Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas ns-agro 35din do 16 vlage

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Ja sam čuo da je kod njih 34 din/kg. sa 8% pdv.
Valda će se javiti čika Aca da ispravi nekog od nas dvojice.
 
Poslednja izmena:
Juče je istaknuto na oglasnoj tabli 33 din/kg sa PDV za PG koja nisu u sistemu PDV-a. To je trenutna otkupna cena za kukuruz rod 2022.
 
Danas dobio poruku od Stočar Ub da otkupljuje kukuruz rod 2022 po ceni od 36 din sa pdv-om po SRPS kvalitetu.
 
Polako, počeo je lov u mutnom. Na žalost mnogi moraju kukuruz da prodaju sada. I prošle godine u ovo doba su me neki otkupljivači ubeđivali kako je 20 i kusur dinara dobra cena. Pa je dogurao do 35-36 din ladno. Neki kažu kako je te 12te godine bio u žetvi 27 pa naglo pao na 15, da se ne desi opet? Samo što je ovo druga deficitarna godina zaredom, kukuruza nema ni na zalihama, a nema ni novog....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Isto kao i 12-te kao i sada 22-ge ko ima tj rodilo mu 3-4 ili vise tona po jutru i moze da proda neku ozbiljniju kolicinu i nije zadovoljan sa 35din sta reci
Rodilo 500 kg ili 5000 kg po kj kukuruza nema, sve poskupljuje nenormalno, trzavice na trzistu nema kraja. Ode to sve ladno gore i kukuruz i psenica preko zime na preko 40 din kg......
Zivi bili pa videli...
 
Ako ne bude izvoza,razmislite dobro o ceni (mislimna one kojima je rodilo).Socijalni mir se neće čuvati sa cenom kukuruza od 6000 din.Mislite da ću ja ili bilo koji stočar koji mora da kupi platiti ili poslati stoku na klanicu jer mleku neće podići cenu,meso je već u nebesima...Da li ste razmišljali da se dogodi uvoz kukuruza kao jedna od opcija da ne bi došlo do katastrofe.
 
kod nas znam za dve cene
Farm kom je spustio 20para i sad je 36,20 do14%
Agribo 34din do15%
024 Salas,Patent,Gebi i Mat-agro neznam cene
 
Kod nas do 16% vlage 35 din sta raditi, prodati ili cekati?
Racunica neka mi govori da ako ga ostavljam na lageru sa odbitkom od 1% mesecno pa se svede na jus, krajem Februara cena od nekih 38,2 din je jednaka kao i ova od 35 din sada!
Sta ce posle biti ko ce ga znati! Jos sam u nedoumici sta ciniti!
 
Kod nas do 16% vlage 35 din sta raditi, prodati ili cekati?
Racunica neka mi govori da ako ga ostavljam na lageru sa odbitkom od 1% mesecno pa se svede na jus, krajem Februara cena od nekih 38,2 din je jednaka kao i ova od 35 din sada!
Sta ce posle biti ko ce ga znati! Jos sam u nedoumici sta ciniti!
Nemas kuci gde da uskladistis, sejes velike povrsine?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh