Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 181 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 153 45,8%

  • Ukupno glasača
    334
Pa to je prosecna zarada na zemlji u arendi zadnjih 15 godina! Ukoliko se ne slazes ili imao vise od toga onda si glup, budala, idiot itd!
Ti slabo pratis na casovima!

Друже ти ниси ни пратио а ни схватио...

Радослав је написао да је то код њега тако, није рекао да је то код тебе или било кога...
 
Moj neki licni predostecaj je da ide par veoma mracnih i losih godina za poljoprivredu. Sve te recesije, inflacije, korone, karatini, smanjene potrosnje, smanjenje proizvodnje, ima da se prebiju preko poljoprivrede u celom svetu. Neko moje misljenje da ce nas dovesti do ludila i na ulicu u buducem periodu....
 
Ludilo je vec tu, a bas zato tesko na ulicu… a pogotovo sad zasto isplacuju suncokret? Pa jednostavno, sta mislis koliko ce ljudi izaci sledeci put koji su sad bili a nemaju od toga nista, 90% ce reci za sta da idem opet za druge?
 
Samo u ovoj zemlji zabranjuje se izvoz i ogranicava cena poljoprivrednih proizvoda, sve ostalo moze da raste do neba.

Gospoda gradjani izbacuju porodice i studente na ulice i izdaju stanove Rusima triput skuplje i na sve to ne placaju porez, to drzavu ne zanima al zato Bg gradjaner koji klepa Ruse i vozi se dzabe mora da kupuje ulje, mleko, secer, brasno i ostalo po ogranicenim cenama.
 
I taj Putinov , jedan od osnovnih planova napada na Ukrajinu , ne ide bas u pravom smjeru zasad. Ideja da se popravi broj stanovnika sa ukrajinskim rusima , pa onda i sa ukrajincima , a ujedno popravak etnicke slike , tako da malo izgine ,ako vec mora neki broj mongoloida i muslimana .
Umjesto toga nezeljeni efekat , moskovljani i petrovgradjani iseljavaju . Jbg
 
Pa to je prosecna zarada na zemlji u arendi zadnjih 15 godina! Ukoliko se ne slazes ili imao vise od toga onda si glup, budala, idiot itd!
Ti slabo pratis na casovima!
slabo pratim časove kako kažeš kolega, nisam bio shvatio... e moja tugo 87 eura to ti vjerujem jer realno na takvoj arendi nije moguće ostvarit veću zaradu....
 
Политичари на Западу су решавање инфлације почели да решавају на исти начин као и Вучић: вештачким ограничавањем цена. То, наравно, не може да функционише када су они који праве производе чија се цена ограничава приватници, а истовремено нису дотирани од те исте државе за разлику од реалне цене производа. На крају, то све доводи до несташице јер приватници не желе и/или не могу да производе по тој наметнутој цени.

Тако да краткорочни ефекат садашњих мера држава за ублажавање инфлације јесте умањење инфлације, али дугорочно се доводи до несташице. Инфлација не може тако да се реши јер ту се не лечи узрок настанка инфлације: штампање новца од стране државе.

Нобеловац Милтон Фридман је пре више деценија у 30 секунди објаснио како настаје инфлација:
 
Ako posmatramo trend kretanja cena, skokovi su bili 2007/2008 (SEK-a), 2010/2011 i 2012/2013 (africko prolece) posle njih idu ozbiljne korekcije na istu cenu pre skoka, cak i nize za psenicu. Kukuruz bukvalno resetovan sa cenom na par godina (2015-2020).

Nesto sam se zagledao u grafikone i cini mi se da ce cena ici ispod 30, mozda i 28din u januaru, pa ce nas daviti pred setvu sa 50 para gore, 20 para dole, a onda cemo vec videti kako ce se godina razvijati i da li cemo imati jos jednu susnu sezonu. Ima smisla teorija o inflaciji, ali u praksi to funkcionise malo drugacije - tj uzme se tamo gde ima.
 
Trenutna cena u Makedonii 15 denari( oko 30 rsd), toliko nude veliki kupci, do 15% vlage preko toga ne uzimaju. Inace niko nece da proda. Ja moju cuvam na njivu. Nemam poima sta je sa ZP 341, sejan je 18.04. i vlaga jos je 20% a dva dana za redom ide temperatura do -6.
 
Hteo bi ovde da podelim sa vama sta mi se desilo ovim par dana a ima veze sa cenom kukuruza. Naime, slucajno videh u nedelju vece da robne rezerve krecu sa kupovinom kukuruza u ponedeljak po ceni od 40 din. Rekoh nije losa cena, ima malo troska ali neka ide da prodam barem nesto po dobroj ceni. I prijavim se ja u pon ujutru rano u 7 sati, prijavim dva vagona za prodaju za RR. Kukuruz mi je sav kuci, a firma ovlasceni skladistar mi je u selu bcm u Idvoru. Svratim danas do silosa da vidim ako prodjem da vozim kukuruz kod njih. Reko neka skinu vlagu [oko 15%], ulaz i izlaz oko 3,4 % i da imam jusa dva vagona za RR. Medjutim na silos dobijem odgovor da su puni 🤣🤣 i da ne preuzimaju kukuruz za RR da nema mesta. Samo sa lagera moze....
Kad traje otimacina neka traje do kraja....
 
Hteo bi ovde da podelim sa vama sta mi se desilo ovim par dana a ima veze sa cenom kukuruza. Naime, slucajno videh u nedelju vece da robne rezerve krecu sa kupovinom kukuruza u ponedeljak po ceni od 40 din. Rekoh nije losa cena, ima malo troska ali neka ide da prodam barem nesto po dobroj ceni. I prijavim se ja u pon ujutru rano u 7 sati, prijavim dva vagona za prodaju za RR. Kukuruz mi je sav kuci, a firma ovlasceni skladistar mi je u selu bcm u Idvoru. Svratim danas do silosa da vidim ako prodjem da vozim kukuruz kod njih. Reko neka skinu vlagu [oko 15%], ulaz i izlaz oko 3,4 % i da imam jusa dva vagona za RR. Medjutim na silos dobijem odgovor da su puni 🤣🤣 i da ne preuzimaju kukuruz za RR da nema mesta. Samo sa lagera moze....
Kad traje otimacina neka traje do kraja....
Па наравно да неће да приме сад, требало је да лагерујеш код њих у жетви и сад не би смели да те одбију за РР. Иначе места они имају довољно и кроз ћелије им дува промаја ал се труде да што више награбе за себе пошто и складиштари имају право да конкуришу за РР са много већим количинама него РПГ
 
Ako prođeš skladište gde ti je kukuruz odradi papire...bar je tako kod nas,mada nema tu mnogo papira,skladišni list i uverenje od jugoinspekta ili koje već firme o kontroli kvaliteta,podaci o gazdinstvu,aktivni status, lična karta..
Ja sam prošao pre nekako,prihvatili su zahtev...
 
Nazad
Vrh