Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Danas se sve pravi od kukuruza. Od biodizela, preko prehrambenih đakonija pa sve do plastike. Tako da je stoka mali deo koji troši kukuruz......

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Too mozda u Americu I Nemackoj...
Mi u Srbiji znamo samo da izvezemo sirovinu...
 
Имамо ли ми технологију за то, у плану је енергана на био гас на фарми где радим, која може да прави гас и течно гориво. Е то захтева велику површину под кукурузом само за ту потребу (преко 1000 хектара) а где је још храна. Тако да су се охладили од тога.
Лепо је то замишљено, али да кукуруз нема приоритет у производњи хране него правити гориво и тањире и тацне то друштво треба да стави прст на чело.
У овако сушној години ово мало кукуруза искористити за ово што сам набројао иде у пропаст.
 
Oni tamo će definitivno da nam izvuku prosek, pogotovo sa setvom hibrida poput starog kralja N.S 640, Z.P 677 i njima sličnih na 30 cm!
NEmaaa prijatelju stoke,eto mene ili mrze u selu ili misle da cu da ogazdim ako kupe od mene dzak kukuruza,Ali eto za mesec Dana prodao 2 dzaka kukuruza od kuce...
Kod mene u mojoj ulici u selu daj boze da ima 50 kokosaka da se cuvaju,krupna stoka I svinje Nikoo ne cuva...komee da prodass???
NE radi SE ovde o proseku ,nego I too malo sto rodi nemaa koo da pojede u Srbiji...
Ja bi voleo da gresim ,Ali bez izvoza mi smo ugasiliiii...
 
Ja se još uvek borim sa krupnom stokom, dokle ću tako, ne znam.Masovno se odustaje od tog vida stočarstva, iz dana u dan farme se konstantno gase!Kada sve saberemo, ostaje nam samo da se oduzmemo!
 
А да запатите који комад стоке са ситним и крупним зубом?
NE razumem pitanje???
Imao sam ja najvise stoke u selu do pre 10 godina I sveee zatreoo I rekao nikadd visee dok Sam ziv u moje dvoriste...
NE moze da se zivi od one stoke u vladi I skupstini ..tuuu je problemmm
A ti posto Volis da cuvas I pametan si pa pricas ,izvoli zapatiii pa cuvaj ,ja cu TI prodavati kukuruz da ih hranis...
 
Имам пуне оборе хвала на понуди.
Ево да појасним, имаш кукуруз, продаш га, узмеш паре и опет купујеш храну за себе.
Ако оборе цену хране или вредност новца поједе инфлација тебе дупло удара по џепу. Ево сад имаш ту ситуацију.
Радим са живим парама тако да није проблем купити јечам, пшеницу и кукуруз. Само је мало већа мука кад се види колико пара пређе преко руку. А опет да ништа не држим стоке кога би онда кривио за празан фрижидер и замрзивач.
 
Gde to?Eno ti Pioneer ogled kod člana Baya tik na izlazu iz Prhova prema Pećincima a odmah preko puta plastenika.Znam da je predusev kukuruz!Postavljene i table, Bogovski izgleda!Sa Z.P sam se pozdravio još 2017, nije se opravdao a od patriJotizma se ne živi!
 
@Sapatnik prijatelju ja sam jednaa dusa-jedna gusa,moguu I da NE jedem danass
Takoo da me mani sa Tim pricama da cuvam pune obore I stale za 2 kila mesa mesecno...
Dosta sam ja hranio gospodu po gradovima DzAbee,I dosta su na meni zaradjivali mesari I klanicari ...jer I'm je tako omogucio ovaj sistem I vlast..
Kod menee jee sa tog aspekta zavrsena prica za svaa vremena!
Za 1 vekmu leba danas uvek ce kod mene da SE nadje.Bolje dzabe da sedim nego dzabe da radim.Pozdrav.
 
Baća vizuelni izgled me ne tangira.Meni je bitno da svaki ima klip i da nije jalov!
Godinama sam bio jako, jako tvrdoglav i sejao patriotske hibride.Sebe sam ubedio da nema svrhe izigravati i glumiti nešto što nije a naučio na teži način, na sopstvenim (pre)skupim greškama.
 
@Sapatnik prijatelju ja sam jednaa dusa-jedna gusa,moguu I da NE jedem danass
Takoo da me mani sa Tim pricama da cuvam pune obore I stale za 2 kila mesa mesecno...
Dosta sam ja hranio gospodu po gradovima DzAbee,I dosta su na meni zaradjivali mesari I klanicari ...jer I'm je tako omogucio ovaj sistem I vlast..
Kod menee jee sa tog aspekta zavrsena prica za svaa vremena!
Za 1 vekmu leba danas uvek ce kod mene da SE nadje.Bolje dzabe da sedim nego dzabe da radim.Pozdrav.
Samac, verovatno i zaposlen??
 
Radno ide po 37din
SwHbr5I.jpg
wnlqMNb.jpg
 
Nazad
Vrh