Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Ja krcmim od kuce i psenicu i kukuruz po 30 dinara na dzak, poslednjih par dana je otislo oko 2 tone kojecega.... niko se ne buni za cenu samo kazem donesi dzak 🙂
Imam i narucen jecam sad za leto po 30 dinara na 500 kg....
 
krasna cijena kod nas..... za budući rod (a i onaj tko nije prodao u ovom trenutku svoju robu roda 2022.)
pšenica 145 eura
kukuruz 145 eura
suncokret i uljana repica 315 eura
cijene su bez pdv-a... propast u najavi
Tehnički za većinu u Hr su ove cijene:
pšenica 137 E/t
ječam 112 E/t
kukuruz 137 E/t
sunco i u.repica 307 E/t
 
10tona :LOL: ...bar imate padavina za te prinose ,ja cu biti srecan ako bude 6t/ha ....kako je krenulo i to ce biti mnogo za ocekivati,svaka kisa nas obisla,pukotine po psenicama u zemlji,prasine kolko hoces po ataru.
 
10tona :LOL: ...bar imate padavina za te prinose ,ja cu biti srecan ako bude 6t/ha ....kako je krenulo i to ce biti mnogo za ocekivati,svaka kisa nas obisla,pukotine po psenicama u zemlji,prasine kolko hoces po ataru.
kad uložiš 1700 eura po hektaru moraš loviti takve prinose, vjerojatno 10 tona neću imati, bit ću sa 9 zadovoljan ali cijenom me nema nigdje tu....
 
Koliko ti tuge ublaze subvencije u tih 1700e?
po novome (umanjene su) nekih 160 eura, max 200 eura ako prođem na konzervacijskoj obradi na nekim parcelama.
ukratko 100 eura dobijaju svi
za prvih 30 ha ide još 100 po ha
4 različite kulture sa određenim postotkom zastupljenosti svake ide 65 eura
konzervacijska obardda gdje ima i nekog troška ide realno 175 eura ali to će se skroz promjenit jer je premalo novaca za to u igri
 
Poslednja izmena:
Znaci stizemo vas,nama povecali,vama smanjuju ...
a ono realno da, imaš tu nekih shema kako održati stari poticaj al to je sve srać truć.... ajd se usudi staviti npr 20% leguminoza tipa soje boba djeteline.... za to dobiješ 167 eura ali samo na tih 20% ili 4 kulture mi smo izbacili maltene soju nakon loših godina i lansjkog dosta lošeg prinosa. tako da u glavi si zacrtam tih 160-200 eura i dobro....
realno eu svakih 7 godina smanjuje svoju isplatu prema poljoprivredi to je dugoročni plan.
nego šta arende kažu kod vas jel frka kako ih isplatiti?
 
Мани се видиш да сви звецкају.А што се ране тиче 100г,једна шницла на четворо ,пиле,из лидла ,кромпир млад 300 дин итд итд...
 
to je Cantavir, oni placaju izgleda najvise. Ovde okolina NS daju 19din, kao ne izvozi se stalo je, bla bla.

jbg ide toplije vreme i ljudi gledaju da resavaju taj lager koji imaju
 
Nazad
Vrh