Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Ako se nastavi ovako vreme još 20dana, čisto sumnjam da ce biti ovako niske cene.Ne znam samo ko ce imati da proda žitarice.Kod nas voda davi danima, okolinu bije grad i tako je širom Srbije.
 
Imam još kukuruza od prošle godine, da li prodavati sada ili čekati avgust pa kako bude ...
 
Nikoo ovde ni rec da kaze o ovojj otimacini I izivljavanju I uceni kojoj smo izlozeni mi mali proizvodjaci koji nismo prodali kukuruz...
Izgleda da su veliki I oni koji su pregovarali sa vladom prodali svoj kukuruz po 36-7 dinara ili dali robnim rezervama (preko vezee) na 40 din,I sadaa ih bass brigaaa za cenu ,a nas koji nismo prodali pustili nizz voduu na milost I nemilost naseg vodje I njegovih hijena I lesinaraa...
Jell je too bio dogovor I uslov da bi veliki dobili vece subvencije I da im se poveca sa 20 na 100 hektara ???da se sada otima od nas malih koji imamo 3-4-5 do 10 hektara I taa razlika u ceni -taj nass novac posle isplacuju velikima subvencije ???
Pa zarr nije tolikoo ocigledno da je ovo cista pljacka I otimacina I ucena,svudaa u svetu kukuruz 27-8 din aaa kod nas 17?????
Ja bi razumeo da je I u svetu kukuruz 17 dinara ,aliii ovoo je tolikoo ocigledno da bi I deca u vrticu ukapirala da je pljacka I otimacina ...
 
Nazad
Vrh