Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Oko 20.8 rsd/kg
def102b492f719d195b594e9dd494e4a.jpg

Od pada cene krajem jula, nije se vratila gore. Amere malo brine suša pred berbu, ali cena je i pala kada je pala kiša krajem jula i kada su shvatili da imaju više površina pod kukuruzom nego što su inicijalno mislili.
Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Farmkomerc, Gebi i Vrebalov agrar ,za 13 godina koliko sam na ovom forumu večito plaćaju najnižu cenu...
 
Poslednja izmena:
Neka ga zaokruze na 10 din kolikoo da nije dzabe,I da too bude konacna cena , da se vise nenervira narod kako je svakog dana u paduu cena...
A sledece godine neka ga seeje Vucic I Dacic I Mali I ostala banda ...
 
Problem je sto sva hrana ide u tom smjeru
Hrana je zapravo preskupa za standard vecine ljudi u gradovima,a pak previse jeftina za nas proizvodjace.Preradjivaci i trgovci nas ojadise (a njih ojadi drzava ako su legale-pricao sam u predhodnom postu o tome).
Iskreno retko kada idem u prodavnicu u neke nabavke to obicno rade zena,majka i itd. i ne pratim cene-ono fazon na akciji bla bla. Pre neki dan isao u centru grada u piljarnicu da kupim nesto od povrca za rucak,otegao se red i ja zevao okolo i uglavno popamtio cene (upisacu odnos cena dole). Posle par dana odem pikapom sa kevom na kvantas(ne znam kako ko to zove uglavnom pijaca gde se prodaje na malo vece kolicine) da pokupuje papriku i ostale stvari da pravi zimnicu kad ono cirkus od cena u odnosu na piljarnicu.
Prvo pisem piljarnicu pa onda kvantas-cene

Paradajz 160 -60
Paprika 160-120
Krompir 130-60
Sljive 160-45
Luk 150 -70
Bostan 70-35
Ostalo nisam siguran,dal sam popamtio dobro da ne lupetam sada ovde.

I sad vi pogledajte taj paritet cena pa to je od 100% do 200% razlike pa i vise,a kada na sve to dodamo da su na tom istom kvantasu 90% trgovci koliko onda oni proizvodjacima placaju svo to povrce,verovatno opet 30-50% manje.
I onda dolazimo do situacije da najebava i gradjanstvo i mi seljaci a jebe nas saka jada ljudi koja se bogati na nasoj muci.
Isto je i sa ratarstkim proizvodima,po apotekama i prodavnicama kukuruz je i dalje 40 din,psenica takodje.

Ovo je jedna oooogromna banana od drzave i ja stvarno ne znam dokle ce ovo da trpiimo svi kolektivno.
 
@Mušovac Bass takoo

Meni jedan otkupljivac Koji ima I poljoprivredne apoteke gde prodaje svasta rekao prvo 18 din za stari kukuruz,kada mu oterao prikolicu I kada video kako je zdrav I cist jer je bio u klipu I sada Krunjen,kaze:dajem ti 19 din jer mi treba za dzakiranje..
A kod njega na dzak 33 din kilo!
Od mene na 19 a onn prodaje na 33!
 
Ovi su resili nas totalno da opljackaju i uniste. Drzavne plate nikad vece, penzionerima opet po 20000 dinara, slag na tortu je ova danasnja glupost sa stambenim kreditima gde su ogranicili kamate na 15 meseci i gde ce verovatno sad drzava bankarima nadoknaditi milione na neki nacin. Gospoda iz Beograda kupila stan za 150000 evra i sad cemo mi na kraju to njima placati. Koji mozak samo ovo smislja?

Za to vreme psenica 18, kukuruz 17, a gorivo 207 dinara. U trgovinama cene nikad vece, kao sto je kolega napravio onaj video za kilu bureka treba dati 40 kila psenice.
 
Ne moze cena na kvantasu i piljarnici biti ista...
Piljarnica placa lokal, porez, struju, radnika... prebira se roba pa ima i rashod...
Naravno da ne moze biti ista ali 100%-200% pa i vise ??? Paradajz proizvodjacu lupam 30 dinara kg on ga zalivao drndao,zemlja porez odvodnjavanje djubrenje i sva ostala sranja sad da ne nabrajam. A ovaj plati lokal i radnika i prodaje ga po 160 :) Ma daj molim te....
 
Nazad
Vrh