Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Ne prestaje covek i tako mesecima unazad, valjda mu je cilj da ga otkupi za bagatelu. Verovatno je sledece da nam dodju na forum clanovi partije i ispiraju mozak kao i ovaj.
Mi jahaci traktora i nismo za bolje i ne treba nista da zaradimo, da bi on obrazovani preduzetnik i njegova firma mogli da pokupe kajmak.
Što bi rekla u onoj seriji "sve me stra od njegovog obrazovanja".
Nek dodje da uporedimo i obrazovanje i iq.
A i od preduzeća njegovog.
Nego namerno provocira ljude koji se time bave,pa zamisli da neko piše i raduje se padu cena mleka ili maline ili voća ili padu cene rada uopšte i to na poljoprivrednom forumu,ej!?!?!?!
Ne treba tako raditi,porašće cena opet.
 
Poslednja izmena:
Prvo kolega nakupac preprodavac nije ovde niko jahao traktor, nego vozio, konj se jase. Drugo nije inzinjer nego inzenjer. Trece ne brani stocare sa cenom kukuruza od 20 din a realno treba bar 30 da bude, nego ih brani da se poveca cena mleka za 50 % sto je i realno, takodje i cena otkupa mesa ziva vaga je smesna nasprem cene u mesarama.
 
Sasha015, sve ok , ali ,kazete , neki zele da zajase traktor par puta i da se obogate .
Sta je tu cudno sto bi neki to zeljeli ako bi bilo moguce , i ako bi se to i desilo ?
 
Mislim da ne treba biti doktor nauka da bi se bavio poljoprivredom, svako ko radi ozbiljno i ko radi dugo godina sa iskustvom, dobro zna da je ovo najgora godina ikada.Nije realna cena od 40-50 dinara ali i u nekom trenutku jeste jer je ovo sada vreme otimačine, država bukvalno pljačka narod kao nikada.Ima milion primera ali nema potrebe da se navode a svi mi valjda vidimo.Ja sam na primer kupio veštačko djubrivo prošle jeseni u zemlji Srbiji po ceni od 100-120 din kg, prskao sam totalom njive isto prošle jeseni cena je bila 900dinara litar a sada 440?sada mi više ne treba.Svaki moj hektar me košta preko 120000 a na ceni od 20dinara na svakom sam izgubio 300evra, ne računam rad samo novac koji sam dao.Znači ove godine je relno bilo da cene budu 35-40 dinara da bi bilo neke zarade a ne da se obogatimo, imali smo i poplave i oluje, ja ne znam šta me sve nije snašlo ove godine.
Ovo je vreme kada nakupci zaradjuju čistu paru i ne gledaju u nebo, mnogi od njih jašu traktore od 100000eu koje su zaradili preprodajum tudje muke, ali i neka su jer to je legalno i niko nam ne brani.Nama je najveći neprijatelj država koja je omogućila sve ovo ali narod je tako lepo prihvatio, kao nikada.18000po hektaru su nam izgleda legle kao budali šamar i da je 10dinara pšenica, niko se nebi bunio jer dobili smo 18000?Sada lagano počinje rast inputa za narednu setvu, dizel ide gore, veštak ide gore, već se pravi pometnja, Ukraina se koristi kao glavni faktor za svaki pad cene, to je čista laž.Ja ne vidim rešenje osim da se prekine sa proizvodnjom, znam da je to teško kod ljudi koji rade godinama ali sam ubedjen da ako se vežu dve ili tri ovakve godine da je to neizbežno.Kod nas u kraju je uglavnom ove godine sahranjeno sve, radiće zemlju uglavnom stočari a Ja i meni slični, kraj.
 
Iz celog njegovog posta samo ti je to privuklo paznju?
Koliko su unistili poljoprivredu, najmanje je bitno da li ce biti prinos 5t/h , ili 5t/j. I da bude ogroman prinos ove godine, sta za sledecu, ili onu tamo? Ovim tempom je samo pitanje godine kada ce koje gazdinstvo da pukne.
 
Pa pšenica je bila prosek 4.5 Kukuruz ce ići mozda do 6t, dosta je oluja polomila, dosta je voda odnela, razredila sklop, divlje svinje i ostale štetočine ali i da bude 6tone to je dobar rod za naš kraj to je 120000 a mene ce sa berbom izaci više od 140000za hektar
 
Bilo na dosta mjesta leda u Vojvodini kolko vidim , oko Osjeka u hr isto ,usjevi sputa ne izgledaju nesto . Zato u dijelu Odzaci,Silbas top ,bar sputa gledano.
 
Iz celog njegovog posta samo ti je to privuklo paznju?
Koliko su unistili poljoprivredu, najmanje je bitno da li ce biti prinos 5t/h , ili 5t/j. I da bude ogroman prinos ove godine, sta za sledecu, ili onu tamo? Ovim tempom je samo pitanje godine kada ce koje gazdinstvo da pukne.

Da. Zato što znam da Željko radi ozbiljno i uvek ima odlične useve, i znam da je bilo dosta kiše. I iz tog razloga sam ga pitao.

A o stanju ne moraš mi pisati, ja nisam otkupljivač i prekupac, već proizvodjač na terenima sličnim Željkovom.

Veoma je bitno da prinos bude veći.
Najgora kombinacija je mali prinos i mala cena.
 
Bilo na dosta mjesta leda u Vojvodini kolko vidim , oko Osjeka u hr isto ,usjevi sputa ne izgledaju nesto . Zato u dijelu Odzaci,Silbas top ,bar sputa gledano.
Na zalost ta mesta gde je tukao led i gde ima polega ce definisati cenu a takvih je dosta ove godine. Em su usevi destkovani em su podlozni koje kakvim toksinima da ih sad ne nabrajamo. Tako da su velike sanse da srpski kukuruz ne bude imao prolaz ka stranim kupcima sto bi bilo drugu godinu za redom.
 
Nazad
Vrh