Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Ja sam pre mesec dana pricao sa prijateljem koji radi otkup, njegova procena je da ce ovogodisnji kukuruz biti otkupljivan po 16-17 dinara.
 
Prilicno sam siguran da je sve ovo planirano, cena je bila visoka par godina, vazi i za kukuruz i za psenicu, 40 din/kg je bilo skupo svima, treba to skinuti na nekih npr 25 din/kg.. Izadje se sa cenom od 18 din/kg, ljudi se ljute, protesti, opste nezadovoljstvo.. Izadje se poljoprivrednicima u susret i "podigne" cena na 25 din, sve se smiri zapuse se usta i dobije zeljeno stanje.. Vec je oprobano, radi se godinama tako nece me cuditi da i sad bude isto.
Da ce otici na 25 bi bilo suludo ocekovati. Da sa 18 ode na 21 bi bio jackpot al o ikakvom podizanju cijena mozemo svi sanjati.
 
Ne znam ali ja nikad vise nisam ulozio u poljoprivredu nego ove godine i ne znam kako ce ove najavljene cene opravdati ulog. Pored toga imam taj luksuz da budem i u nuli/minusu i da zivim lepo od plate ali ne vidim poentu u zadovoljavanju sa 21 dinar... Ljudi koji su platili skupo djubrivo jesenas i pritom bacili ozbiljne kolicine, placali skupo gorivo jesenas i zimus jer nisu imali NIS karticu, kupili original seme koje je takodje bilo skupo i uradili nekoliko tretmana pesticidima, ja ne znam koliko njima treba da rodi da se pokriju i zarade da zive sa 21 dinar po kilogramu.

Cijena 21 je katastrofa, tako i meni ali bi bio jackpot naspram trenutne situacije i ocekivanju 17 do 18 dinara sto bi vrlo lako moglo bit ako italija nista ne krene otkupljivati
Upravo o tome je rec, od cene iz prosle zetve od 36 din/kg sa skoro identicnim cenama inputa trazila se cena 40 din/kg (ili vise) da bi se zaradilo, sada je na neki nacin (vestacki ili ne necemo zalaziti u to) cena prepolovljena za novi rod pri cemu je ulog bio isti, i sad cemo opet da se bunimo i da trazimo 3 dinara razlike da umesto 18 bude 21 i da budemo srecni kao sto bi prosle godine bili srecni da je umesto 36 bila 40. Hoces sledece godine kad daju cenu roda 2024 od 9 din/kg reci "E kad bi nam digli na 12 to bi bio dzekpot" a da pritom placas djubrivo, seme i hemiju isto kao sto si sad platio ?
 
Ne znam ali ja nikad vise nisam ulozio u poljoprivredu nego ove godine i ne znam kako ce ove najavljene cene opravdati ulog. Pored toga imam taj luksuz da budem i u nuli/minusu i da zivim lepo od plate ali ne vidim poentu u zadovoljavanju sa 21 dinar... Ljudi koji su platili skupo djubrivo jesenas i pritom bacili ozbiljne kolicine, placali skupo gorivo jesenas i zimus jer nisu imali NIS karticu, kupili original seme koje je takodje bilo skupo i uradili nekoliko tretmana pesticidima, ja ne znam koliko njima treba da rodi da se pokriju i zarade da zive sa 21 dinar po kilogramu.


Upravo o tome je rec, od cene iz prosle zetve od 36 din/kg sa skoro identicnim cenama inputa trazila se cena 40 din/kg (ili vise) da bi se zaradilo, sada je na neki nacin (vestacki ili ne necemo zalaziti u to) cena prepolovljena za novi rod pri cemu je ulog bio isti, i sad cemo opet da se bunimo i da trazimo 3 dinara razlike da umesto 18 bude 21 i da budemo srecni kao sto bi prosle godine bili srecni da je umesto 36 bila 40. Hoces sledece godine kad daju cenu roda 2024 od 9 din/kg reci "E kad bi nam digli na 12 to bi bio dzekpot" a da pritom placas djubrivo, seme i hemiju isto kao sto si sad platio ?
To vec dozivjavamo a nismo ni svesni ili jako glupi
Setimo se podsticaja kad su bili 12000 pa 4000
I sta je bilo ?
Sutra na sajam da slusamo bajke.
 
Sve si ti u pravu Milane, ali onda ce banda doci i reci sta se bunis kada i ostali imaju takve cene, ne mozemo mi protiv trzista da vama formiramo proizvoljnu cenu.

Zato samo sa ozbiljnim subvencijama koje imaju skoro svi osim nas, a treba da budu 4-5 puta vece mozemo se necemu nadati na duze staze. Sve ostalo je presipanje iz supljeg u prazno i zahteva stalno natezanje sa njima.
 
Ne znam ali ja nikad vise nisam ulozio u poljoprivredu nego ove godine i ne znam kako ce ove najavljene cene opravdati ulog. Pored toga imam taj luksuz da budem i u nuli/minusu i da zivim lepo od plate ali ne vidim poentu u zadovoljavanju sa 21 dinar... Ljudi koji su platili skupo djubrivo jesenas i pritom bacili ozbiljne kolicine, placali skupo gorivo jesenas i zimus jer nisu imali NIS karticu, kupili original seme koje je takodje bilo skupo i uradili nekoliko tretmana pesticidima, ja ne znam koliko njima treba da rodi da se pokriju i zarade da zive sa 21 dinar po kilogramu.


Upravo o tome je rec, od cene iz prosle zetve od 36 din/kg sa skoro identicnim cenama inputa trazila se cena 40 din/kg (ili vise) da bi se zaradilo, sada je na neki nacin (vestacki ili ne necemo zalaziti u to) cena prepolovljena za novi rod pri cemu je ulog bio isti, i sad cemo opet da se bunimo i da trazimo 3 dinara razlike da umesto 18 bude 21 i da budemo srecni kao sto bi prosle godine bili srecni da je umesto 36 bila 40. Hoces sledece godine kad daju cenu roda 2024 od 9 din/kg reci "E kad bi nam digli na 12 to bi bio dzekpot" a da pritom placas djubrivo, seme i hemiju isto kao sto si sad platio ?
Nisi me shvatio, vrlo je lako moguce da cijena bude i 15 16 dinara ujesen ako italija nista ozbiljnije ne krene otkupljivati tokom zetve na 21 dinar bi se sa jako jako dobrim prinosom pokrili (ako bude takvog prinosa) , sa 15 16 17 18 cisti minus. Cijena da je bar 27 28 dinara pa ajd s tim bi se morali zadovoljit.
 
Nazad
Vrh