Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Cena kukuruza na berzi porasla za 6,5%.
Zašto je onda otkupljivači obaraju?

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
U Ilincima Arsenović a u Šidu Konzul, 17,00 sa vlagom do 14,5%
Za druge kažu da je nešto niže...
Možda da pitamo "Stručnjake" dokle planiraju da nam cene klize dole...
Veštak nam se izuzetno dobro oporavlja na putu je da dostigne prošlogodišnji nivo a siguran sam da će ih do proleća semenske kuće prevazici...
Tako da ,da...
 
A ako je u Hr isto?
Isto je, mi nemamo presutne sankcije ali je rezultat isti ako ne i gori....
Italija nista ne kupuje, uvozimo 60% robe a mogli bi sve sami za sebe proizvesti. I sad jos i Ukrajinsko smece dolazi....
Tako da svjetlost na kraju tunela ko i doceka potrajat ce i 4 5 6 godina kako ja to vidim.....
Cijena navodno uskoro jos ide dolje za kukuruz jer ne mogu niti 1 kamion ikome prodati po i ovako niskoj cijeni od 132 do 140 eura zavisno kako kod kojeg trgovca.
 
Isto je, mi nemamo presutne sankcije ali je rezultat isti ako ne i gori....
Italija nista ne kupuje, uvozimo 60% robe a mogli bi sve sami za sebe proizvesti. I sad jos i Ukrajinsko smece dolazi....
Tako da svjetlost na kraju tunela ko i doceka potrajat ce i 4 5 6 godina kako ja to vidim.....
Cijena navodno uskoro jos ide dolje za kukuruz jer ne mogu niti 1 kamion ikome prodati po i ovako niskoj cijeni od 132 do 140 eura zavisno kako kod kojeg trgovca.
Komšija, da sve je to vrlo slično, mada su nam podticaji malo različiti, a izgleda da su i Ukrajinke ostavile malo jači utisak nego kod nas...
Mi smo prošle godine uveli sankcije sami sebi a čini mi se da i vaši nalaze efikasne načine da obogalje poljoprivredu.
 
Nazad
Vrh