Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
Михајло кажи брату да се у фарбару не меша нек жена води а паре је узео на паприци
Ni ne meša se puno u farbaru on. To je Djudjin posao...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Cena prava sitnica...
Ne moj da nas iznenadi i drastičan skok kao i pad.
Nema sredine.
Nije mi jasno odakle sad odjednom toliko robe!
Do juče kataklizma, glad..
 
U redu, dakle ta cena od 40 din je doneta kako ne bi bili ostecenj otkupljivaci, tako bar kazete, cak @pexkap kaze da 90% od ukupne koicine se prodaje iz silosa za rr.
Onda kako objasniti to sto oni otkupljuju samo 150.000 t u robne rezerve ako je posejano oko 1 milion ha sa aj nekm prosecnim prinosom od 3.5 t po ha
Znaci da ukupno ima ga oko 3,5 miliona t
Onda na kakv nacin su pokriveni ili cinjena usluga otkupljivacima kad od ukupnog 3.5 miliona t oni otkupe samo 150.000 t?
Od ovih 3.5 miliona t ne verujem da se nalazi 30% u kucnom skladistu, a i ako ga ima toliko opet je kod otkupljivaca 2.45 miliona t.
Onda kakva je ta usluga prema otkupljivacima kad od tih 2.45 miliona t drzava utkupljuje samo nekih 6%.
Moje je misljenje da drzava jednostavno ne zna za sebe! A ako i zna onda su sigurni da ce cena kukuruza da se vrati tu do 40 pa ne zele da rizikuju kad je vec sav kukuruz izvezen.
 
U redu, dakle ta cena od 40 din je doneta kako ne bi bili ostecenj otkupljivaci, tako bar kazete, cak @pexkap kaze da 90% od ukupne koicine se prodaje iz silosa za rr.
Onda kako objasniti to sto oni otkupljuju samo 150.000 t u robne rezerve ako je posejano oko 1 milion ha sa aj nekm prosecnim prinosom od 3.5 t po ha
Znaci da ukupno ima ga oko 3,5 miliona t
Onda na kakv nacin su pokriveni ili cinjena usluga otkupljivacima kad od ukupnog 3.5 miliona t oni otkupe samo 150.000 t?
Od ovih 3.5 miliona t ne verujem da se nalazi 30% u kucnom skladistu, a i ako ga ima toliko opet je kod otkupljivaca 2.45 miliona t.
Onda kakva je ta usluga prema otkupljivacima kad od tih 2.45 miliona t drzava utkupljuje samo nekih 6%.
Moje je misljenje da drzava jednostavno ne zna za sebe! A ako i zna onda su sigurni da ce cena kukuruza da se vrati tu do 40 pa ne zele da rizikuju kad je vec sav kukuruz izvezen.
Pa nisu svi otkuplivaci ovlasceni skladistari za RR, to jd samo delakrem drustvo 🙂 oni su nagradjeni....
 
Ovlašćeni skldištari prodaju kukuruz onima koji su ih ovlastili,ovi njima pare na račun posle mesec+ dana,oni dižu pare pa se deo vrati u neku veliku zajedničku kasu u vidu neke donacije i tako u krug. "Ruka ruku mije..." .
 
Pa bilo je i vreme da se skine prasina sa ovog strasila, za dva dana nekoliko "novina" je prenelo isti tekst od iste doktorke.

p.s. a doktorka nasla toksin i u pekmezu :)
 
Poslednja izmena:
moze da mrda kad ovde niko nece da kupi i plati neku normalnu cenu,svi bi dzabe i da zarade na seljaka

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Ma posle Božića ima da ide cena gore polako, ovo malo robe slobodno po lagerima kućnim ili po zadrugama neće poljoprivrednici prodavati tek tako (i netreba), kad nisu dosad čekaće se i dalje pa ko više izdrži a trebaju i njima pare a ne samo nama,a sa zaduženjima po zadrugama na agrorok će tek biti zanimljivo i ko će to izdržati ako opuči još jedna loša godina ali no.
 
kod mene dosao lik sto cuva svinje i kaze ja placam toliko kukuruz reko ja trazim ovoliko ako hoces moze ako ne onda nema dogovora..izvadi pare za kaparu i kaze moj je reko dobro

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
rinfuz naravno,trebaju mu 8t dao po 35din a nudio mi 34din bio.. nema gde to da skladisti pa mu odg u prikolicama da stoji... a dao sam vecinu bio po 37din kad smo ga skidali..da sam znao sve tad da dam nego ajde da ga skladistim kuci,pa sam i malo kiksnuo na dve ture nego dobro..cena padala tako brzo da danas jednu nude sutra vec druga a meni trebale pare da zavrsim neki posao

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh