Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Ako se pametan sa ludim upoređuje neće ni on dugo biti pametan.
Pa prijatelju zar smo pametni ako proizvodimo da bi prodali psenicu na 20 din kilo ,mekinje mlinari prodaju na 35 din kilo,A kupjemo 400 grama vekmu hleba na 54 din??
ImAa li tuu imalo pameti sejati je opet??
Ista srvar I sa kukuruzom koji ce sada verovatno da pokupe na 15 din...
Izgleda da je doslo vreme kada resili da uniste poljoprivreduu.
 
Cuo sam da raca zrenjanin tovari dve barze na dan par dana vec. Sta sipa u nju ne znam, verovatno psenicu.... ide izvoz....
 
Pa prijatelju zar smo pametni ako proizvodimo da bi prodali psenicu na 20 din kilo ,mekinje mlinari prodaju na 35 din kilo,A kupjemo 400 grama vekmu hleba na 54 din??
ImAa li tuu imalo pameti sejati je opet??
Ista srvar I sa kukuruzom koji ce sada verovatno da pokupe na 15 din...
Izgleda da je doslo vreme kada resili da uniste poljoprivreduu.
Niko nama ne brani da i mi postanemo mlinari ili pekari...i eto zarade...
 
Ma svuda ima prepreka,ovo sto se trenutno desava u drzavi je totalni haos i rasulo u svakom pogledu.Drzava OJADI sa nametima bilo koga ko pokusava da uradi nesto vise u svom zivotu.Apsolutni im je cilj da se svi zaposlimo po nekim inostranim fabrikama i da radimo za 400e platu.Samo neki novi propisi,savremenizacija i izmisljanje nekih nebuloznih pravila.Jedini koji zaradjuju novac trenutno su veliki sistemi koji su u dilu sa drzavom ili drzavnim funkcionerima.Pre neki dan mi stize neka ekoloska taksa od 50 000 din za godinu dana za firmu koja se bavi uzgojem ovaca (samo su mi ovce tu registrovane).Pa koji sam ja ekoloski zagadjivac sa ovcama majku vam lopovsku.Otisao u poresko svadjao se tamo 5 dana rekli mi da ne moram da platim kao da je to bila greska i da me je neko svrstao u velike zagadjivace a ne bih trebao uopste biti svrstan u zagadjivace. U medjuvremenu mi prinudnom naplatom skinu sa racuna tih 50 k i izvrsitelj naravno uzme svojih 10k za izvrsenje.Posle toga opet se tamo svadjao pisao dopise samo sa jednog saltera na drugi i kao vratice mi tih 50 k (jednog dana fazon za 10 godina a mozda ni tada) a ovih 10k iz izvrsitelja ne mogu vratit :) . Sve se svelo na to kako ko koga izjebe,to sto je ovde price neki prodaju kukurz na dzak i slicno pa zarade vise,jesi ti zaradio (i ja tako prodajem dajem na pocek prodajem skuplje itd) ali sam automatski sjebao tog malog koji je kupio taj dzak kukuruza od mene da on srlja u propast.Bukvalno vlada poslovica dok jednome ne smrkne drugome ne moze da svane,a mi se svi borimo da ne budemo ti kojima je smrklo a to je nemoguce da svi opstanu.Lokalni proizvodjaci hrane za zivotinje zatvaraju proizvodnju koja traje 30-40 godina jel vise nema stoke nema ko da kupi koncentrat.Dok se plati pdv,doprinosi,plate i sve ostale zajebancije cak i kada ti ostane neki novac na kraju godine moras platiti porez na dobit pa jos ako hoces da slucajno podignes nesto kesa sa firme moras platiti jos 20 % poreza na podizanje novca u kesu.Pa kolko tebi procenata od svega toga ostane na kraju? Ne mozes normalno raditi nego se dovijas na 1203123 nacina da izvuces novac da bi mogao da odes na more,kupis auto i slicno.Drugar mi prica koji ima salu za izdavanje da mu naplacuju po 500 din mesecno za svaki televizor koji se nalazi u sali + sobama zato sto emituje buku.........

Sto vise imas samo imas vise problema i gluposti za razmisljanje.Po nekad tako razmisljam da prodam sve u pm i da kupim kravu 2 krmace 10 ovaca da orem sa tom kravom 2 hektara zemlje i da zivim kao u 17om veku.....
 
Farm Kom. danas izasao sa cenom za nove 17in na bazi 14vlage,na svaki procenat 20para cena dole

Stari kukuruzi su 17.70din
Ne primaju stari kukuruz... Rođaci napunili dve prikolice i eno tako stoje već par dana. Niko ne prima stare kukuruze.
A taj cenovnik farmov, koji vidite uopšte nije merodavan... Da ne kažem, zaje.ani su za saradnju.
 
Ne primaju stari kukuruz... Rođaci napunili dve prikolice i eno tako stoje već par dana. Niko ne prima stare kukuruze.
A taj cenovnik farmov, koji vidite uopšte nije merodavan... Da ne kažem, zaje.ani su za saradnju.
Moras od pre gotovo 2 godine imati dobru vezu za primanje robe tamo

Prvi put u istoriji sto rece nas zvalonja prvorodjeni-farm komerc nije primao suncoktet uopste(fabrika stocne hrane da neko ne zaboravi)
Ozbiljno govno nam se sprema

Dzavic je uzeo pre godinu dana od Viktorie silos u zedniku,eno prskaju pivsi jecam da se ne uziska....ima da pocrkamo mi pivopije ko insekti od Raida
 
Nazad
Vrh