Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Kruze price da kukuruz nikom ne treba i da su silosi puni. Kazu da ce prestati da otkupljuju.
 
Ovde i jesu prestali da odkupljuju ,nikad nisam doživeo da u jeku sezone na silosu nema nikog...
I cena je od juče 15.5 i ide dole još kažu...
 
Код нас престају са одкупом. Још само од копераната узимају и то мораш да се најавиш да косиш па да виде имају ли места. Ово још није било да роба никоме не треба.
 
Do sad je uvek bilo kad je roba jeftina i kad je ima mnogo da teže tome da odkupe što više da bi posle prodali po većoj ceni i zaradili,a šta je ovo sad nemam pojma...
 
Da, i ovde niko ne prima, a u ataru pola kukuruza još stoji ne skinuto.
Evo meni prikolice pune u dvorištu, nisam uspeo juče nigde da ga predam. Danas pravim mesta u šupi i sipam kod kuće ostatak......
Čak neće da uzimaju kukuruz ni za dug ko ima, već traže keš.
Inače kukuruz kod nas 15 din, i nikome ne treba....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Au, nije dobro.Ja sam svoj završio, predao na silos šta sam planirao, deo istovario kod kuće.Juče sam odvukao turu na silos, pitaju da li imam još kukuruza, verovatno im treba jer ništa nisu rekli o tome da su puni.
 
700 miliona ljudi na svetu u ovom trenutku je gladno, nije jelo i ne zna kada će imati priliku sledeći put.

Tako da ovo što se dešava sa nerealnim padom cena poljoprivrednih proizvoda je najobičnija manipulacija, a u našem slučaju još mešetarenje i lov u mutnom.

Lično nemam više kukuruza na poljima niti sam čuo u lokalu ovakve priče.

Po meni ne treba skakati sebi za vrat, širiti paniku i ići na ruku onima koji bi da im na posletku robu poklonimo, a možda i doplatimo!?
Ako u nekom manjem mestu trenutno nema interesovanja za otkup, otidnite u susedno selo ili grad, nisu to prevelika rastojanja. Nemojte ići na ruku širenju glasina.

Generalno pad cena poljoprivredne robe u svetu je po meni veštački kreiran ( kao u delimično i raniji skok) iz razloga "smanjenja" inflacije izazvane štampanjem novca bez pokrića zbog poznatih razloga.
I napolju se nerad, nesposobnost, bahatost pokušava svaliti na ledja poljporivrednika.

Samo su zaboravili da svi ti koji su tako "mudri" takodje imaju usta koja moraju napuniti više puta dnevno.
Vratiće im se kao bumerang.
 
@MOMOSARIC
To je tačno, ali da li je održivo takvo stanje?

Po meni je to prava suština konflikata koji se dešavaju ili su u najavi.

Iskvarenost i nadobudnost zapadnog sveta su generator mnogih problema.
Tu spada i ova trenutna "igra" sa poljoprivredom.
Ne kažem da postoji samo jedan krivac, ali berze i berzanski manipulanti, nerad koji je prebogato nagradjen su svakako medju njima.
 
Ja imam nesto duga na jednom otkupnom mestu ali tamo od kako sam predao nemaju jos uvek cenu za kukuruz.. Ne drugom sam obracunao po 16,10 tako da mi se sad to malo ne svidja 🤔
 
Mnogo ljudi ostavlja kuci, tj ko god moze. I ja sam jedan od njih ali kako imam predosecaj da necemo na prolece imati kome ni da prodamo robu ili ce biti 100 e tona u bescenje. Ova situacija opsta mi ne mirise na dobro nikako....
 
Po ovoj ceni od 15 din ni vagon kukuruza da rodi po ha nije dovoljan da pokrije troškove. KATASTROFA
Ja se nisam radovao onim cenama od prošle godine jer su bile precenjene i predpostavio sam da će nam se to obiti o glavu sledeće godine. Evo to je i stiglo.
 
Kada sam ja pisao,mnogi su me osuđivali.Ali ta visoka cena je pozatvarala štaloge i svinjce.Izvoza nema.Samo gorem se možemo nadati.Sad se pojavio i šuštavac nakon kuge.Idemo teoretičari zavere.
Sad cena odgovara stočarima ali sada je stočara sve manje a o stoci ne bih ni pisao.Neki ovo nazivaju kukanjem,žaljenjem,neki teoijom zavere.Za snalažljive to nije problem...
 
Nazad
Vrh