Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 151 45,8%

  • Ukupno glasača
    330
A npr kod Amera sad od 300 do 400 dolara tona 28% azot , dovezen na farmu , kod Rusa je slicno vjerovatno . Kuku lebe nama, sto rece kolega
 
Kako seme ne pojeftini-Koje mi paritete imamo pa to je neviđeno u Svetu.

Nešto kontam. Proizvodnja semenskog kukuruza uopšte nije ista kao i merkantilnog. U krugu od nekoliko stotina metara ne sme biti drugog kukuruza. Mora se navodnjavati. Kontrola oprašivanja. Rubni redovi, to jest izolacija. Branje u klipu, itd... Stičem utisak da cena semenskog nema baš neke veze sa ovim našim redovnim...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
I prošle godine je isto takva bila proizvodnja ali je seme skuplje.Mislim da je skuplje preko 50% u odnosu na 2021.Pokušaći da pronađem jer sam zapisivao.Ranije je bilo 10kg merkantilnog ako se dobro sećam.Ista nam je situacija sa pšenicom.Ništa nije pojeftinilo od proizvoda a pšenica ode na 27,kao i za kukuruz.
 
Nekada je to bilo 1kg semena proizvedenog na njivi bez dorade i pakovanja, zaprašivanja je vredeo 16kg merkantile ako se dobro sećam.
 
30 dinara Evropa berza.
31 za avgust,a 27-28 za Novembar ugovori.
Ali pada svaki dan 2-3 evra po toni.

29.5 sa pdv Farm commerc. Bilo 30.9 zadnjih 7 dana.
Ostali jos nize.Kako cujem.

Potraznja nepostoji.

Ako se nastavi pad u Evropi ide blizu 25 dinara kod nas.
Videcemo
 
vidim da dosta ljudi kace privatne oglase trazi se za kukuruz 40 -35 din zavisnosti od kolicine
ne daju ga po nizoj ceni.
 
Poslednja izmena:
Већ виђено хиљаду пута иде сетва људима треба пара неко ће се задужити у задрузи неко банци неко ће продати кукуруз по 25 неко неће ни осетити сетву без продаје кукуруза,кредита,задуживања у задрузи итд.
 
Nazad
Vrh