Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bitno je bilo ovih 0,33 para PO kili da bi se vodelo da li TI nisu smanjili dodatno I za onih 43 kila ... Nadam SE da razumes...
Sada je svee jasno.
Ipak su TI platili neto kilazu po 36 din.
Ma nisam o tome razmisljao jer sam znao odmah koja je cena po ukupnom iznosu, a to kako su oni dosli do cifre od 36 dinara, to je neka njihova racunica. Pro Agrar izasao sa 37 dinara do 14%, nisu imali cenu ovih dana, inace tamo dajem sve sto prodam i kukuruz i pšenicu, tako ce biti i ove godine, nikada nije bilo problema, maksimalno profesionalni i uvek izlaze u susret.
 
To neka hemija od suvog zlata?
Pošto je seme ono skuplje oko 10 crvenih, 1,5sj na 1 kj= 15000.
Znači 25000 samo hemija....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Pa uzmi digitron pa izracunaj. Seme me kostalo 11930din,vestak 15-15-15 11723din,urea 14976din a hemija malo jaca hirosima 2373din pa sad uzmi hemijsku ili digitron pa izracunaj sta je tu od zlata?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
A gde jos oranje,spremiranje dva puta pa bacanje vestaka,spartanje,setva

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Za sledecu sezonu bez 1000eu po hektaru, nece moci, samo novac plus rad i amortizacija, to niko ne racuna into neka minimalna ulaganja.

Mene izadje samo preporuceno djubre iz analize zemljista oko 700 eura za sledecu godinu, a gde je sve ostalo. Cujem da se arenda placa i 400 eura po jutru, kakvu ti ljudi racunicu imaju i odakle pare dolaze bog te pitaj.
 
Ja sam pisao koji mi je ulog u kukuruz po kj i to samo osnovna ulaganja. Vestak,seme i hemija

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Koja semenska kuca je to seme za 4500din/kj?
A i koliko djubriva po kj, 60kg urea ili sta?
Zar se graminicidi ne koriste u sirokolisnim kulturama?
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh