Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pljackaju Ukrajinu i uvoze jeftinu robu.

" On je mislio na odluku Evropske komisije da ukine carine i kvote kako bi Kijevu omogućio da izvozi svoje žito preko kopna i iz evropskih luka usred sukoba sa Rusijom.
Taj potez je doveo do toga da su zemlje Evropske unije preplavljene jeftinijim poljoprivrednim proizvodima – dok se pšenica i kukuruz u EU generalno prodaju za 324, odnosno 307 dolara po toni, dok se pšenica i kukuruz iz Ukrajine prodaju za oko 272 i 251 dolar, piše VSJ "


Odete na google translate sajt za prevod
 
Pljackaju Ukrajinu i uvoze jeftinu robu.

" On je mislio na odluku Evropske komisije da ukine carine i kvote kako bi Kijevu omogućio da izvozi svoje žito preko kopna i iz evropskih luka usred sukoba sa Rusijom.
Taj potez je doveo do toga da su zemlje Evropske unije preplavljene jeftinijim poljoprivrednim proizvodima – dok se pšenica i kukuruz u EU generalno prodaju za 324, odnosno 307 dolara po toni, dok se pšenica i kukuruz iz Ukrajine prodaju za oko 272 i 251 dolar, piše VSJ "


Odete na google translate sajt za prevod
Nikakvo cudo, neoliberalni kolonijalizam inflagrante…
 
Ispade da Ukraina ima kukuruz koliko ostatak sveta, dok nije bilo rata nije ni spominjala kao neki veliki izvoznik kukuruza. Ranije su bili Rusi, Argentinici,ameri i jos mnogi drugi. Sada nema teorije da oni mogu da uticu na cenu kukuruza, tamo je situacija zajebana, prvo nema ni povrsina kao nekada, druga stvar, sve ovo oruzije koje dobijaju, pa to ce platiti preko kukuruza do poslednjeg zrna, taj kukuruz nece ići dzaba u prodaju, celu evropu je zakacila suša. Ukrainu koriste kao paravan ovde kod nas, da bi nas pljackali, preko kukuruza, pšenice i vestackog djubruva, znaci nama je najgore. Toliko su nas unazadili da sam mišljenja da ni Marko Kraljevic nebi orao drumove sada, ipak je 14 vek bio daleko bolji sto se poljoprivrede tice, covek je orao i drumove, sirio posed a sada polako napustamo sve.
 
Danas poceo berbu u klipu
Kws Kasmir,posejao 30 ari za probu..
Iz 30 ari puna IMT kiperka sa metarskim stranicama ,plus pun bunker berac Majevica jednoredni.
3 bunkera staju u punu kiperku .
Po mojoj proceni imaa tu preko 2 tone( mozda i 2 ipo) u zrnu Iz 30 ari...
Kakva je bila godina I nije lose

Videcemo od sutra sta kazu ostale njive...
 
Danas poceo berbu u klipu
Kws Kasmir,posejao 30 ari za probu..
Iz 30 ari puna IMT kiperka sa metarskim stranicama ,plus pun bunker berac Majevica jednoredni.
3 bunkera staju u punu kiperku .
Po mojoj proceni imaa tu preko 2 tone( mozda i 2 ipo) u zrnu Iz 30 ari...
Kakva je bila godina I nije lose

Videcemo od sutra sta kazu ostale njive...
Не хвали се зваће те Урош у емисију као рекордера за 2022.😁
 
Danas predao jednu turu, 2460kg, vlaga 15,7% cena 36, agrodjole, jos odbijaju nekih 4% i tu mi uzeli 40kg i na vlagu, dzaba im 38 do 14%, ja ga ne berem u susaru. Kukuruza nema, ljudi slabo dovoze, meni je ovo bio solidan kukuruz, prosecan kao i u većini godina i bice oko 5.5tH, As201 i ZP427, mislim da necu prebaciti nigde vise od 5.5t ali prosle godine sam imao i 1.5/h kod mene u selu mozda ima jos 2hektara takvog kukuruza, dobre njive i uradjen lepo, ostalo je sve ispod 2T/h, ispadase kise za medalju ali kada ne treba. Sve je delovalo drugačije dok nije berba krenula. Ja sam zadovoljan jer znam kako izgleda kada nema nista, uvek naleti neko sa rekordnim prinosima i u ovakvoj godini ali 90% su ispod proseka.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh