvoznici, i to koriste....
 
Nisam hteo da se mesam u diskusiju ovih dana jer sa ratarenjem nemam nikakve veze . Samo ovo hocu da kazem . Godinama se zna sta se sprema i mnogi na to godinama ukazuju . Ali do pre godinu dana nije bilo buna i ustanaka . " Veliki " su svih ovih godina imali racunicu ( primer - 100Ha x 100€ zarade a bilo je i vise ) i 99% njih je cutalo . Mnogi veliki su se slikali sa Nedimovicem i kada mu mali paor prica da nije dobro on bi mu se smejao i govorio da zivi u kapitalizmu i da nauci sta i kako treba . To stanje je trajalo godinama i posle X godina veliki paor ulazi u probleme . Do tada vecina malih paora je da bi prezivela se dovijala , mnogi su poceli da rade kao robovi kod kapitalista . Sada se opet taj paor ne sme nista pitati jer ima dodatan izvor prihoda a mnogi mali su poceli velikima da daju zemlju u arendu . I tu sada ne valja jer arenda je skupa na danasnje stanje u poljoprivredi i opet je taj mali paor kriv . Sa druge strane veliki se ljute sto mali nece da ih podrze posle X godina . To je jedno vrzino kolo ali neki to moraju da shvate da to mozda i jeste inat . Ali taj inat su napravili veliki paori . Pametovali su , bili uz vlast , e pa sada veliki ima da padnes jer ko visoko leti nisko pada a ja kao mali necu da ti ublazim pad jer sam ja odavno pao ali sa male visine a ti ces roknuti da se vise neces oporaviti a to si i zasluzio . Ali vreme leci rane i dobro je to sto sada znamo ko je pravi neprijatelj i ko je zasluzan za propast poljoprivrede . Uskoro su izbori pa ko bude zaokruzio redni broj 1 neka zivi sa time !
 
Mene samo zanima, zašto ljudi planiraju novu setvu?Ako već nema računice, ako nas jebu sa svih strana čemu onda planovi? zašto se na jednu godinu ne preskoči setva?Jednostavno oprskati totalom dva puta godišnje i neka ih njive nek odmore malo.Sad su nas sjebali, mene lično su ugasili za sva vremena, hajde što nisam zaradio nego sam izgubio iz dzepa.Ne pada mi više na pamet da ulazim u proizvodnju, mnogi će ići na kartu da većina ljudi neće sejati pa misle da će cena biti bolja, možda i hoće jer bednije od ovoga ne može.2003 je kukuruz bio 12 dinara, Dizel 48,Evro mislim 68.Partitet je nerealan, ovo je najniža cena u istoriji.14-15kg kukuruza za litar dizela?šta više da se kaže na tu temu?
Zato što nemaju izbora! Ko živi isključivo od poljoprivrede i nema drugih prihoda sa strane on mora posejati. Jer mora se platiti struja, školovanje dece, ogrev, i još mnoštvo stvari koje se moraju. Da ne bi bio minus mora se odreći onoga što se ne mora, smanjiti troškove na minimum, i moliti Boga da sledeća godina bude bolja. Jer kad ti izbor bude kupiti veštak ili da ti iseku struju, logičan je izbor. Nisam lud pa da ne znam da to nije dobro za zemlju, da zemlja tako siromaši i da neće dati očekivani prinos, ali preživljavanje je broj jedan. Znam da će sad svi reći da je to život nedostojan čoveka, pa jasno, znam i ja to, ali ajd' nek' mi neko da drugo rešenje. Ko ima druge prihode, van poljoprivrede, on može da kalkuliše sa odmaranjem zemlje, ali ja govorim o čistim poljoprivrednicima.
 
Zato što nemaju izbora! Ko živi isključivo od poljoprivrede i nema drugih prihoda sa strane on mora posejati. Jer mora se platiti struja, školovanje dece, ogrev, i još mnoštvo stvari koje se moraju. Da ne bi bio minus mora se odreći onoga što se ne mora, smanjiti troškove na minimum, i moliti Boga da sledeća godina bude bolja. Jer kad ti izbor bude kupiti veštak ili da ti iseku struju, logičan je izbor. Nisam lud pa da ne znam da to nije dobro za zemlju, da zemlja tako siromaši i da neće dati očekivani prinos, ali preživljavanje je broj jedan. Znam da će sad svi reći da je to život nedostojan čoveka, pa jasno, znam i ja to, ali ajd' nek' mi neko da drugo rešenje. Ko ima druge prihode, van poljoprivrede, on može da kalkuliše sa odmaranjem zemlje, ali ja govorim o čistim poljoprivrednicima.
Razumem te ja ali evo moj primer, meni je žena u radnom odnosu ta plata nema za 5-6 dana, imam troje dece u školi, radim nekih 12hektara i prošle jeseni računam, hajde da posejem kukuruz 5-6hektara i pšenicu toliko jer godinama unazad je ostajao po koji dinar a ove godine sam puko 300evra na svakom hektaru, ja nemam kapital da pokrijem početno ulaganje a sada nemam da se razdužim, i kako da ulazim u novu setvu?čime?
 
Poslednja izmena:
Mene samo zanima, zašto ljudi planiraju novu setvu?Ako već nema računice, ako nas jebu sa svih strana čemu onda planovi?zašto se na jednu godinu ne preskoči setva?Jednostavno oprskati totalom dva puta godišnje i neka ih njive nek odmore malo.Sad su nas sjebali, mene lično su ugasili za sva vremena, hajde što nisam zaradio nego sam izgubio iz dzepa.Ne pada mi više na pamet da ulazim u proizvodnju, mnogi će ići na kartu da većina ljudi neće sejati pa misle da će cena biti bolja, možda i hoće jer bednije od ovoga ne može.2003 je kukuruz bio 12 dinara, Dizel 48,Evro mislim 68.Partitet je nerealan, ovo je najniža cena u istoriji.14-15kg kukuruza za litar dizela?šta više da se kaže na tu temu?
I da padne ispod 10 će se sejati.Objašnjenje je prosto.Sve zavisi o količini novca za crne dane.Kada to nestane e onda će biti kritično.Do tada Vule,deri dok imaš koga.
 
Nazad
Vrh