Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Kao što sam i pisao da cena mora dole.Neki su toliko išli da su prodavali od kuće od 4,500-5000 din .Mnogi odustaju od tova i mlečnog govedarstva.A mi koliko imamo na tovu imamo kukuruza i žita za par godina.Ostaje izvoz-tu vidimo koje su cene otkupljivača.Bala deteline bila 500 din.Kao i kukuruz-negde je rodilo bolje ali su cene bile astronomske a sada veliki pad.Ali koncentrati,stočno brašno-nešto slabo idu dole.O repro materijali da ne govorim.
 
Kao što sam i pisao da cena mora dole.Neki su toliko išli da su prodavali od kuće od 4,500-5000 din .Mnogi odustaju od tova i mlečnog govedarstva.A mi koliko imamo na tovu imamo kukuruza i žita za par godina.Ostaje izvoz-tu vidimo koje su cene otkupljivača.Bala deteline bila 500 din.Kao i kukuruz-negde je rodilo bolje ali su cene bile astronomske a sada veliki pad.Ali koncentrati,stočno brašno-nešto slabo idu dole.O repro materijali da ne govorim.
Ljubi brat sta napisa
Ne moj kvariti ovako lep dan ,
idi malo do sajma
 
Kao što sam i pisao da cena mora dole.Neki su toliko išli da su prodavali od kuće od 4,500-5000 din .Mnogi odustaju od tova i mlečnog govedarstva.A mi koliko imamo na tovu imamo kukuruza i žita za par godina.Ostaje izvoz-tu vidimo koje su cene otkupljivača.Bala deteline bila 500 din.Kao i kukuruz-negde je rodilo bolje ali su cene bile astronomske a sada veliki pad.Ali koncentrati,stočno brašno-nešto slabo idu dole.O repro materijali da ne govorim.
Jbt.Sta mi ratari i bastovani.Kakve veze mi imamo sa vama?Ako nemozes proizvesti hranu sa svoju stoku idi vozi kamion
 
Jbt.Sta mi ratari i bastovani.Kakve veze mi imamo sa vama?Ako nemozes proizvesti hranu sa svoju stoku idi vozi kamion
Ne znam šta te je pogodilo.I ja sam pola žita prodao po 40 i čekam još da poskupi pa sam prodao po 28 i šta sad treba nekog da teram da vozi kamion.
Pa i mi smo i ratari i stočari.Šta ja imam sa tvojim leđima. Drale.
 
Sad ce se ovi nasi
sa zemljom partnera sajma dogovoriti .
I posle sajma krece izvoz kukuruza i zita .
E sad cena za nas proizvodjace ,kakvu nam kosku bace budite zadovoljni ode i ova godina.
 
Pa nemože i subvencije 18000,i gorivo, i subvencije do 100h i dobra cena kukuruza mora na kukuruzu zakinuti da bi ti na drugu stranu dali. 😏🤣
 
krasna cijena kod nas..... za budući rod (a i onaj tko nije prodao u ovom trenutku svoju robu roda 2022.)
pšenica 145 eura
kukuruz 145 eura
suncokret i uljana repica 315 eura
cijene su bez pdv-a... propast u najavi
 
Nazad
Vrh