Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Cekaj,postoo je bio 15,6 vlaga platili ti 36 din po kg,Alii TI odbili Jos 40 kg na lom ili vec za nesto???
Znaci nisu TI platili recimo na primer ako je izmereno na vagi cisto 2 tone po 36,nego 1960 kg po 36???
 
Cekaj,postoo je bio 15,6 vlaga platili ti 36 din po kg,Alii TI odbili Jos 40 kg na lom ili vec za nesto???
Znaci nisu TI platili recimo na primer ako je izmereno na vagi cisto 2 tone po 36,nego 1960 kg po 36???
Evo tacno, bio sam u sumi tražio pecurke pa sam pisao u putu, odbili su mi na ime vlage 43kg tacno.
Nije mi jasno zasto odbitak na vlagu jer vec su mi odbili na ceni.
https://imguh.com/image/UYprt][/url]
 
Poslednja izmena:
@zeljkoo izvini brajko ili Sam ja ludd ili nistaaa ne razumem,cudice se ostali forumasii...
Pa Oni TI vec brajko zbog vlage snanjili cenu sa 38 na 36 din,jer 16 vlagu placaju 36 din...Znaci vec TI na vlagu uzeli 2 din po kg
KaKoo sad uzeli Jos dodatnih 40 kila na vlagu ???
 
@zeljkoo izvini brajko ili Sam ja ludd ili nistaaa ne razumem,cudice se ostali forumasii...
Pa Oni TI vec brajko zbog vlage snanjili cenu sa 38 na 36 din,jer 16 vlagu placaju 36 din...Znaci vec TI na vlagu uzeli 2 din po kg
KaKoo sad uzeli Jos dodatnih 40 kila na vlagu ???
Pa i ja ne razumem ali vidis i sam, do 14%cena je 38dinara, 15-16% cena je 36 dinara i tu sam ja e sada su ga oni sa ovih 1.5% sveli na 14% za njih a meni uzeli jos pola dinara na kraju ispade po 35. 5dinara a mogli su da mi plate i 100 dinara pa da mi odbiju 50%, ne verujem da je ovo greska, nije mi ni vazno, ali svi otimaju.
Katastrofa sta se radi
 
Skinuo ti 1,76% uzans kvalitet,samo odbitak vode od 14 do 15,76...tako da ako ti je cena 36- 1,76%,tebe je taj kukuruz izašao oko 35,36 sa pdv...Lepa ne cena 38 ali to sad nema nigde,po meni čista navlakuša cena.Sve preko 14 a do 16% 36 i još to skine dodatno vlagu od te cene...Dobro izračunajte šta Vam ko skida kad nosite robu.
 
Evo tacno, bio sam u sumi tražio pecurke pa sam pisao u putu, odbili su mi na ime vlage 43kg tacno.
Nije mi jasno zasto odbitak na vlagu jer vec su mi odbili na ceni.
https://imguh.com/image/UYprt][/url]
Kojaaa ovoo prevaraaa brajkooo
Dvaaa puta ti uzimaa na vlagu
Prvo na ceni ,aa posle I na kilazi umanji dodatnoo!
Teskiii prevaranti Agrodjole!
 
Evo tacno, bio sam u sumi tražio pecurke pa sam pisao u putu, odbili su mi na ime vlage 43kg tacno.
Nije mi jasno zasto odbitak na vlagu jer vec su mi odbili na ceni.
https://imguh.com/image/UYprt][/url]
po ovome ispada da treba da ti plate 2417 po ceni od 14 % ili 2460 po ceni kukuruza do 16%. jer na lom primese i defekte nemas odbitak.
ti ovde nemas nikakvo susenje jer imas tablicu da je do 16% cena 36 dinara. nema odbijanja nego pomnozis cenu do 16% vlage sa kolicinom.
 
@Krcko_Oraščić prevaraaa bratee
Grdne ljude Taj Agrodjole zavrnuo za po jednu platuu...to provereno znam...
Krenes da radis I Tek drugi mesec dobijes platu za onaj prvi mesec,I posle nekoliko meseci ako se pokazes kao dobar radnik on kao da te prijavi ,I pojedeee ti tuu jednu platu ...
Ljudi neki glupi da ukapiraju ,neki Iz straha za posao ne smeju da se pobune ...
Haoss kakvim se prevarama sluzeee....
Bas cu da odem da kao pitam za kukuruz da predam ,I pokazacu im ovu sliku I pitacuu KaKoo too 2 puta skidaa na vlagu ,daa vidim staaa CE da mi kazu???!
 
MK dok je radio kod nas, kod njih je taj kalo-rastur bio standardna mera, skinuli ti 0,5% čim si prošao kroz kapiju. Mogu vam reći poprilično brzo su zatvorili otkupno mesto.
Trenutno u okolini ima 4-5 otkupljivača i nisam čuo da neko to radi.
Trenutno svi uzimaju kukuruz do 16% vlage bez odbitaka, cena 35-36din.
Besplatan lager ko neće da proda odmah a cena će biti u trenutku prodaje berzanska bez pdva....
Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Kod nas je svuda 0,5% na rastur kao dobar dan, nema otkupnog mesta bez te stavke.Malo su korigovane tablice za sušenje ali niko se nije nešto posebno trgao kada su u pitanju kooperanti, ako hoćeš donesi, ako nećeš ne moraš.
 
Neće, imamo otkupna mesta u skoro svakom selu, poprilično se razgraničilo gde ko nosi u poslednjih nekoliko godina a u jednu ruku nije loše pošto skoro nikada nigde nema gužve.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh