Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
Pa i ima ga, pogledaj, situaciju u italiji a pogotovo u Poljskoj
Papir trpi sve, dok ne vidim svojim očima ništa im ne verujem, ko naše robne rezerve a rezervi nema, pojeli mišovi.

Kukuruz i pšenica se najviše koriste u ishrani stanovništva i preradi (ponaročito kukuruz) ostalih proizvoda pa se u americi koristi u preko 2000 proizvoda.Inače to je hrana siromašnih (a njih je najviše u svetu) i to nikad nećeš videti po jendecima, sve se iskoristi ma koliko ga bilo dok soja, suncokret, šećerna repa, uljana repica i svašta nešto je manje bitna pošto je to skup proizvod i u ovim kriznim vremenima ljudi kupuju i troše šta je za njih najrentabilnije.Kad imaš pšenice i kukuruza dovoljno možeš i rat da vodiš a to se pokazalo i u doba korone a i sad u Ukrajini, svi traže pšenicu i kukuruz a ovo ostalo ako ima, ako me razumete ali no.
 
Meni samo nije jasno zasto kupuju za robne rezerve kukuruz po 40 din a cena je u trendu padanja?
Zar mislite da oni nemaju nikakve informacije o trzistu i apsolutno nista ne znaju pa su plasljivi jer ce cena kad tad vise od 40 ili zao ih je nas pa aj da im damo 40 din jer navodno pada cena na 25 pa aj i njima da nesto zarade😂
Kako mozete da objasnite cenu od 40 din dok je trenutno dosta jeftiniji i plus jos pada?
 
Meni samo nije jasno zasto kupuju za robne rezerve kukuruz po 40 din a cena je u trendu padanja?
Zar mislite da oni nemaju nikakve informacije o trzistu i apsolutno nista ne znaju pa su plasljivi jer ce cena kad tad vise od 40 ili zao ih je nas pa aj da im damo 40 din jer navodno pada cena na 25 pa aj i njima da nesto zarade😂
Kako mozete da objasnite cenu od 40 din dok je trenutno dosta jeftiniji i plus jos pada?
Ne treba nama da bude jasno :D
Plus su produzili rok, mozda je ova cena od 40din da bi njihovi prodali.. A mi mozemo i za 30din...
 
Ne treba nama da bude jasno :D
Plus su produzili rok, mozda je ova cena od 40din da bi njihovi prodali.. A mi mozemo i za 30din...
svakako,njihovi povlasceni ce prodati(ne svi,prolaze tu i obicni ljudi ali 70% ide otkup od njihovih)
to sve ide kroz budzet,mi opet placamo a njih za to bas briga
a verovatno na celu robnih rezervi je neki strucnjak do mojega pa i zna proceniti situaciju na trzistu
 
Meni samo nije jasno zasto kupuju za robne rezerve kukuruz po 40 din a cena je u trendu padanja?
Zar mislite da oni nemaju nikakve informacije o trzistu i apsolutno nista ne znaju pa su plasljivi jer ce cena kad tad vise od 40 ili zao ih je nas pa aj da im damo 40 din jer navodno pada cena na 25 pa aj i njima da nesto zarade
Kako mozete da objasnite cenu od 40 din dok je trenutno dosta jeftiniji i plus jos pada?
Moraju tajfuni da utope negde kukuruz koji su nama plaćali 35 din....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Papir trpi sve, dok ne vidim svojim očima ništa im ne verujem, ko naše robne rezerve a rezervi nema, pojeli mišovi.

Kukuruz i pšenica se najviše koriste u ishrani stanovništva i preradi (ponaročito kukuruz) ostalih proizvoda pa se u americi koristi u preko 2000 proizvoda.Inače to je hrana siromašnih (a njih je najviše u svetu) i to nikad nećeš videti po jendecima, sve se iskoristi ma koliko ga bilo dok soja, suncokret, šećerna repa, uljana repica i svašta nešto je manje bitna pošto je to skup proizvod i u ovim kriznim vremenima ljudi kupuju i troše šta je za njih najrentabilnije.Kad imaš pšenice i kukuruza dovoljno možeš i rat da vodiš a to se pokazalo i u doba korone a i sad u Ukrajini, svi traže pšenicu i kukuruz a ovo ostalo ako ima, ako me razumete ali no.
Moj deda je uvek govorio, kukuruz i žito nikad nećeš videti bačeno po jendecima i kanalima, a krompir i paradjaz i papriku i lukac toga uvek negde gomilica a ostane dosta i na njivi. Evo moj brat ove godine imao 6 jutara kupusa, prodao par stotina kila, ovo ostalo će iztanjirati ili šta već...
 
Moj deda je uvek govorio, kukuruz i žito nikad nećeš videti bačeno po jendecima i kanalima, a krompir i paradjaz i papriku i lukac toga uvek negde gomilica a ostane dosta i na njivi. Evo moj brat ove godine imao 6 jutara kupusa, prodao par stotina kila, ovo ostalo će iztanjirati ili šta već...
Imao je ove godine,prosle godine je 6 jutara kupusa kostalo mnogo love,zaradio za tekucu i naredne 3,problem su oni koji su to videli pa prvi put ove godine "udarili" u isti,jps uvek je povrce mnogo realniji izvor prihoda od ratarstva.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Moj deda je uvek govorio, kukuruz i žito nikad nećeš videti bačeno po jendecima i kanalima, a krompir i paradjaz i papriku i lukac toga uvek negde gomilica a ostane dosta i na njivi. Evo moj brat ove godine imao 6 jutara kupusa, prodao par stotina kila, ovo ostalo će iztanjirati ili šta već...
A ne mislis da kukuruz i zito mogu i vise godina da stoje po ambarima i skladistima dok povrce moze samo par meseci i to u hladnjacama??
 
A ne mislis da kukuruz i zito mogu i vise godina da stoje po ambarima i skladistima dok povrce moze samo par meseci i to u hladnjacama??
Pa to i kažem. Kukuruz i žito uvek možeš prodati, a povrće ako nemaš ugovoreno tržište mrka kapa. Sloga kać je imala ugovorenu proizvodnju paprike pa su ih opet zajebavali zbog leda i loše papirke i naplatili 7 miliona penale....
 
Imao je ove godine,prosle godine je 6 jutara kupusa kostalo mnogo love,zaradio za tekucu i naredne 3,problem su oni koji su to videli pa prvi put ove godine "udarili" u isti,jps uvek je povrce mnogo realniji izvor prihoda od ratarstva.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Baš tako. Prvi put je ove godine ušao u kupus i odma 6 jutara....
 
Meni samo nije jasno zasto kupuju za robne rezerve kukuruz po 40 din a cena je u trendu padanja?
Zar mislite da oni nemaju nikakve informacije o trzistu i apsolutno nista ne znaju pa su plasljivi jer ce cena kad tad vise od 40 ili zao ih je nas pa aj da im damo 40 din jer navodno pada cena na 25 pa aj i njima da nesto zarade😂
Kako mozete da objasnite cenu od 40 din dok je trenutno dosta jeftiniji i plus jos pada?
Zato sto ce po toj ceni da 90%otkupljenog kukuruza biti od silosa, jednostavno je. Kao nagrada za ovlascene skladistare....
 
Drugar radi na silosima na Ubu koji su u vlasnistvu LSB stocar, ocekuju da juce i danas prime 2000 tona kukuruza za robne rezerve iz Vojvodine.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Moj deda je uvek govorio, kukuruz i žito nikad nećeš videti bačeno po jendecima i kanalima, a krompir i paradjaz i papriku i lukac toga uvek negde gomilica a ostane dosta i na njivi. Evo moj brat ove godine imao 6 jutara kupusa, prodao par stotina kila, ovo ostalo će iztanjirati ili šta već...
Mixer
Da li mu je prva godina da radi kupus?
 
Михајло кажи брату да се у фарбару не меша нек жена води а паре је узео на паприци
 
Meni samo nije jasno zasto kupuju za robne rezerve kukuruz po 40 din a cena je u trendu padanja?
Zar mislite da oni nemaju nikakve informacije o trzistu i apsolutno nista ne znaju pa su plasljivi jer ce cena kad tad vise od 40 ili zao ih je nas pa aj da im damo 40 din jer navodno pada cena na 25 pa aj i njima da nesto zarade😂
Kako mozete da objasnite cenu od 40 din dok je trenutno dosta jeftiniji i plus jos pada?
Ovih dana gledam ovi instant paori voze kukuruze sce pobelile masine koliko voze… i pomislim pa majku mu i rezervama kako nisu otkupljivali po 40 kad smo mi jadnici prodavali u zetvi da pokrpimo rupe koje zjape sa svih strana. A vi kako te? Cute svi.. svima jasno a niko nista pa braco mucenici bice i dalje tako samo jos gore.. cutanje je znak odobravanja.
 
Nazad
Vrh